Článek Rozhovor

RUGBY TÝM NEW ZEALAND AMBASSADOR’S XV V PRAZE

Tradiční rugbyový zápas české reprezentace a New Zealand Ambassador’s XV 2024

Ve středu 19. června 2024 se od 18:00 uskuteční tradiční rugbyový zápas mezi českou reprezentací a týmem New Zealand Ambassador’s XV 2024. Zápas se odehraje na hřišti RC Tatra Smíchov (FCC rugby arena) ve Smrčinské ulici v Praze 5. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal.

Organizátorem tohoto výjimečného zápasu je rugbyový klub RC Tatra Smíchov, který jej tradičně organizuje ve spolupráci s Českou rugbyovou unií. Ta v roce 2026 oslaví 100 let od svého založení Ondřejem Sekorou, spisovatelem a novinářem, který k nám rugby přivezl ze svého pobytu ve Francii a přeložil jeho pravidla.

New Zealand Ambassador’s XV

Tradice zápasů s novozélandskými hráči začala v roce 2015. ‚Ambasadoři‘ jsou týmem složeným z hráčů působcích v evropských ligách, např. v Itálii, Francii nebo Holandsku,“ říká Roman Rygl, prezident rugby klubu Tatra Smíchov, který je organizátorem zápasu. „Tým má také zvláštní svolení novozélandské rugbyové unie k předvádění tradičního maorského tance Haka,“ dodává Rygl.

Mezinárodní zápas české rugbyové reprezentace a novozélandských „Ambasadorů“ se stal skvělou sportovní a společenskou tradicí s návštěvností kolem 4 000 diváků. Novozélanďané byli během svých pobytů pozváni do poslanecké sněmovny, přijati prezidentem Petrem Pavlem na Pražském hradě, kde předvedli tanec Haka, navštívili ministerstvo zahraničí a na pražské radnici je přivítal primátor Bohuslav Svoboda. Navštívili také Plzeň a předvedli rugby dokonce i na Staroměstském náměstí.

Zapojení široké veřejnosti významně pomáhá popularizaci tohoto krásného sportu a má vliv na povědomí o rugby v rámci celé republiky.

https://www.facebook.com/NZAmbassadorsRugby

https://www.instagram.com/nzambassadors

https://www.facebook.com/RcTatraSmichov – pořadatelský klub

https://www.instagram.com/rctatrasmichov

https://www.instagram.com/praguerugbysevens

Rozhovor

14.6.2024 14:00

O akci si budeme povídat v pátek 14.6. ve 14 hodin. Našimi hosty budou Dan Hošek – kapitán českého rugby týmu a Jeremy Dobson – kapitán týmu New Zealand Ambassadors.

reklama
reklama
reklama