Článek

LIL DARKIE VE FUTURU

Futurum Music Bar & D Smack U Promotion present

Lil Darkie / US

20. 6. 2024, doors 20:00

Futurum Music Bar, Praha

Vstupenky za 490 Kč jsou v prodeji na webu Futura a GoOut.net. Vstupenky na místě za 550 Kč. Vstupenky online:https://futurum.musicbar.cz/program/lil-darkie-us-3/.

MULTIŽÁNROVÝ EXPERIMENTÁTOR LIL DARKIE PŘIVEZE DO FUTURA NOVOU DESKU

Lil Darkie – multižánrový experimentální umělec, kterého nebrzdí hranice žánrů ani zajeté koleje, který nerespektuje vůbec žádný pravidla a vlastně ani není tak úplně real, protože je to animovaná postavička, se vrací do Prahy! Po roce opět fyzické zosobnění Lil Darkieho z masa a kostí rozezvučí pražské Futurum. 20. června nás tady čeká smršť trapu, metalu, R&B i country. A taky songy z nejnovějšího alba The Future Is Dark. Vstupenky za 490 Kč jsou v prodeji na webu Futura a GoOut.net. Vstupenky na místě za 550 Kč. Vstupenky online: https://futurum.musicbar.cz/program/lil-darkie-us-3/.

Experimentální a netradiční tvorbu Lil Darkieho si Praha užila naposledy vloni v květnu, koncert ve Futuru byl nepopsatelnou kombinací energie, randálu, divokosti a podivností. A byl skvělý. O to větší je radost, že se Lil Darkie do Prahy vrací po roce, rovnou s novým albem.

Deska The Future Is Dark vyšla vloni v říjnu a stejně jako ke všemu, co Lil Darkie dělá, se k ní nejlépe hodí říct, že je nepopsatelná. Skladby jsou apokalyptické a pesimistické, přitom humorné. Uvědomělé a temné a taky agresivní a současně melancholické. První song z alba s názvem HUMANS AND MONSTERS má na Spotify přes 8,5 milionu přehrání a Lil Darkieho si měsíčně jen na téhle platformě poslechne 2,5 milionu lidí. A to už je slušná posluchačská základna.

Část z ní, která se vloni sešla ve Futuru, určitě potvrdí, že naživo je Lil Darkie přesně tím, čím jsou jeho nahrávky. Samé překvapení a přitom neupadající kvalita. A pokud můžeme mít nějaká očekávání na základě dojmů z loňska, tak bude červnový koncert jedním slovem úlet. Chybět nebude stage diving, nevídané taneční kreace ani zahozený trička. Těšte se na absolutní ponoření se do atmosféry, kterou musíte prožít a procítit se vším všudy.

FB událost: https://www.facebook.com/events/381112581497910/

Ticket link: https://futurum.musicbar.cz/program/lil-darkie-us-3/

https://www.instagram.com/lildvrkie

reklama
reklama
reklama