Rozhovor

PULZ SE VRACÍ DO PALÁCE AKROPOLIS

Pulz se vrací do Paláce Akropolis. V programu první půlky série letos nechybí Lazer Viking, Annabelle nebo Midi Lidi

Bourání žánrů, fenomény a nárazy beatů do syntetických stěn. Koncertní série Pulz vstupuje do druhého ročníku. Na začátku února ho svou vyprodanou show zahájil rapper Rohony s hosty. „Pulz se bude nadále snažit ukazovat záhyby české klubové hudby. Vedle rapu bude letos dávat prostor nezávislým písničkářům, synthpopovým hvězdám i žánrově nezařaditelným kapelám,“ říká Vojtěch Tkáč, hudební novinář a dramaturg cyklu Pulz. Na pódiu pražského Paláce Akropolis se během první poloviny letošního programu představí například Never Sol, Deaf Heart, Zapomělsem, Dmitrievna a mnoho dalších.

Po rapové show, v rámci které Rohonymu sekundoval třeba yeezuz2020, nyní Žižkov rozpulzují zvuky syntezátorů. Ve čtvrtek 2. března prostory Paláce Akropolis rozezní skladby z nového alba Tunnel Vision, které loni vydal hudebník Lazer Viking a nyní má mimo jiné i nominaci na Cenu Anděl. Takzvaný trauma pop ve stejný večer přiveze v Berlíně usazený zpěvák Bob Bleedy. „Trauma pop je pro mě zhudebněná terapie. Baví mě kombinovat vážná témata s energickým popem. Pomáhá mi to nebrat sám sebe tak vážně,“ vysvětluje Bleedy, který v Paláci Akropolis vystoupí s německo-českou skupinou. Večer doplní i uznávaná producentka a zpěvačka Never Sol, ale také temné EBM duo Body of Pain.

Pátek 24. března bude patřit nečekaným průnikům popového soundu, rock’n’rollového přístupu a R&B estetiky. V Paláci Akropolis poprvé zahraje indierocková kapela Deaf Heart společně s hudebními soškami oceněnou zpěvačkou Annabelle. Mezi nejočekávanější večery první poloviny série Pulz patří bezpochyby 13. duben, kdy vystoupí Midi Lidi, jedna z dlouhodobě nejosobitějších tuzemských kapel. Večer pro ně otevře trio se svébytným zvukem i názvem Koňe a Prase. I letos se bude křtít na barevnými světly ozářené Malé scéně Paláce Akropolis. Své nové album Jesnou zde pokřtí jesenický písničkář Zapomělsem. Tuto událost zahájí artpopová hudebnice Ima Teva a završí elektronická formace Himalayan Dalai Lama. Jarní program Pulzu uzavře multižánrové setkání kapely Orient a producentky Dmitrievny. „Hudbu jsem začala dělat v Berlíně. Tohle město mi dalo techno. Zároveň mě ale baví písničková forma, která v Praze funguje mnohem lépe,“ poznamenává Dmitrievna a zve na svou techno-popovou show.

Pulz odstartoval v březnu 2022 s cílem poukázat na pestrost tuzemské alternativní hudby. Od prvních koncertů dává prostor mladým nadějným hudebníkům po boku zavedených jmen české scény. Diváci si tak mohli užít vystoupení interpretů jako Katarzia, post-hudba, Arleta, Anna Vaverková, Oliver Torr, něco něco, Nature Trip nebo Miss Petty. Na úspěch premiérového ročníku hodlá Pulz navázat s více než desítkou koncertů napříč rokem 2023. „Podzimní část programu kompletně zveřejníme až za několik měsíců. Už teď ale můžu prozradit, že komunikujeme s českými umělci jako Ventolin, Metastavy, P/\ST nebo německou kapelou YUUN,“ dodává dramaturg Vojtěch Tkáč.

Program série Pulz v Paláci Akropolis:

11. 2. 2023 – Rohony, yeezuz2020, mdmx, Double J

2. 3. 2023 – Lazer Viking, Never Sol, Bob Bleedy, Body of Pain

24. 3. 2023 – Annabelle, Deaf Heart

13. 4. 2023 – Midi Lidi, Koňe a Prase

18. 4. 2023 – Zapomělsem, Ima Teva, Himalayan Dalai Lama

25. 4. 2023 – Dmitrievna, Orient

Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit na webu Paláce Akropolis nebo prostřednictvím sítě GoOut.

Více info na www.palacakropolis.cz

Rozhovor

1.3.2023 14:00

S Lazer Vikingem si budeme na Radiu 1 povídat o jeho čtvrtečním vystoupení na Pulzu.

reklama
reklama
reklama