Článek

PLZEŇ VYJÁDŘÍ UKRAJINĚ PODPORU BENEFIČNÍ AKCÍ

V pátek 4. března 2022 od 17 hodin pořádá umělecký spolek Žongléros Ansámbl spolu s kreativní zónou DEPO2015 a Slam Poetry CZ benefiční večer na podporu lidem na Ukrajině. Akce s názvem Plzeň Ukrajině se uskuteční v Autobusové hale DEPO2015 a celý její výtěžek bude věnován na transparentní účet konta organizace Člověk v tísni SOS Ukrajina a účet Diakonie západ. Přispět lze zakoupením vstupného ve výši 100 Kč, 500 Kč či 1000 Kč na portálu Plzeňská vstupenka nebo věnovat příspěvek přímo na místě. Vítány budou také větší finanční dary jak ze strany veřejnosti, tak firem.

„Plzeňská kulturní scéna je místem svobodných setkání a komunikace. Ve světle posledních událostí pociťujeme, že to není samozřejmost, a jasně se vymezujeme vůči postupu Ruské federace v čele s prezidentem Vladimirem Putinem. Považujeme za nezbytné vyjádřit solidaritu s ukrajinskými obyvateli. Stojíme za Ukrajinou“, říká k akci Jiří Misař, principál Žongléros Ansámbl.

Na benefičním večeru se vystřídají různé umělecké žánry. S akrobatickým představením s příhodným názvem Svoboдa vystoupí spolek Žongléros Ansámbl, večer okoření exhibice špiček české slam poerty scény jako jsou Dr. Filipitch, Tukan, Matheus a hudební část obstará například ukrajinský ženský sbor Džerelo. Všichni umělci samozřejmě vystoupí bez nároku na honorář.

„Velmi si vážím toho, jak se lidé na podporu Ukrajiny semkli. Věřím, že jakákoliv naše pomoc této zemi a jejím obyvatelům, ať už finanční, materiální, anebo i symbolická, jako je tato, napomůže k jejich vítězství a svobodě,“ uvedl primátor Plzně Pavel Šindelář.

Situace, která se nyní odehrává na Ukrajině, je děsivou ukázkou toho, jak se svět, který známe, může ve vteřině změnit v hrozivou noční můru. Pojďme společně vyjádřit podporu lidem na Ukrajině. Pojďme jim poděkovat za jejich statečnost a podpořit je v odhodlání, se kterým brání nejen svoji svobodu. Pojďme jim ukázat, že v tom nejsou sami“, vyzývá veřejnost k účasti na benefici Jiří Suchánek, ředitel DEPO2015.

#standwithukraine 

Více o akci se dozvíte na facebookové události:

https://www.facebook.com/events/502867064519299/?ref=newsfeed

Vstupenky na akci lze předem zakoupit zde: https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/22922-plzen-pro-ukrajinu

reklama
reklama
reklama