Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Zveme Vás k poslechu autorského čtení a komorního povídání s českým písničkářem, básníkem, textařem a překladatelem Jiřím Dědečkem. V Zátiší bude řeč o hře se slovy, filozofických textech, kráse šansonů a také o daru humoru.
  • Tracklist
  • - Čím je inflace, jejíž dopady v různé intenzitě pociťujeme v posledních měsících při platbách za energie, pohonné hmoty, potraviny a některé služby? Jak s inflací souvisí cenová hladina a spotřební koš? A které faktory jsou pro a protiinflační? Právě o mechanismu vzniku, rozvoje a konci vysoké inflace budeme diskutovat v dnešním Zátiší, a to s Martinem Slaným, ekonomem a pedagogem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické. Cílem je debata zbavená nánosů méně či více šťastných návrhů k řešení současné inflace a pochopení tohoto často skloňovaného termínu, neboť to ve výsledku může vést k realističtějšímu a méně obavnému vnímání současné ekonomické situace.
  • Tracklist
  • Kvůli prvotnímu šoku a obavám z možného rozšíření války, ale také vlivem rychle přibývajících zpráv o obětech ruské agrese i pohybu útočících vojsk, stejně jako o nově zaváděných sankcích, jsme nakonec možná přeslechli, co Putin říkal ve svých nedávných projevech o Ukrajině, Rusku a Západu. Minimálně kvůli pokračujícímu šíření dezinformací je dobré alespoň v základech rozkrýt Putinovy lži a poznat blíže hlavní pilíře jeho argumentace, o něž opírá svou "speciální operaci" na Ukrajině. Do labyrintu ahistorických propagandistických prohlášení ruského diktátora se v Zátiší vydáme společně s Markem Příhodou, historikem a zástupcem ředitele Ústavu východoevropských studií FF UK.
reklama
reklama
reklama