Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Zveme Vás k poslechu autorského čtení a komorního povídání s českým písničkářem, básníkem, textařem a překladatelem Jiřím Dědečkem. V Zátiší bude řeč o hře se slovy, filozofických textech, kráse šansonů a také o daru humoru.
  • Tracklist
  • - Čím je inflace, jejíž dopady v různé intenzitě pociťujeme v posledních měsících při platbách za energie, pohonné hmoty, potraviny a některé služby? Jak s inflací souvisí cenová hladina a spotřební koš? A které faktory jsou pro a protiinflační? Právě o mechanismu vzniku, rozvoje a konci vysoké inflace budeme diskutovat v dnešním Zátiší, a to s Martinem Slaným, ekonomem a pedagogem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické. Cílem je debata zbavená nánosů méně či více šťastných návrhů k řešení současné inflace a pochopení tohoto často skloňovaného termínu, neboť to ve výsledku může vést k realističtějšímu a méně obavnému vnímání současné ekonomické situace.
  • Tracklist
  • Tušili jste, že s námi ve městě žije více než sto druhů volně žijících zvířat? A že se náš život (nejen) v metropoli může stát bohatším při troše znalostí základů chování těch nejrozšířenějších z nich? Víte, co dělat, když najdete ve městě opuštěné zvířecí mládě nebo zraněné zvíře? O tom všem bude dnes v Zátiší řeč se Zuzanou Pokornou, vedoucí ošetřovatelkou Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy. Ošetřovatelé záchranné stanice, která funguje v nepřetržitém provozu, přijali jen v minulém roce do péče 5 275 živočichů 138 různých druhů.
reklama
reklama
reklama