Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Host: Věnek Bonuš // Rekonstrukce státu. Budou whistlebloweři v Česku účinně chráněni před odvetou šéfů, kolegů, firem či úřadů, na jejichž nekalé jednání upozorní? Bude možné nepravosti nahlásit a získat ochranu i anonymně? Jak zabezpečit, aby se z takových oznámení nestal nástroj pomsty nespokojených zaměstnanců? O ochraně oznamovatelů a o zákonu, který by ji měl zajistit, se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Věnkem Bonušem, analytikem Rekonstrukce státu.
  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Host: Pavel Kasík, technologický novinář // Jak “inteligentní” je aktuálně umělá inteligence? Jsme skutečně svědky výrazné proměny světa a nové průmyslové revoluce? V čem je v současné podobě umělá inteligence dokonalá a kde má stále výrazné nedostatky? Které profese její nástup ovlivní nejvíc? V čem pozitivně a v čem negativně? Jak její možnosti co nejlépe využít ve své práci i každodenním životě? To v Zátiší na Radiu 1 prodiskutujeme s Pavlem Kasíkem, technologickým novinářem serveru Seznam Zprávy.
  • Tracklist
  • - Empowerment Self Defence (ESD) je izraelský koncept sebeobrany, určený široké veřejnosti. Přesněji každému, kdo odmítá pasivně snášet nejrůznější formy násilí, ale přitom se nechce nebo nemůže vydat cestou bojových umění. Stejně jako ESD dobře slouží těm, kteří vědí, že k násilí dochází často doma, ve škole nebo v práci. A nemá zdaleka jen fyzickou podobu. Český překlad ESD je sebevědomá sebeobrana, což někdy vyvolává dojem, že jde o aktivní boj. Přitom samotný boj je jen jedním z pěti principů sebevědomé sebeobrany. Právě o těchto principech, ale také o mýtech a realitě násilí páchaném především na ženách, budeme v Zátiší hovořit s Lindou Štucbartovou, první certifikovanou lektorkou ESD u nás. Linda je zároveň členka Výkonné rady Česko-izraelské smíšené obchodní komory, lektorka a koučka
reklama
reklama
reklama