Článek

LES TRIABOLIQUES V PUNCTUM

Les Triaboliques(UK)

Úterý 26. července / 20:00 / Punctum

Poušť, delta, stepi a underground –⁠ Směs vyrůstající z londýnského punku a podzemí, stejně jako z bílého i pouštního blues

Kapelníci Roberta Planta a PIL na jednom pódiu. Výjimečné spojení tří kultovních postav, které na britské scéně působí už víc než čtyřicet let. Vzhledem k vytíženosti členů Les Triaboliques jsou jejich koncerty velkou vzácností. Na mandolínu hraje Ben Mandelson, který v 80. letech založil jednu z prvních skupin world music 3Mustaphas3, punkový veterán Lu Edmonds a na kytaru spoluhráč Roberta Planta Justin Adams.

Ben Mandelson, virtuóz na mandolínu, hudební dobrodruh a producent, zakladatel Womexu, člen The Mekons, založil také 3Mustafa3. Společně vytvářejí žánrově mnohotvárnou hudbu, s kořeny v blues i punku, kořeněnou mimoevropskými nástroji jako je loutna saz či turecké banjo cümbüş, na které hraje Lu Edmonds. Justin Adams do této směsice přidává autentické pouštní blues, které načerpal jako producent africké skupiny Tinariwen či spoluhráč Juldeh Camary. Sami členové kapely svojí tvorbu nazývají dusk-core: směs londýnského punku i undergroundu společně s bílým i pouštním blues.

Příjemně desolátní superskupina,” píše The Guardian. Poušť, delta, stepi a underground, definují svůj styl členové skupiny.

Více info tady.

Fb událost

Vstupenky: standing / stání do 25. 7. za 350,- CZK

reklama
reklama
reklama