Článek

SOUTĚŽ NEPRESSO TALENTS STARTUJE 6. ROČNÍK

ČINY JSOU VÍCE NEŽ SLOVA


Již šestý ročník soutěže Nespresso Talents 2021 opět otevírá možnosti filmařským talentům z celého světa i České republiky.  Mottem letošního ročníku se stal slogan Činy jsou více než slova“.  Všechny zaslané snímky musí být točené ve formátu na výšku (formát 9:16), který je dnes běžný na nejoblíbenějších platformách sociálních médií. Délka filmu musí být minimálně 2 a maximálně 3 minuty.

„Kreativita a inovace jsou srdcem toho, co v Nespresso děláme. Rádi posouváme hranice mnoha různých oborů a prozkoumáváme nová území, ať už jsou to zážitky, které nabízíme, nebo místa, kde hledáme vzácné a kvalitní kávy. Nespresso Talents je příležitostí podporovat mimořádné kreativní talenty a zároveň oslovovat mladší publikum, které má zájem o inovace a nové přístupy,“ uvádí Anna Lundstrom, ředitelka značky ve společnosti Nespresso.

Letošní ročník soutěže Nespresso Talents dává filmařům za úkol zpracovat kreativním způsobem téma „Činy jsou více než slova“. Zdánlivě drobný krok může znamenat mimořádnou pozitivní změnu – pro jednotlivce, pro rodinu, pro komunitu nebo i pro celý svět.

Snímky do soutěže je možné zasílat v období od 22. března do 16. května 2021 na adresu www.nespresso.com/talents. Ze všech zaslaných snímků postoupí do dalšího kola vybraná třicítka. Z nich odborná porota vybere nejlepší tři. Každý výherce získá nejenom finance na rozjezd své filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvánku na Filmový festival v Cannes 2021, kde budou formálně vyhlášena jména vybraných snímků. Tři autoři vítězných filmů také dostanou příležitost projít mentoringem na La Semaine de la Critique v Cannes, což je paralelní sekce filmového festivalu, která má za cíl objevovat nové talenty a představovat jejich debuty a druhé snímky.

Současně s celosvětovou soutěží proběhne její lokální část, do níž budou automaticky zapojeni všichni čeští filmaři, kteří na webové stránky Nespresso.com/talents nahrají svůj snímek. Lokální porota vybere 3 finálové snímky a tito tři finalisté budou pozváni na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2021. Zde také proběhne vyhlášení vítězného filmu. Autor vítězného snímku vyhraje 3000 eur, tvůrci videí, kteří se umístí na 2. a 3. místě, obdrží výhru ve výši 1 000 eur. V lokální porotě usedne režisér Šimon Šafránek, Daniela Hýbnerová, která vloni získala ocenění za 2. místo v mezinárodním kole Nespresso Talents, herečka Tereza Ramba a influencerka Teri Hodanová.

Nově byla vypsána i soutěž o Cenu filmové školy, což je doplňková kategorie otevřená pro studenty a absolventy vybraných filmových škol, kteří prokáží svůj status. Vítěz získá pozvání na filmový festival v Cannes 2021.

Více informací o soutěži Nespresso Talents, podmínkách účasti v jednotlivých kategoriích a seznam vybraných filmových škol nejdete na Nespresso.com/talents


Podívejte se na úvodní video Nespresso Talents 2021

reklama
reklama
reklama