Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Host: Dalibor Dostál, Česká krajina Moderátor: Aleš Vojíř // V české krajině stále častěji potkáte divoké koně, zubry a pratury. Ve středočeských Milovicích dokonce najdete všechny pohromadě - jako v jediné rezervaci na světě. Jak velcí evropští kopytníci pomáhají krajině a její diverzitě? Jak je těžké si takovou rezervaci založit? Kolik jich za poslední roky přibylo? A jak vypadá typický den člověka, který za návratem divokých koní, praturů a zubrů do česká přírody stojí? O tom se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Daliborem Dostálem, ředitel obecně prospěšné společnosti Česká krajina.
  • Tracklist
  • - Galerie Rudolfinum se v průběhu času stala známou daleko za hranicemi České republiky. Mezinárodní prestiž získala ojedinělou výstavní dramaturgií, v níž měly od počátku své místo jak špičky světového, tak i domácího výtvarného umění. Vystavovanými díly se Galerie Rudolfinum návštěvníkům nikdy nepodbízela ani prvoplánově neprovokovala. Její koncept vytvořil a tři dekády poctivě rozvíjel teoretik současného výtvarného umění Petr Nedoma. Činil tak s minimalistickým týmem spolupracovníků a obdobně velkým rozpočtem. A právě jeho třicetiletému působení v čele Galerie Rudolfinum je věnován speciál Zátiší.
  • Tracklist
  • - Hosté: Petr Peřinka, Kristýna Kočová, Kreativní Praha Moderátor: Aleš Vojíř // Jsou Pražané lidmi kulturními? Kolik procent z nich bez umění nedokáže žít? A kolika procentům je naopak zcela ukradené? Kdo preferuje alternativu a kdo jen konzumuje mainstream? Když lidé za kulturou sami nepřijdou, jak může umění přijít za nimi? Jak lze zkulturnit veřejný prostor třeba pomocí stolků a židlí v ulicích? Nejen o tom se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Petrem Peřinkou a Kristýnou Kočovou z Kreativní Prahy.
  • Tracklist
  • - Vysoká citlivost je vrozeným rysem osobnosti a teprve v posledních letech se o ní začíná více hovořit ve veřejném prostoru. Vysoce citlivý člověk vnímá jemné nuance ve svém okolí a je snadněji přetížen v případě nadměrné stimulace. Klíčovou kvalitou je, že vysoce citlivý člověk zpracovává vše kolem sebe více do hloubky – přemýšlí o věcech, tyto myšlenky dále rozvíjí, vytváří asociace. Pokud není vysoká citlivost rozpoznána v dětství a dospívání, může způsobit řadu trápení. Právě proto jsme do Zátiší pozvali Lenku Blažejovou, která má s vysokou citlivostí osobní zkušenost a vytvořila o ní jedinečnou grafickou knihu Cíťa. Společně s ní přijala pozvání i psycholožka a psychoterapeutka Radka Víchová, která se primárně věnuje péči o duši dětí a dospívajících. Spolupracuje jako dobrovolná terapeutka se Sociální klinikou nebo Fakultní Thomayerovou nemocnicí a je členkou lektorského a metodického týmu neziskové organizace Nevypusť duši.
reklama
reklama
reklama