Článek Soutěž

LETNÍ INDIE KINO U KEPLERA STARTUJE NOVOU SEZÓNU

V polovině června odstartuje novou sezónu Letní kino u Keplera, které sídlí v parku Maxe van der Stoela, pod Gymnáziem Jana Keplera v Praze 6. Zahajovacím filmem bude v pátek 14. června historické drama o zakázaných soubojích Ve jménu cti. Francouzský film se vyhrál cenu diváků na loňském festivalu v Karlových Varech.

Program letního indie kina bude tvořit to nejlepší z nezávislých filmů posledních let. Dramaturgie letního kina bude stejně jako loni postavená především, ale nejen na kvalitní a originální programové nabídce distribuční společnosti Artcam Films, doplněné o další filmové tituly ostatních distributorů. Společnost Artcam Films již dvě desetiletí přináší českým divákům výrazné filmy, které rozšiřují obzory české distribuce. V průběhu let uvedl Artcam do kin filmy ikonických režisérů artové kinematografie, jako je Jim Jarmusch, David Lynch, Michael Haneke, Lars von Trier nebo Arnaud Desplechin. Program kina bude zahrnovat i výjimečné české snímky. 

Letní kino u Keplera provozuje Městská část Praha 6 jako výsledek 1. ročníku participativního projektu Nápad pro šestku, který v roce 2017 získal ve veřejném hlasování nejvyšší počet hlasů. 

Občerstvení bude zajištěno ve spolupráci s Pivovarem Kladno Kročehlavy a nabídne jednoduchý koncept bistra s dobrým pivem, kvalitním vínem a nealkem (bio limonády Karásek). K zakousnutí budou v nabídce brambůrky a tyčinky. Nápoje se budou podávat v zálohovaných kelímcích. 

KDE NÁS NAJDETE

Kino se nachází v jižní části parku Maxe van der Stoela, pod Gymnáziem Jana Keplera

Adresa: Hládkov, 169 00 Praha 6-Hradčany

Nejbližší zastávky MHD: Hládkov (tram 23), Park Maxe Van Der Stoela (tram 22, 23, 97, bus 143) nebo Pohořelec (tram 22, 23) 

Promítat se bude v červnu v pátek, v červenci v pátek i v sobotu od 21:30. 

Na místě jsou k dispozici židličky, lehátka a deky. Pro návštěvníky budou připravena dvě mobilní WC, jedno s úpravou pro hendikepované. 

VSTUPENKY budou v prodeji online přes GoOut i na místě. Cena vstupenky 100 Kč. 

PROGRAM NA ČERVEN

14. 6. Ve jménu cti – slavnostní zahájení
Francie 2023, režie: Vincent Perez, 101 min, hrají: Roschdy Zem, Doria Tillier, Vincent Perez

En garde! Letní kino u Keplera se vrací a s ním i zásoba nejnovějších filmů, které v posledním roce zazářily na festivalovém nebi. Začneme hezky zostra a podíváme se na šarmantní historické drama Ve jménu cti. Film o jednom nečekaném spojenectví a mnoha zakázaných duelech, kde se protínají záležitosti cti i srdce, získal Diváckou cenu na uplynulém festivalu v Karlových Varech.

21. 6. Povaha lásky
Kanada/ Francie 2023, režie: Monia Chokri, 110 min, hrají: Magalie Lépine-Blondeau, Pierre-Yves Cardinal, Francis-William Rhéaume, Monia Chokri

Chybí ve vašem životě vášeň? Přijďte do kina a nasajte ji plnými doušky! Inteligentní romantická komedie Povaha lásky zažehne nečekanou jiskru mezi profesorkou filozofie a pohledným stavařem. Mezi Platónem a červenou knihovnou stojí odvěká otázka: Protiklady se přitahují, ale může takový vztah vydržet?

28. 6. Kos v ostružiní
Švýcarsko/ Gruzie, režie: Elene Naveriani, 110 min, hrají: Eka Chavleishvili, Teimuraz Chinchinadze

Do letního kina přiletí Kos, ostružiny a také Etero, okouzlující hrdinka s brežněvovským obočím a přísným výrazem ve tváři, která se stane synonymem ženské ódy za nezávislost. Okouzlující gruzínská romance rozpouští společenské předsudky v pastelových barvách a vládne vykloubeným humorem, jaký známe z filmů finského režiséra Akiho Kaurismakiho.

Soutěž

V pondělí 10.6. můžete soutěžit o dvě vstupenky na zahájení sezóny a dva drinky (14:6.,21,30 hod).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama