Článek Rozhovor

MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO V AKROPOLI

Mutanti hledaj východisko v pondělí 18. prosince v Paláci Akropolis pokřtí své čtvrté album.Česká dvojice Mutanti hledaj východisko pokřtí v pondělí 18. prosince po třech letech své čtvrté album s názvem PUMA. Jako hosté se na albu objeví Berenika Kohoutová (rap, zpěv), Cyril Kaplan (bicí), Fanda Holý (banjo), dětský sbor a další. Večer v Paláci Akropolis zahájí hudebnice Dmitrievna a zakončí DJka Marie Pravda. Koncert probíhá v rámci hudební série PULZ. Více info na www.palacakropolis.cz 

Mutanti hledaj východisko ve své tvorbě míchají několik hudebních stylů a žánrů a vypráví příběhy, které se míhají na kraji zorného pole a noří se sami do sebe. Dvojice hudebníků  Jan Vejražka a Jiří Konvalinka mají na kontě doposud tři úspěšná alba, poslední z nich nese název Když máš kamarády, nepotřebuješ přátelé a proslavilo se především hitem s názvem Klimeš. Nyní Mutanti představují úplně novou desku a rozhodli se ji pokřtít v rámci hudební série PULZ v pražském Paláci Akropolis. Na show si přizvali několik hostů a večer zahájí hudebnice Dmitrievna. Svými skladbami a poutavými vizuály Dmitrievna zaujala na klubových pódiích i festivalových českých a evropských scénách. Na debutové desce Parazit loni Dmitrievna ukázala, jak může znít český techno-pop s mezinárodním přesahem. Návštěvníkům představí své společensky angažované texty a dunivé syntezátory. 

O afterparty na Malé scéně se v rámci Akropolis Underground postará DJka Marie Pravda. Je residentkou Ankali, členkou uměleckého kolektivu Gravity Network a řadí se k vyhledávaným současným českým producentkám. Nahrála mixy pro Knekelhuis, hereandthere, Galactic Funk a objevila se v online vysílání NTS, Hör, Mutant a Kiosk. 

Za dramaturgií série 𝗣𝗨𝗟𝗭 v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Akce se uskuteční ve spolupráci s Akropolis Underground. 

18. 12. 2023 / 19:30 / Palác Akropolis

VSTUPENKY ➞ https://goout.net/…/pulz-mutanti-hledaj…/ctjv/

Rozhovor

13.12.2023 14:00

O koncertě si budeme povídat ve středu 13.12. ve 14 hodin.

reklama
reklama
reklama