Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Zveme Vás k poslechu autorského čtení a komorního povídání s českým písničkářem, básníkem, textařem a překladatelem Jiřím Dědečkem. V Zátiší bude řeč o hře se slovy, filozofických textech, kráse šansonů a také o daru humoru.
  • Tracklist
  • - Čím je inflace, jejíž dopady v různé intenzitě pociťujeme v posledních měsících při platbách za energie, pohonné hmoty, potraviny a některé služby? Jak s inflací souvisí cenová hladina a spotřební koš? A které faktory jsou pro a protiinflační? Právě o mechanismu vzniku, rozvoje a konci vysoké inflace budeme diskutovat v dnešním Zátiší, a to s Martinem Slaným, ekonomem a pedagogem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické. Cílem je debata zbavená nánosů méně či více šťastných návrhů k řešení současné inflace a pochopení tohoto často skloňovaného termínu, neboť to ve výsledku může vést k realističtějšímu a méně obavnému vnímání současné ekonomické situace.
  • Tracklist
  • V Evropě existuje oblast, kam nemohou novináři, Červený kříž ani pozorovatelé OSN. Místo uzavřené z jedné strany běloruskými ozbrojenci a z druhé strany pohraniční stráží členského státu EU. Místo, kde pravidla určují maskované ozbrojené jednotky, které není možno identifikovat. A místo, kde člověk v uniformě EU neznamená záchranu a pomoc, ale další utrpení – pro dospělé, starce i děti, muže i ženy.  Co se v této zóně smrti skutečně děje? Je vůbec možné získat věrohodné informace? Kdo by měl situaci řešit a proč ji neřeší? Je možné těmto lidem pomoci anebo jsme odsouzeni k bezmocnému přihlížení?  A zůstávají základní evropské hodnoty ještě v platnosti anebo existují už jen na papíře?  Diskutovat budou iniciátorky Vánoční výzvy českému ministru zahraničí Janu Lipavskému - Zuzana Augustová, Jana Návratová, Nina Baše, zakladatelka iniciativy Zóna naděje (Zprávy ze zóny smrti), která usiluje o zlepšení situace lidí uvízlých na polsko-běloruské hranici a David Zelinka, režisér a překladatel.
reklama
reklama
reklama