Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Nadcházející

  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Host: Karel Gargulák, PAQ Research // Jak kvalitní je české školství? Jaké jsou jeho silné a slabé stránky? Jak si stojí v kontextu Evropy a světa? Co o něm říkají data a mezinárodní srovnání? Co by se ve školství mělo a mohlo zlepšit okamžitě a co nám určitě nějakou dobu zabere? Existuje něco, co možná nezměníme nikdy? O tom se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Karlem Gargulákem, analytikem PAQ Research, který se dlouhodobě zabývá strategickým řízením vzdělávacích systémů a analýzou vzdělávací politiky.

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Hosté: neurochirurg David Netuka, Eva Hanáková ze SingularityU Summitu // V poslední době se všude hovoří o umělé inteligenci. Co ale víme o inteligenci lidské? Co víme o mozku, o tom, jak funguje? Jak se dá léčit a opravovat jeho poškození? Čím mu sami nejvíc ubližujeme? Jak jej ovlivňuje používání moderních technologií? Pomáhá nám objevovat tajemství lidského mozku i umělá inteligence? Jak AI zlepšuje například hlubokou mozkovou stimulaci? O lidském mozku, o jeho dokonalosti i nedokonalostech i o napravování jeho poškození se budeme v Zátiší na Radiu 1 bavit s profesorem neurochirurgie Davidem Netukou a s Evou Hanákovou, ředitelkou pražského SingularityU Summitu, na kterém bude David Netuka jedním z přednášejících.
  • Tracklist
  • - Hostem dnešního Zátiší bude filosof, estetik a překladatel Miroslav Petříček, který působí jako profesor na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Hovořit s ním budeme o cestě k pravdě a svobodě. A také o významu kritického myšlení a dopadech absence jeho nositelů v našem veřejném prostoru.
reklama
reklama
reklama