Článek Rozhovor

LETNÍ SCÉNA PALÁCE AKROPOLIS NA TERASE OBCHODNÍHO DOMU MÁJ

Palác Akropolis otevírá letní scénu na 4. patře obchodního domu Máj

Palác Akropolis otevírá letní scénu! Z 4.patra Máje budou každý čtvrtek a pátek po celé léto znít rytmy jazzu, elektroniky, současné alternativní scény, taneční hudby, funku, disca, grooves, soulu a mnoho dalšího. Na terase obchodního domu ze 70. let 20. století zahrají Martin Mikuláš, Mr. Ultrafino, Josef Sedloň, DJ Jeffology, DJ Little Frank, DJ Maceo, Tvyks a další, vše v režii Phono DJs.

Letní scéna Paláce Akropolis se otevírá ve čtvrtek 1. července, od 18 hodin zahraje spoluzakladatel record shopu Phono.cz a promotér Rádia 1 Martin Mikuláš a o půl deváté ho vystřídá multižánorvý DJ Olin Sol. O pitný režim se postarají barmani z LáskuKávo? a rodinný pivovar Zichovec. Letní scéna s hudebním programem Paláce Akropolis bude otevřena každý čtvrtek a pátek až do konce letních prázdnin, vždy od 18 hodin. Vchod na 4.patro Máje se nachází na nároží ulic Národní a Spálená. Vstup je zdarma.

Více na www.palacakropolis.cz

LINE UP / ČERVENEC (Booking by Phono DJs):

1.7. čtvrtek

18:00 20:30 / Martin Mikuláš (latin, rare grooves, chill)

Spoluzakladatel record shopu Phono.cz a vydavatelství PhonoLab. Dlouholetý sběratel vinylových desek, promotér a DJ Rádia1 proslulý eklektickými sety plnými hudebních pokladů a neočekávaných asociací.

20:30 – 23:00 / Olin Sol

Multižánrový DJ s dlouholetou zkušeností v anglických klubech. Kromě DJingu se věnuje svém labelu Little Beat Different, který se specializuje na vinylové reedice málo známých nahrávek elektronické hudby z Východní Evropy.

2.7. pátek

18:00 20:30 / DJ Maceo (soul, funk, boogie)

Veterán české funk-soulové DJ scény, který hrál po boku takových jmen jako je Incognito, The Brand New Heavies, Monkey Business a jako oficiální DJ jel tour s J.A.R. . Kromě aktivního DJingu se věnuje práci v rádiu. Svůj první pořad Groove rozjížděl už v roce 2001 na stanici Limonádový Joe, dnes moderuje a vytváří nedělní Grundfunk na Rádiu Wave.

20:30 – 23:00 / ThM

Slovenský, v Praze žijící DJ, promotér a producent. Záběr jeho vinylové sbírky i jeho setů sahá od dřevního funku a disca, přes soulful house po současnou alternativní elektroniku.

8.7. čtvrtek

18:00 20:30 / Mr.Ultrafino (jazz, rare grooves, chill)

Spolutvůrce pražské alternativní DJské scény, DJ Rádia1, hudební producent, promotér a rezident pravidelných klubových akcí se záběrem od jazzu po současnou alternativní elektroniku.

20:30 – 23:00 / Josef Sedloň

Stálice české hudební scény, jeden z nejdéle sloužících DJů Rádia1, promotér, autor mnoha hudebních kompilací a neúnavný propagátor alternativní hudební scény. Stojí za zavedenými projekty jako je koncertní série Music Infinity nebo festival Spectaculare.

9.7. pátek

18:00 20:30 / DJ Cashmeer (boogie, rare grooves, chill)

DJ, sběratel vinylových desek, tanečník a promotér, který se na české klubové scéně pohybuje už druhou dekádu. Je rezidentem klubové noci Boogie Night zaměřené na disco a funk a taneční styly 70. a 80. let.

20:30 – 23:00 / Pat Heart

DJ, muzikant, promotér a tichá hybná síla za labelem Just Like That původem z Francouzské Guayany. Po rezidenturách v klubech doslova celého světa zakotvil v roce 1997 Praze a na klubové scéně působí dodnes.

15.7. čtvrtek

18:00 20:30 / DJ AhZ (downtempo, boogie, chill)

Stálice pražské DJské scény, rezident klubu Cross, promotér a hudební publicista. Hudebně se pohybuje stejně suverénně v oblasti současné elektroniky i v kořenech taneční hudby vyrůstajících z disca a soulu.

20:30 – 23:00 / VIK

DJ, promotér a sběratel vinylů se na české a moravské klubové scéně se pohybuje už od roku 1994. kromě DJingu se věnuje svému – mezi tuzemskými DJi téměř legendárnímu – vinyl shopu Vinyl Kink.

16.7. pátek

18:00 20:30 / DJ Jeffology (soulful grooves, hiphop, chill)

Dvorní DJ pražské streetdance scény, hudební archeolog a aktivní muzikant v kapelách jako je Prago Union Livě Band a Champion Sound.

20:30 – 23:00 / Tvyks

Jeden z nejdéle aktivně hrajících českých DJů. Producent, kompilátor, promotér, vydavatel, moderátor Rádia1 a milovník všech podob house music.

22.7. čtvrtek

18:00 20:30 / DJ Raketón (balearic, afro cosmic, disco, chill)

DJ, sběratel vinylů a hudební archeolog bádající v málo známých a neprobádaných oblastech klubové hudby. Pamětníci si mohou vybavit jako DJe Ma* stojícího za legendárními projekty jako Rádio Karkulka či klubová noc Kobra&Disko.

20:30 – 23:00 / Mr.Ultrafino

Rezident klubu Jazzdock se Kromě se se svým alter-egem jménem Darryl Baalki věnuje i elektronické hudbě jako DJ i jako producent, na svém kontě má již dva vinylové releasy s domácím labelem Phonolab a ruským Deeppa Records.

23.7. pátek

18:00 20:30 / DJ Magič (afro, latin, breaks, grooves, chill)

DJ, producent, sběratel a hudební publicista. Orientuje se na jazz, funk, afro a latinskoamerickou hudbu v klasických i moderních podobách. Věnuje se i vlastní produkci, kterou vydává v limitovaných edicích na magnetofonových kazetách.

20:30 – 23:00 / Aurelien

Francouzský, v Praze žijící DJ, sběratel vinylů a hudební producent se zálibou v deepových a soulových odnožích klubové muziky.

29.7. čtvrtek

18:00 20:30 / DJ Baltazar (latin, breaks, brooves, chill)

Zasloužilý matador českomoravské Djské scény původem z černých ostravských rues a boulevards. Je jedním z prvních tuzemských šiřitelů latino music, rezidentem dlouholetého večírku Original Moody a nedílnou součástí explozivního ansámblu Maradona Jazz.

20:30 – 23:00 / DJ Loopin

Pražský DJ, hudebník a producent ovlivněný funkem, breakbeatem, old school hip-hopem a disco / funky Housem. Je kytaristou a členem české kapely United Heads a jako DJ působí v živém projektu Hi5Live.

30.7. pátek

18:00 20:30 / DJ Little Frank (balearic)

Člen mezinárodního uskupení Balearic Assassins of Love původem z Manchesteru je už více než dekádu stálicí pražské DJské scény. Ze své sbírky vinylů servíruje elegantní mixy soulu, funku, disca a jazzu inspirované eklektickou baleárskou DJskou školou.

20:30 – 23:00 / Roman Rai

DJ, remixér, kompilátor, šéf labelu Moving Pictures a producent, jehož tracky zní v předních klubech celého světa. V produkci i v setech se stejně suverénně pohybuje jak v oblastech ambientních ploch, tak v rovných i lámaných beatech.

FB událost: https://www.facebook.com/events/325577515775886

www.palacakropolis.cz

Rozhovor

29.6.2021 14:00

Na rozhovor o letní scéně Akropole dorazí v úterý 29. června ve 14 hodin ředitel Paláce Akropolis.Petr Boháč.

reklama
reklama
reklama