PŘÍMÝ PŘENOS Z UNITED ISLANDS

O Pořadu

United Islands of Prague otevře od 1. do 4. května pražskou festivalovou sezónu. Na festival dorazí víc než 100 umělců z celé Evropy a pražské ostrovy a desítka klubů po celém městě budou patřit pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů. Radio 1 už tradičně dodá přímý přenos z vlastní scény na Střeleckém ostrově, a to v sobotu 4. května od 14:00 do 21:00.

Hudební program na Radio 1 stagi zahájí slovenské Deti, které přicházejí z tmavých uliček bratislavské DIY scény. Naváže VOJTIK, mladý umělec z Detvy, jehož singl „Detviansky sen“ nedávno upoutal pozornost všech, kdo sledují slovenskou hudební scénu. V DJském setu se pak představí rapový Idea, zakladatel a hlava labelu Ty Nikdy. Vystoupí také čerstvý držitel Anděla v kategorii Rap, MC Gey, a rodák ze Starče na Vysočině Rohony. Dění na Stagi Radia 1 budou během přímého přenosu moderovat Vojtěch Tkáč a Ondřej Bambas, kteří posluchačům nabídnou i rozhovory s vystupujícími hudebníky.

Program přenosu ze Stage Radia 1:
14:15 Deti (sk)
15:45 VOJTIK (sk)

17:30 Idea DJ set (cz)
18:00 MC Gey (cz)
19:30 Rohony (cz)

Partnerem přímého přenosu z United Islands je šperkař Michal Kadaník. Originální zásnubní a snubní prsteny od českého designéra. reklaano.cz


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

United Islands of Prague otevírá pražskou festivalovou sezónu, dorazí víc než 100 umělců z celé Evropy

Od 1. do 4. května budou pražské ostrovy a desítka klubů po celé Praze patřit pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů. Koná se zde totiž tradiční hudební festival United Islands of Prague. Během letošních čtyř festivalových dnů se diváci budou moci zaposlouchat do největších hudebních objevů zemí evropské sedmadvacítky. Mimo tuzemské scény se představí například umělci z Francie, Španělska, Portugalska, Německa, Slovinska, Dánska, Irska, Švédska nebo z Faerských ostrovů. Kromě hudebních objevů pak na návštěvníky čekají také zajímavé workshopy, přednášky, živé podcasty, besedy i sportovní aktivity. Festival je tradičně pro všechny návštěvníky zdarma.

United Islands of Prague se letos v Praze uskuteční už po jednadvacáté. Během čtyř dnů se na pódiích představí víc než stovka umělců z celé Evropy. Ve středu 1. května se na scéně postupně objeví například polský zpěvák a producent Baasch, slovinská pop-rocková kapela LPS či maďarští Freakin‘ Disco, jejichž hudba má takovou sílu, že návštěvníky vystřelí až do vesmíru. Českou scénu zastoupí rocková partička Glad For Today. Druhý festivakový den bude stát především na tuzemských talentech, kterým dá United Islands prostor skrze klubovou noc. Ta se letos rozletí na 10 různých scén napříč pražskými kluby. Kromě toho se na Střeleckém ostrově uskuteční koncert proti xenofobii s názvem Symphony for Humanity, na kterém vystoupí mimo jiné také Ben Cristovao a Sofian Medjmedj. Páteční program hudebním fanouškům přinese pestrou paletu interpretů napříč celou Evropou. Mezi největší zahraniční lákadla bude dozajista patřit například irské indie-popové duo 49th & Main, velké očekávání s sebou nese německá parta Lonely Spring, která hraje hyperkpunk a byla v německém finále Eurovize, potenciál senzace v sobě skýtají shitpunkoví Joe & The Shitboys z Faérských ostrovů a domácí hudební prapor ponese například kapela Good Times Only. Závěrečný den festivalu – sobota 4. května bude především ve znamení odvážného bookingu a talentů, kteří momentálně vyprodávají klubové sály napříč republikou. Mezi ně bezesporu patří například rodák ze Starče na Vysočině Rohony a čerstvý vítěz Andělů Mc Gey, který loni dojal a nadchl fanouškovskou i odbornou obec citlivou deskou “O tatínkovi, který usnul”, šanci na sebe více upozornit dostane i djent-corová senzace Severals.

Věřím, že po festivalu si letos všichni přidáme do svých playlistů nové hudební objevy. Jsem přesvědčen, že hudební program je letos možná nejlepší za všechny ty roky. Jsem rád, žejsme do našeho týmu pozvali mladé dramaturgy, kteří mají k našemu publiku nejblíže. Mám za to, že letos si na festivalu najde opravdu každý něco,” říká producent festivalu United Islands of Prague Martin Voňka.

Umělci se od 1. do 4. května představí na 23 pódiích a to buď na otevřených scénách na Střeleckém ostrově, Slovanském ostrově u Žofína či na Janáčkově nábřeží nebo v 10 klubech, do kterých se letos vrací i čtvrteční klubová scéna. Vůbec poprvé se festival podívá například do Ďáblic, do Holešovic, na Palmovku, na Anděl nebo na Jižní město. Tradičně se pak bude hrát třeba v Jazz Docku, klubu Chapeau Rouge nebo v klubu FAMU.

Během všech festivalových dní nebude chybět ani oblíbený nehudební program Ostrovy inspirace. Dramaturgie celého nehudebního programu se letos ujal tým spolku Díky, že můžem, který stojí například za tradiční akcí konanou každý rok 17. listopadu na Národní třídě. Za zmínku určitě stojí prezentace ambasád v rámci oslav 20 let Česka v EU, živé podcasty, speciální výstava Opráski sčeskí historje, scénické čtení s Adamem Gebrianem, Ladislavem Ziburou a mnohými dalšími nebo velká debata o dvaceti letech bez hranic. Svůj prostor dostanou také zajímavé organizace, lidskoprávní iniciativy, spolky z Prahy 1, dílny, muzea či kulturní instituce. Chybět nebude ani bohatá gastronomická nabídka, food trucky a bary s pestrou paletou nealko i alko nápojů.

Jsme rádi, že nás festival United Islands of Prague přizval k tvorbě nehudebního programu. Při jeho realizaci zužitkujeme naše dlouholeté dramaturgické zkušenosti a poskládáme ho tak, aby byl pro návštěvníky všech věkových kategorií co nejpřínosnější,” doplňuje k tvorbě nehudebního programu Ester Valtrová, programová manažerka spolku Díky, že můžem.

Více na www.unitedislands.czwww.facebook.com/unitedislandsofprague.

United Islands je mezinárodní hudební multižánrový festival, který se koná v Praze už od roku 2004. Festival se každý rok koná bez vstupného a představuje nové hudební objevy. Vedle toho nabízí bohatý nehudební program, který krom zábavy reflektuje aktuální společenská témata. Program festivalu United Islands of Prague se bude odehrávat v historickém centru na pražských ostrovech. Vstup na festival je v rámci koncertů i nehudebního programu pro všechny zdarma.

reklama
reklama
reklama