Článek

NA VÝSTAVIŠTI PROBĚHNE BENEFIČNÍ KONCERT NEVERMORE 68

NeverMore 1968

Rok 1968 se už nesmí nikdy opakovat – to je myšlenka benefičního koncertu NeverMore 68, který proběhne na Výstavišti v neděli 21. srpna 2022 od 17:00 hodin. Pojďte si připomenout 54. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy hudbou i v obrazech.

Na akci vystoupí Lenka Dusilová sólo, Jaroslav Hutka, Hudba Praha, alternativní rocková kapela Nylon Jail a ukrajinská popová a r’n’b zpěvačkaBirdsy žijící v Praze. Přímo z ukrajinské fronty k nám dorazí populární indie rocková kapela Brunettes Shoot Blondes. Večer budou moderovat Světlana Witowská a Jindřich Šídlo.

Koncert NeverMore 68 doprovází výstava velkoformátových fotografií v prostoru před Výstavištěm, na které si můžete připomenout nejen momenty z pražských ulic ze srpna 1968, ale i smutné záběry ze současné Ukrajiny. Výstava je rozdělena na dvě části, které od sebe dělí 54 let. Jmenovatel je ale v obou případech stejný – okupace sovětskými/ruskými vojsky.

Vstup na akci je zdarma. Výtěžek z vašich dobrovolných příspěvků, které budete moct darovat na místě, poputuje ukrajinské ambasádě a poslouží na Ukrajině tam, kde jsou peníze nejvíc potřeba.

Více na webu Výstaviště. https://www.navystavisti.cz/udalosti/nevermore-68/

Foto Zuzana Bonish

reklama
reklama
reklama