Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Zveme Vás k poslechu autorského čtení a komorního povídání s českým písničkářem, básníkem, textařem a překladatelem Jiřím Dědečkem. V Zátiší bude řeč o hře se slovy, filozofických textech, kráse šansonů a také o daru humoru.
  • Tracklist
  • - Čím je inflace, jejíž dopady v různé intenzitě pociťujeme v posledních měsících při platbách za energie, pohonné hmoty, potraviny a některé služby? Jak s inflací souvisí cenová hladina a spotřební koš? A které faktory jsou pro a protiinflační? Právě o mechanismu vzniku, rozvoje a konci vysoké inflace budeme diskutovat v dnešním Zátiší, a to s Martinem Slaným, ekonomem a pedagogem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické. Cílem je debata zbavená nánosů méně či více šťastných návrhů k řešení současné inflace a pochopení tohoto často skloňovaného termínu, neboť to ve výsledku může vést k realističtějšímu a méně obavnému vnímání současné ekonomické situace.
  • Tracklist
  • Moderátor: Aleš Vojíř Host: Daniel Prokop, PAQ Research Jakým průzkumům veřejného mínění věřit a kterým raději ne? Jak zjistit, že zrovna ten, o kterém čtu, patří do skupiny důvěryhodných? Proč se některé předvolební průzkumy mýlí? Kteří voliči měli největší vliv na výsledky nedávných parlamentních voleb? Které skupiny obyvatel naopak ve sněmovně nebudou mít zastoupení? A co si Češi myslí o koronaviru, očkování a covidových opatřeních? O tom všem se budeme bavit ve středu v 21.00 v Zátiší na Radiu 1 se sociologem Danielem Prokopem, zakladatelem agentury PAQ Research.
reklama
reklama
reklama