Článek

SHABAZZ PALACES A HAVIAH MIGHTY V MEETFACTORY

Shabazz Palaces + Haviah Mighty
14. 05. 2024 – MeetFactory

Shabazz Palaces, šamani experimentálního afrofuturismu (nebo afro–now–ismu?), se půl roku po vydání desky Robed in Rareness vrací s novým kolaborativním (mini)albem Exotic Birds of Prey. Loňská dlouhohrající nahrávka je šestým albem v diskografii SP a třetím po odchodu Tendaie Maraire.

Pro uskupení v čele s Ishmaelem Butlerem je deska typicky pestrobarevnou fúzí psychedelického funku, jiskřivě melodického electra, svébytného pojetí jazzu i ambientu, kosmických experimentů a především hip–hopových vlivů z průřezu uplynulých několika dekád. Letošní minialbum, které vychází na konci března u seattleského labelu Sub Pop, na ni zvukově navazuje v sedmi kolaborativních tracích, na nichž se podíleli Japreme Magnetic, OCNotes, Cobra Coil, Purple Tape Nate i Lavarr the Starr. Shabazz Palaces nahrávku berou na jarní turné po Evropě a po dvou zrušených post–kovidových koncertech se tak konečně vrátí i do smíchovské továrny. Save the date: úterý 14. května.

„Flanked by a close circle of collaborators, hip-hop experimentalist Ishmael Butler takes a brief, mysterious trip through rap aesthetics past and future.“
(— Pitchfork)

Hostem koncertu bude Haviah Mighty, kanadská rapperka, která staví své písně na propracovaných technických rýmech a pronikavých sociálních a politických komentářích.

Shabazz Palaces + Haviah Mighty
14. 05. 2024, 20:00
MeetFactory, Ke Sklárně 15, 150 00 Praha 5

Vstupenky

490 Kč na webu MeetFactory & v síti GoOut

590 Kč na místě

Facebook event

reklama
reklama
reklama