Článek Rozhovor Soutěž

POLICE SYMPHONY ORCHESTRA NA VÝSTAVIŠTI

V červenci vás čeká akce plná muziky a pohody a to ve venkovním amfiteátru Křižíkovy fontány na Výstavišti. Pražské Výstaviště navštíví mladý energický orchestr z Police nad Metují a zahrají jak swingovou, tak populární i filmovou hudbu. Během večera se k orchestru přidá Bára Poláková, Honza Maxián i Jakub Tengler z Nosiy Pots. Celý koncert budou doprovázet vodní trysky a speciální osvětlení fontány.

Připravte se na pořádný nářez energie, tahle partička vás totiž během vystoupení rozhodně nenechá sedět!

Dalšími hosty, kteří se po boku orchestru představí bude hudební seskupení Brass Avenue – dechový showband, který svými covery roztančí opravdu každého. A těšit se můžete i na Noisy Pots, kteří svůj styl sami nazývají jako DIY kitchen electro. Originální zvuk tvoří za použití hrnců, kýblů a dalších „bicích nástrojů“ z kuchyně či garáže v kombinaci s elektronikou, synthy a vokály.

Celý koncert budou doprovázet vodní trysky a speciální osvětlení fontány. Vychutnáte si jak světelné efekty, tak unikátní zvuk hudebních nástrojů ve venkovním amfiteátru. V jeden večer dojde ke spojení symfonického aranžmá ze světa filmové, populární, rockové i swingové hudby. V podání orchestru si poslechnete Up Town Funk od Bruno Marse, Creep od Radiohead, nebo Blame it on the Boogie od Michaela Jacksona.

Garantujeme vám, že tenhle koncert vás nenechá jen tak v klidu sedět!

Police Symphony Orchestra 17. 7. 2022 / 19:30

Více na: https://navystavisti.cz/udalosti/police-symphony-orchestra/

Vstupenky: https://goout.net/cs/police-symphony-orchestra/szjvvnt/

Police Symphony Orchestra (PSO) je symfonický orchestr z Police nad Metují plný nadšených mladých hudebníků, kteří si krátce řečeno dělají, co chtějí. Svým repertoárem, o kterém přes sto členů orchestru pravidelně hlasuje, těší plné sály a haly po celé republice jako je např. Lucerna nebo O2 arena, ale zdaleka se neomezují jen na vnitřní prostory. Pověstnými se ve východočeském regionu staly jejich venkovní benefice, které si do různých prostředí přišly poslechnout tisíce lidí. Fanoušci spolu s hudebníky často pomáhají vybraným dobročinným projektům, kterým poslali už přes dva miliony korun.

Za dvanáct let své existence spolupracovalo PSO s umělci, jako jsou Tomáš Klus, Marta Kubišová, Ivo Kahánek, Ondřej Ruml, Dasha ad., a uměleckými soubory z Divadla Járy Cimrmana, Baletu Národního divadla nebo Kühnova smíšeného sboru. Od roku 2019 doprovází hudebníky televizní kamery – v koprodukci s Českou televizí se o tomto fenoménu mezi mladými orchestry točí celovečerní dokument. Do kin půjde v r. 2023.

Akce se koná za každého počasí.

Rozhovor

O Police Sympohony Orchestra si na Radiu 1 budeme povídat v pondělí 11.7. ve 14 hodin. Našimi hosty budou Petra Soukupová, zakladatelka Police Symphony Orchestra a Vojtěch Müller, dramaturgický a provozní manažer Výstaviště Praha.

Soutěž

Ve čtvrtek 7.7. a ve středu 13.7. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama