Článek

PETER HOOK & THE LIGHT V ROXY

Red Triangle & D Smack U Promotion present

Peter Hook & The Light / UK
20. 11. 2023, doors 18:15

ROXY, Praha

Vstupenky za 839 Kč v prodeji na GoOut.cz: https://goout.net/cs/listky/peter-hook-and-the-light/dpjs/

ODKAZ JOY DIVISION A NEW ORDER OPĚT OŽIJE DÍKY PETERU HOOKOVI

Peter Hook vyráží se svou kapelou The Light na turné, aby připomněl nesmrtelný odkaz zásadních skupin hudební historie – Joy Division a New Order. Šňůra se vztahuje k 35. výročí vydání alba Joy Division Substance a během koncertu kapela přehraje všechny skladby nejen z této desky, ale také ze stejnojmenného počinu New Order. Čeští fanoušci se dočkají 20. listopadu 2023 v pražské Roxy. Vstupenky za 839 Kč na GoOut.cz: https://goout.net/cs/listky/peter-hook-and-the-light/dpjs/

Joy Division se za čtyři roky svého fungování stihli stát symbolem post-punku a získali si fanoušky po celém světě. Tragický odchod zpěváka Iana Curtise znamenal sice konec Joy Division jako takových, ale zbývající členové se pustili do nového projektu a založili kapelu New Order. Odkaz fenomenální kapely tak žil dál. A bývalý basák Peter Hook pracuje na tom, aby i nadále žil a taky, že žije! Posledních 13 let díky jeho vystoupením s kapelou The Light, během kterých si mohou fanoušci naplno užít nejlepší a nejzajímavější skladby Joy Division a New Order.

Na letošní turné si Peter Hook & The Light připravili pro fanoušky něco speciálního. Právě letos totiž slaví album Substance od Joy Division 35 let a setlist sestává z tohoto alba. Kompilace vyšla v červenci 1988 a jsou na ní čtyři singly, které Joy Division nikdy nestihli vydat na deskách, včetně Love Will Tear Us Apart, skladby z méně známých EP nebo celá řada tracků z B stran Unknown Pleasures a Closer.

A aby toho nebylo málo, Peter Hook & The Light přehrají také celé album se stejným názvem, které o rok dřív než kompilaci Joy Division vydala kapela New Order.  Substance od New Order je taky kompilace a koncert tak nabídne návštěvníkům průřez tvorbou obou kapel. Post-punkoví fanoušci se mají na co těšit!

FB událost: https://www.facebook.com/events/1620358095097202/

Ticket link: https://goout.net/cs/listky/peter-hook-and-the-light/dpjs/

https://peterhookandthelight.live/

reklama
reklama
reklama