Článek Rozhovor Soutěž

NA CESTY S FESTIVALEM KNIHOVNA NA VLNÁCH

Šest napínavých cest nabídne multižánrový festival Knihovna na vlnách Městské knihovny v Praze, který proběhne od 27. 6. do 18. 7. na kulturní lodi Avoid Floating Gallery. Jedenáctý ročník bude napínavý. Čekají nás dobrodružné cesty (sebe)poznání, aktuální témata rezonující napříč společností nebo bloudění a hledání tajemných pražských zákoutí.

Jednotlivé večery nás zavedou na loď Avoid, kotvící pod železničním mostem na pražské Náplavce. Odtud se vydáme na cesty k sobě samým, ke druhým, ke světu z různých úhlů pohledů. Zamyslíme se nad aktuálním směřováním Evropy, nad umělou inteligencí. Uslyšíme příběhy žen, které mají odvahu cestovat samy. Nakonec se pokusíme hezky a bez navigace zabloudit v Praze.

Knihovna na vlnách přivítá spisovatele a psychoterapeuta Honzu Vojtka, Karolínu Faberovou a Danielu Vodičkovou, psycholožky, zabývající se krizovou intervencí. Poznáme společně s Martinem Štefkem, ředitelem Ústavu politologie, náhled studentů FF UK na svět, zdoláme osmitisícovky s horolezkyní a cestovatelkou Kateřinu Mandulovou nebo doputujeme pěšky k babičce na Slovensko s Evou Pinďákovou. Naladí nás autorská hudba Doroty Barové nebo seskupení Vývoj kontinentu.

Člověk je jako kontinent. Rozpíná se, rozvíjí. Uvnitř sebe, navenek. Předurčuje ho místo, kde se narodí a komu. A také to, jakým směrem se v určitý okamžik vydá, s kým a proč. Chtěli bychom v tomto roce reflektovat křehkost nás všech, dnešní společnosti, Evropy a společně najít cestu, jak se neztratit,” říká jedna z organizátorů festivalu Dagmar Plamperová.

Propojením pojízdné knihovny a lodi Avoid vznikl před deseti lety festival, který v českém prostředí nemá obdoby. Vydejte se společně s námi na cesty! Vstup na akce je zdarma.

Kompletní program: www.mlp.cz/navlnach


Rozhovor

26.6.2024 17:00

O festivalu Knihovna na vlnách si na Radiu 1 budeme povídat s Dagmar Plamperovou.

Soutěž

V pátek 12.7. a v pondělí 15.7. můžete soutěžit o CD Dagmar Plamperové.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama