Článek Soutěž

PRINCESS CHELSEA V PALÁCI AKROPOLIS

Ve středu 26. října se do Paláce Akropolis vrací novozélandská hudebnice Princess Chelsea.

Autorka virálního hitu The Cigarette Duet přijede do Evropy představit právě vydané nové album Everything is going to be Allright, ze které už po internetu krouží několik singlů.

Chelsea vystudovala hru na klavír, v šestnácti se ale odstěhovala od rodičů a místo vážné hudby začala objevovat svět popu. V polovině minulé dekády se přidala ke komunitě kolem kultovního aucklandského labelu Lil Chief Records, který už v té době patřil mezi veličiny nezávislého popu přinejmenším na jižní polokouli. V letech 2003 – 2006 hrála s kapelou Teenwolf a byla také členkou asi nejznámější novozélandské skupiny The Brunettes, která to dotáhla až na americký label Sub Pop.

Od roku 2009 začala Chelsea nahrávat vlastní sólové písničky, které se rozhodně nestydí za svoji hravost ani hitový potenciál.

Debutová deska Lil‘ Golden Book byla plná originálních indiepopových popěvků obalených v zajímavých barokních aranžích. Vedle přímočarého hitu The Cigarette Duet Chelsea vyprávěla o vyrůstání  v  „nejnudnějším městě na světě“. I když ale většinu času zpívá o svém vlastním poměrně tuctovém životě, zní to v jejím podání jako to nejvíce vzrušující dobrodružství.

Písničky Princess Chelsea se pohybují „na neviditelné hranici mezi slastným sněním a nočními můrami“ (jak napsal portál Allmusic) – za smíchem se skrývá smutek, melancholické nálady naopak ráda shazuje surreálnými obrazy.

Její něžné melancholie zaznívají i z nového alba, které Princess Chelsea představí po boku své kapely 26.10.  Jako support se představí domácí úspěšná písničkářka Aiko.

Akce se koná v rámci sériie Femme Fatale, která představuje originální hudebnice současné hudební scény.

Soutěž

V úterý 25.10. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama