Článek Soutěž

PAOLO ANGELI V PALÁCI AKROPOLIS

Pátek 1. 10.  Palác Akropolis / 19:30

Do Prahy přijede Paolo Angeli s konceptuálním albem JAR’A. Nejnovější album vyšlo letos v dubnu a posluchače provede dávnověkými tradičními sardskými zpěvovými rituály v avantgardním až post-rockovém hávu.

Hráčskou technikou zcela jedinečný kytarista ze Sardinie náleží do stejné kategorie velkých improvizátorů jako Pat Metheny či Fred Frith. Hraje na preparovanou kytaru vlastní konstrukce s 18 strunami, přídavnými pružinami a pedály, výsledek zní jako malý orchestr. Na albu 22.22 Free Radiohead slavnostně uvedeném v newyorském Kennedy Centru zpracoval Angeli hity Radiohead do podoby, která imponovala samotnému frontmanovi skupiny. Paolo Angeli také natočil live album s Ivou Bittovou v pražské Akropoli.

Angeli patří k avantgardistům, kteří natáčejí pro britskou značku ReR a ta má vazbu i na hráče z Česka. Zkomponoval operu s kytaristou Fredem Frithem, vystupuje s americkým bubeníkem Hamidem Drakem i japonskou houslistkou Takumi Fukushimou, který natáčel s Josefem Ostřanským a Vladimírem Václavkem. Vyrůstal na Sardinii v hudebně inspirativním prostředí. I když nejznámějším žánrem ostrova je sardinská polyfonie, neméně významná je tradice zpěvu s kytarou “canto a chitarra”. Ta je unikátní díky způsobu hry i konstrukci nástroje – na Sardinii jsou běžné obrovité kytary s kovovými strunami. Paolo Angeli tuto tradici studoval u mistra lokálních stylů Giovanni Scanu a posunul ji do světového kontextu.

Více informací a vstupenky najdete tady.

https://www.facebook.com/events/1004175890327642.

Ceny: do 30. 9. 2021 sezení / seated 350,- CZK

Soutěž

Ve středu 29.9. můžete soutěžit o dvě vstupenky na koncert Paola Angeliho.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama