Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Příjmově chudá je zhruba každá šestá česká domácnost. Nejvíce jsou chudobou zasaženi samostatně žijící senioři a samoživitelky. Byla víkendová demonstrace na Václavském náměstí s názvem Česko proti bídě skutečně protestem těch, kteří se potýkají s existenčním problémy? Novinář Radek Bartoníček (Aktuálně.cz) se poctivě věnoval po dobu sobotního protestu rozhovorům s účastníky demonstrace. V dnešním Zátiší tak bude řeč o tom, kdo a proč přišel v sobotu protestovat na Václavské náměstí, včetně toho, jaké dopady může mít demonstrace, a s ní spojené aktivity pořadatelů, na celkovou atmosféru v naší zemi.
  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Host: Miroslav Novák, ekonom // Kdy se konečně zpomalí, či zastaví růst cen? Kdo může za zdražování potravin a dalšího zboží? Měly by se v nynější situaci výrazně zvyšovat důchody? Kdo valorizaci zaplatí? Kde by mohla vláda šetřit? Kde naopak by mohla brát? Bude nucena zvýšit daně - a pokud ano, které? A proč je zrovna nyní silná koruna? Na to, co se aktuálně děje v české ekonomice, se pokusíme srozumitelně odpovědět v diskusním pořadu Zátiší, jehož hostem bude Miroslav Novák, analytik společnosti Akcenta.
  • Tracklist
  • Kvůli prvotnímu šoku a obavám z možného rozšíření války, ale také vlivem rychle přibývajících zpráv o obětech ruské agrese i pohybu útočících vojsk, stejně jako o nově zaváděných sankcích, jsme nakonec možná přeslechli, co Putin říkal ve svých nedávných projevech o Ukrajině, Rusku a Západu. Minimálně kvůli pokračujícímu šíření dezinformací je dobré alespoň v základech rozkrýt Putinovy lži a poznat blíže hlavní pilíře jeho argumentace, o něž opírá svou "speciální operaci" na Ukrajině. Do labyrintu ahistorických propagandistických prohlášení ruského diktátora se v Zátiší vydáme společně s Markem Příhodou, historikem a zástupcem ředitele Ústavu východoevropských studií FF UK.
reklama
reklama
reklama