Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Zveme Vás k poslechu autorského čtení a komorního povídání s českým písničkářem, básníkem, textařem a překladatelem Jiřím Dědečkem. V Zátiší bude řeč o hře se slovy, filozofických textech, kráse šansonů a také o daru humoru.
  • Tracklist
  • - Čím je inflace, jejíž dopady v různé intenzitě pociťujeme v posledních měsících při platbách za energie, pohonné hmoty, potraviny a některé služby? Jak s inflací souvisí cenová hladina a spotřební koš? A které faktory jsou pro a protiinflační? Právě o mechanismu vzniku, rozvoje a konci vysoké inflace budeme diskutovat v dnešním Zátiší, a to s Martinem Slaným, ekonomem a pedagogem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické. Cílem je debata zbavená nánosů méně či více šťastných návrhů k řešení současné inflace a pochopení tohoto často skloňovaného termínu, neboť to ve výsledku může vést k realističtějšímu a méně obavnému vnímání současné ekonomické situace.
  • Tracklist
  • Moderátor: Aleš Vojíř Host: Jáchym Brzezina, meteorolog Co jsou největší mýty o počasí, vodě a ovzduší? Jak se změnila kvalita vzduchu, který dýcháme, od Sametové revoluce? Jak se na ovzduší ve městech podepisují továrny, automobilová doprava, ale třeba i ohňostroje a orkány? Co nám o počasí a klimatu říkají “tvrdá“ meteorologická data? Jak se mění klima v Česku? Opravdu v zimě méně mrzne a méně sněží? V zátiší na Radiu 1 se budeme bavit s Jáchymem Brzezinou, který působí v Českém hydrometeorologickém ústavu, pracuje pro Evropskou agenturu pro životní prostředí a zároveň spustil projekt Envidata.cz postavený na veřejných datech meteorologů.
reklama
reklama
reklama