Museum Montanelli se na několik měsíců proměňuje v magický kabinet kuriozit uměleckých pokladů několika staletí ze soukromé sbírky Patrika Šimona. V srdci Malé Strany se odehrává hostina pro všechny smysly. Uměleckou výjimečnost totiž reprezentují špičkové artefakty z časů gotiky, renesance, manýrismu a baroka nazírané přes spiritualitu a rozmanité formy vzájemných dialogů a interakcí. Těžiště výstavy spočívá v předvedení evropských malířských a sochařských pokladů od 14. do 18. století. Vzácné gotické sochy povedou dialog s mimořádnými artefakty – uměním starého Peru, západní Papuy, ale i Mexika, Afriky a solitérními ukázkami prehistorické, antické a keltské kultury. Nebudou chybět ani intervence ze současné umělecké scény.
Dosud nejrozsáhlejší samostatná výstava sochaře Stefana Milkova představující výběr z děl, která vznikla v období 1989–2024.
Výstava fotografických děl Jaroslava Brabce, která zachycují řadu výrazných osobností výtvarného umění a fotografie
Jak rychle se proměňuje užívání slov v českém jazyce? A jak vypadá práce současné umělecké scény, která se věnuje kombinaci vizuálního ztvárnění se slovy a větami anebo hledá nové způsoby vyjádření skrze text? Interaktivní výstava – instalace pro všechny generace.
Výstava Útěcha věcí nabízí poprvé vhled do výtvarného, konceptuálního i fotografického díla tureckého spisovatele a nobelisty Orhana Pamuka.
Každý den 12-18hod
Výstava „Nechtěné umění/Unwanted Art“ představuje výběr děl od výjimečných umělců z různých koutů světa, jejichž díla rezonují s tématy odolnosti, identity a kulturní paměti. Mezi vystavujícími nacházíme grafiku španělského umělce José Ortega tradičně zobrazující španělský folklór, norského malíře Bjarne Rise, který ve své tvorbě zkoumá syrovou krásu severské krajiny a její emocionální hloubku a dílo od rumunského umělce Brădut Covaliu, jež zachycuje intimitu každodenního života v poválečné Evropě. ÚT-NE 9:00 – 17:00.
Jak funguje elektromagnetická indukce, černá díra nebo optické klamy? To a mnohem více se dozvíte na nové interaktivní výstavě, kterou jsme pro vás připravili na zámecké půdě ve spolupráci s libereckým vědecko-zábavným centrem iQLANDIA. Nenechte si ujít výstavu pro celou rodinu, která vás nejen pobaví, ale i poučí. Prověřte své znalosti, vyzkoušejte si svůj postřeh nebo hru na harfu bez strun a spoustu dalších interaktivních exponátů, které v sobě skvělým způsobem kombinují hru, zábavu i poučení.
Představujeme díla ukrajinských studentů AVU a UMPRUM, kteří skrze umění zpracovávají osobní zkušenosti spojené s válkou – pobyt v úkrytech, útěk do bezpečí, čekání na nádražích, proměněnou každodennost i sny, jež je dodnes pronásledují. Vstupné: Zdarma
Interaktivní výstava představuje autentické příběhy ukrajinských dětí, které zažily nucenou migraci, útěk před válkou a hledání bezpečí v České republice. Osobní artefakty dětí – dětské botičky – tvoří součást audio instalace, jež zkoumá stopy, osudy a výzvy integračních procesů. Vstupné: Zdarma
Šimon Chyla vytváří monumentální mechanické instalace, které jsou charakteristické absurdním humorem i technickým vtipem, s nímž jsou realizovány. Na výstavě představuje dvě temně přízračné v čase zamrzlé dramatické scény – dětskou houpačku a autohavárii. Koncentrovaný, zacyklený děj lze číst jako osobní existenciální výpověď i metaforický odkaz tematizující celospolečenské jevy a problémy. Kurátorem výstavy je Milan Mikuláštík. Otevírací doba galerie je út–pá 13–19, so–ne 12–18.
Výstava rozsáhlého souboru akvarelových kreseb a také soch výtvarníka Marka Škubala.
Imerzivní instalace umělkyně usídlené v Norsku proměňuje výstavní prostor do prostředí fiktivního veřejného bazénu. Absence vody společně s abstrahovanou dysfunkčností předmětů vytváří poetickou scénu, ve které kombinace pachu chloru, sytých nautických barev, keramických plastik a auditivního vyprávění umocňuje lidskou fascinaci tímto elementem. Kurátorkou výstavy je Eva Slabá. Otevírací doba galerie je út–pá 13–19, so–ne 12–18.
Skupinová výstava (S)měna vytyčuje pole našeho společného výzkumu. Stáváme se v ní kartografy neviditelného. Zaměřujeme pozornost na pomyslné hybatele našich kroků, kteří dennodenně, ač na to často zapomínáme, vymezují trajektorie našeho pohybu, definují naše rutiny i osobní či kolektivně sdílené tužby. Vystavující umělkyně/umělci: Zbyněk Baladrán, Petr Dub, Alena Kotzmannová, Artur Magrot, Janek Rous, Lucia Tkáčová a Anetta Mona Chisa, Daniel Vlček, Ivan Vosecký, Dušan Zahoranský, Ládví Kurátorka: Nina Moravcová Otevírací doba galerie je út–pá 13–19, so–ne 12–18.
Intermediální autor a dlouholetý resident Pragovky Vladimír Merta představí na své sólové výstavě dva cykly prací (Původ mimozemský, Velký energetický skandál), na kterých pracoval několik let v industriálním prostředí vysočanské Pragovky. Kurátorem výstavy je Pavel Ticho(ň). Otevírací doba galerie je út–pá 13–19, so–ne 12–18.
Instalace aktuální malířské tvorby Jiřího Pitrmuce vyzývá k zamyšlení nad naším vztahem k plynutí času a jeho proměnou v současném společensky třaskavém prostředí pozdní globalizace.
Vystavující: Kryštof Brůha, Lenka Glisníková, Šimon Chovan, Ula Lucińska & Michal Knychaus, Most Dismal Swamp, Natália Sýkorová, Andrea Mikysková, Stanislav Zábrodský. V imaginární budoucnosti, kde člověk vymizel, se příroda prolíná s technologií do hybridních forem. Vybraní umělci a umělkyně kriticky zkoumají ekosystémy, digitální identitu a rozostření hranic mezi organickým a syntetickým.
362 jedinečných projektů, které se zúčastnily nejprestižnější evropské architektonické Ceny Miese van der Rohe. Pražskou verzi výstavy doplní interaktivní projekce a přehled všech tuzemských projektů, které se soutěže od jejího vzniku zúčastnily. Výstavu pořádá barcelonská Nadace Miese van der Rohe a Evropská unie.
Na pomezí prezentace současného designu a vizuálního umění vzniká jedinečný výstavní projekt, který překračuje zavedené formáty galerijních přehlídek. Umělecké duo SHOTBY.US (Karolína Matušková a Lenka Glisníková) je známé svým expresivním a hravým přístupem k fotografickému médiu a schopností vytvářet vizuální narace. Pro výstavu transformují prostor Kunsthalle Praha v mnohovrstevnatou instalaci, která se stává platformou pro díla finalistek a finalistů letošní ceny Czech Grand Design.
Mark Ther představuje výstavu „Herren“, která bourá stereotypy a zve návštěvníky na neobvyklou cestu ze salonu starožitností do suterénu galerie - veřejných pánských toalet. Kurátorem výstavy je Mira Macík, a k vidění bude od 7. února do 30. března 2025.
Tomáš Rajlich je znám hlavně jako minimalistický malíř, na pražské AVU ale původně vystudo-val sochu. Výstava se zaměřuje na jeho ranou sochařskou tvorbu z dob působení v Klubu kon-kretistů, jehož byl zakládajícím členem, a před jeho odchodem do exilu do Nizozemí. Vystaveno budou kresby a sochy z let 1964–1969, částečně půjde o nově vytvořené autorské edice podle původní dokumentace. Umělci bude v době výstavy 85 let (5.3.).
Nápaditě dopracované samorosty, honosné hodiny z překližky a budíku, nebo pestrobarevné nástěnné koberečky z chemlonu. To je jen pár artefaktů, které nepochybně patří ke vzpomínkám velké části naší populace. Jak velké bylo (a stále je) bohatství lidské fantazie a lidové tvořivosti.
Výstava, která bude otevřena od 14. února do 18. května 2025, nabízí hluboký pohled na propojení přírody, duchovna a lidských emocí. Autorka skrze obrazy přináší zamyšlení nad tím, co znamená stálost, klid a hledání rovnováhy v proměnlivém světě.
Druhý sólový projekt v 8smičce navazuje na cyklus výstav SÓLO a tentokrát uvádí umělkyni Pavlu Scerankovou. Řada jejích děl byla vytvořena speciálně pro tuto výstavu.
Výstava V temnotách Kateřiny Simerové představuje monumentální velkoformátové snímky zvířat, často hledících přímo do čočky fotopasti, které jsou sugestivním svědectvím o nočním životě našich souputníků a jejich žhnoucí pohledy evokují původní označení očí vysoké zvěře – světla. Archetypální dojem ze zvířecích portrétů se střídá s dynamickou klipovitostí a street-artovou estetikou záběrů tanečníků a postav v maskách. Jako by se v jednom magickém prostoru setkávaly staré rituály lovců s moderní mytologií a nočními můrami velkoměsta. Kurátorkou výstavy je Vanda Skálová.
Výstava s tajemným názvem Viscum album prezentuje práce Anežky Hoškové, etablované české umělkyně a průkopnice návratu romantických a emotivních tendencí do současného umění v Čechách. Její kresby, malby, vitráže a performativní instalace ji tematicky spojují s mezinárodním proudem mystické, asociativní tvorby a postinternetové estetiky. Kurátorkou výstavy je Veronika Marešová.
Český filmař a autor animovaných filmů Pavel Koutský na výstavě Čáry a názory s humorným nadhledem přiblíží své roční ohlédnutí. Prostřednictvím brilantních kreslených glos – grotesek se zamýšlí nad stavem světa, který nás bezprostředně obklopuje. Součástí výstavy budou také projekce jeho filmů a díla s těmito filmy spojená. Kurátory výstavy jsou Jiří Kubíček a Veronika Marešová (GASK).
Umělec Jaroslav Kučera, zakladatel designové značky KOW, představí svůj konceptuální šperkařský projekt Křížový řez ve specifické kontrastní instalaci. Součástí galerijní prezentace bude jak nejnovější kolekce broží Cross Section, tak i starší práce, a sice světelná kolekce Clouds. Kurátorkou výstavy je Veronika Marešová.
Představení soukromé sbírky současné světové malby, jejíž součástí jsou jak díla klasiků typu Georga Baselitze nebo Davida Hockneyho, tak současných třicátníků Georga Rouy či Dhewadi Hadjab. Výstava nazvaná Vision of the World se zaměří na dva tematické okruhy – pozici jednot-livce ve společnosti a vztah k vlastní tělesnosti a sexualitě.
Srdeně vás zveme na vernisáž výstavy Kristiny Láníkové s názvem Skrze zranitelnost se můžu přiblížit druhým / Through vulnerability, I can come closer to others. Vernisáž proběhne už 18. února od 18.00 v Galerii AVU. Výstava se tématicky zaměřuje na křehkost lidské zkušnosti, tělo a jeho vztah k léčení. Přijďte asambláže, objekty a videa, které skrze otisk paměti odhalují hlubší mechanismy intimity i kontroly. Kurátorkou je Marianna Plácáková a výstava potrvá do 22. března a navštívit ji můžete vždy do úterý do soboty mezi 13. a 18. hodinou. Těšíme se na vás v Galerii AVU!
Právě krajina, která je na počátku, se dostala do dlouhodobé pozornosti Matěje Hrbka. Je vysoce dynamická, éterická a neobydlená. Božstvo se v ní prozatím pevně neusadilo a její nadpřirozenost stále ještě není zakonzervována do poutních míst. Vyjadřují ji živly, přírodní jevy i matérie, přičemž autor k vyobrazení její bezprostřednosti přistupuje až sakrálním způsobem.
Výstava konfrontující volnou malířskou tvorbu Pavla Reisenauera (1961-2024) s jeho satirickými kresbami pro týdeník Respekt, se kterým spolupracoval od začátku 90. let. Výstava byla dohod-nuta ještě za života umělce, v průběhu příprav se bohužel změnila v posmrtnou retrospektivu.
Zastřešená herní krajina v industriální hale, vyhřátá jurta, kavárna, autorská čtení a tvůrčí dílny – to vše nabídne nová instalace Imaginární krajina Divadla bratří Formanů. Otevřena bude od 19. ledna do 15. dubna 2025 v areálu Trojského pivovaru. Návštěvníky čekají loutky, interaktivní instalace, hybohledy a další herní prvky, které budou obohaceny o imerzivní divadelní bojovku ve spolupráci s divadelním souborem Loutky bez hranic. Kolektiv autorů pod kurátorským vedením Matěje Formana myslel na děti i jejich rodiče a všechny, kteří rádi objevují, hrají si a sní.
Út–So 13:00–19:00 Projekt vedený docentem Jiřím Janákem propojuje staroegyptské texty a současné výtvarné umění. Čeští umělci se inspirují speciálně připraveným překladem pramenů z období od 3. tisíciletí př. n. l. do 1. století n. l. a vytvářejí díla v různých stylech a technikách. Součástí projektu je také vizuální prezentace archeologických výsledků Českého egyptologického ústavu FF UK z Abúsíru, zahrnující fotografie, filmy a 3D vizualizace. Výstava bude doplněna vzdělávacím a popularizačním programem, zahrnujícím přednášky a akce pro veřejnost.Vstupné: Základní 180 Kč / studentstvo, senioři, zdravotně znevýhodnění 90 Kč/ Školní skupiny 50 Kč za osobu/ Děti do 12 let zdarma
Po–Pá 9:00–22:00, So 10:00–21:00 Kurátorský tým ve složení Juřicová, Kazda a Štochl představuje projekt „Tvář“, který zkoumá identitu a hodnotu uměleckého díla mimo autorství. Za účasti 40 anonymních umělců přináší experimentální výstava hravý přístup, jenž nabourává stereotypy galerijních projektů a zve diváky k objevování děl bez předběžných informací.
Výstava s názvem Drátovat, flikovat! odvypráví neobyčejný příběh drátenického řemesla. Drátenictví vzniklo před více než třemi sty lety v chudých horských oblastech severního Slovenska a odtud se následně šířilo nejen po Evropě, ale i do Ameriky. Jedná se o specifický slovenský kulturní fenomén, jehož význam byl v roce 2019 oceněn zápisem na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Na výstavě uvidíte exponáty, které ilustrují rozmanitost a význam drátenického řemesla. Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy, která se uskuteční v sobotu 1. března 2025 od 11 hodin za účasti autorů. Těšit se můžete na doprovodný program.
Projekt vedený docentem Jiřím Janákem propojuje staroegyptské texty a současné výtvarné umění. Čeští umělci se inspirují speciálně připraveným překladem pramenů z období od 3. tisíciletí př. n. l. do 1. století n. l. a vytvářejí díla v různých stylech a technikách. Součástí projektu je také vizuální prezentace archeologických výsledků Českého egyptologického ústavu FF UK z Abúsíru, zahrnující fotografie, filmy a 3D vizualizace. Výstava bude doplněna vzdělávacím a popularizačním programem, zahrnujícím přednášky a akce pro veřejnost.Vstupné: Základní 180 Kč / studentstvo, senioři, zdravotně znevýhodnění 90 Kč/ Školní skupiny 50 Kč za osobu/ Děti do 12 let zdarma
Josef Mertlík (1905–1979), dnes prakticky zapomenutý výtvarník, prošel od dob studií na pražské Akademii výrazným výtvarným vývojem, přes abstraktní směry, světový surrealismus až po socialistický realismus s propagandistickými náměty. Jeho soukromá tvorba se výrazně odlišila od tvorby veřejné a zůstala nezveřejněna a uchována jako součást rodinného majetku. Kurátorem výstavy je David Chaloupka.
Kurátorský tým ve složení Juřicová, Kazda a Štochl představuje projekt „Tvář“, který zkoumá identitu a hodnotu uměleckého díla mimo autorství. Za účasti 40 anonymních umělců přináší experimentální výstava hravý přístup, jenž nabourává stereotypy galerijních projektů a zve diváky k objevování děl bez předběžných informací. Vstupné: Zdarma
Vojta Fábry ve svých obrazech tematizuje určitou neúplnou mimoděčnost a apatii prostředí vůči postavě a postavě vůči okolí. Postavy žijí na tomto místě bez nároku na budoucnost, bez myšlenek na minulost a bez touhy po změně. Přijímají svou situaci jaká je. Svým způsobem bloudí, ale nesnaží se najít nic určitého - jde tedy říct, že jsou ztracení? Dost možná neví, co by chtěly najít, protože radši zapomněly co postrádají. Okolí jejich existenci přijímá, ale nijak nevyžaduje. Každá postava má v krajině své vytyčené místo, tudíž jsou bráni v potaz, ale nijak na ně nereaguje. Probudí se protagonisté někdy a zjistí, kde se to nachází? Potkají se někdy s tím, co hledají? A až to najdou, poznají, že je to právě ono, nebo projdou kolem a budou bloudit dál?
Martin Souček a jeho nakladatelství Arbor vitae se stalo významným fenoménem naší výtvarné scény. Jeho knihy doprovázely dlouhou řadu výstav téměř ve všech muzeích umění u nás. Během let také shromáždil pozoruhodnou sbírku děl, která koresponduje s hlavními směry jeho vydavatelské činnosti. Výstava představuje výběr z jeho sbírky. Kurátorem výstavy je Marcel Fišer.
Společná post-malířská site-specific instalace Argišta Alaverdyana a Marka Šefrny vytvořená na míru náchodské galerie „Malá“. Svedlo je dohromady paralelní studium na Akademii výtvarných umění v Praze. Zatímco Alaverdyan se věnoval malbě pod pedagogickým vedením Martina Mainera, Marek Šefrna absolvoval v konceptuálně zaměřeném intermediálním ateliéru Tomáše Vaňka. Kurátorem výstavy je Milan Mikuláštík.
Jádro výstavy tvoří akryly z let 2023 a 2024. Prezentován bude i Palmeho grafický román Mezera mezi zdí a parketama (část první - My jsme ty lidi před kterejma nás rodiče varovali) vydaný v roce 2024 nakladatelstvím Galén. Jaromír F. Palme, řečený Fumas je malíř, knižní ilustrátor, písničkář, frontman psychedelicpunkfolkrockové kapely Původní Bureš a příležitostný spisovatel.
Na pomezí prezentace současného designu a vizuálního umění vzniká jedinečný výstavní projekt, který překračuje zavedené formáty galerijních přehlídek. Umělecké duo SHOTBY.US (Karolína Matušková a Lenka Glisníková) je známé svým expresivním a hravým přístupem k fotografickému médiu a schopností vytvářet vizuální narace. Pro výstavu transformují prostor Kunsthalle Praha v mnohovrstevnatou instalaci, která se stává platformou pro díla finalistek a finalistů letošní ceny Czech Grand Design.
Retrospektivní výstava představí tvorbu fotografky, která přes půl století přirozeně a živelně mapuje svůj život a blízké okolí.
41. ročník filmového festivalu FAMUFEST, tentokrát s podtitulem happy end. Toto téma poukazuje na přehlcení dnešního světa těžkými tématy, které mají často negativní dopad na mentální zdraví nás všech. Organizátoři tak chtějí pro návštěvnictvo vytvořit safe space, jenž všem umožňuje se uvolnit, na chvíli zapomenout na nepříjemné věci, a společně hledat vlastní „šťastný konec“. Festivalu se také bude soustředit na problematiku konců, které jsou s filmy neodmyslitelně spjaty, a uvažovat nad tím, co šťastný konec vůbec znamená.
19h
20:00 žánr: alternativní folk Elka (Lenka Konkoľová) vydává své první album s názvem Jedeme domů. Mísí se na něm její pocity, zážitky a postoje k různým tématům, která jí provázejí životem. Písně v sobě mají hloubku, někdy trochu smutku a všechny spojuje veskrze pozitivní závěr, ačkoliv se k němu je třeba trochu dopracovat. Citlivou a něžnou hudbu doplňuje Lenčin smysl pro humor. Písně, které na křtu zazní, Elka skládala několik let a před rokem se jí podařilo oslovit Martina Kyšperského, který jí pomohl písně dokončit a nahrát. K nahrávání bylo přizváno několik brněnských hudebníků a celé ho nakonec zmasteroval Broněk Šmid.
19:30 - Legendární hospodský cirkus.
19:00, Původní komedie z divadelního prostředí. Bob Barel (Michal Dlouhý) je diváky milovaný seriálový, ale kritiky nenáviděný divadelní herec. Nyní je však na dosah získání ceny Thálie za nejlepší herecký výkon. Od vítězství ho dělí jen jediné – hlas obávaného kritika. Bobův věrný přítel a především jeho agent v jedné osobě Kamil (Kamil Halbich) je ale připraven pomoci mu kritikův hlas získat. A jejich přesvědčovací metody jsou přímo smrtící.
19:00, Tři výrazné osobnosti předválečné avantgardy a jejich setkání v jediné noci. Malířka Toyen skrývá mladého básníka židovského původu Jindřicha Heislera. Je jediným básníkem současné mladé generace, kterého uznává dlouholetý blízký přítel Toyen – výtvarník Jindřich Štyrský. Venku je tma, oni sevřeni v malém prostoru a v sobě příliš mnoho vzpomínek, plánů i imaginace… Ale co se stane, když dojdete až na samou hranici snu?
20 h - Justin Lavash – Křest alba (blues – jazz – folk)
19:15 - projekce nového filmu Filipa Remundy
19:30h
17:30–20:30 Společná pravidelná akce žižkovských a karlínských galerií současného umění, které každý první čtvrtek v měsíci uvádí během prodloužené otevírací doby komentované prohlídky, autorská čtení, performance, přednášky a vernisáže. Naši výstavu Slovo od slova můžete tento den navštívit až do 20.30.
20:00 | Dokureality o etických hranicích aktivismu, která se ptá, co je důležitější - pravý čin nebo jeho reprezentace? Lze být aktivistou, aniž by u toho člověk vypadal jako blázen?
19:00 Choreografie HUTCH mladých tanečníků a tanečnic o chaosu, s kterým se pojí dospívání. Choreografie vznikla v rámci společného projektu DEKKA KICK-OFF souboru DEKKADANCERS a ARCHY+.
20:00 Sledujete snahy o dekonstrukci kulturních institucí na Slovensku? Máte rádi*y slovenský a český alternativní rap? Pokud ano, pak 6. března 2025 nesmíte chybět v pražském klubu Bike Jesus, kde vystoupí české a slovenské projekty Edúv syn, Žákhéles, THC Luna G a EYZ na Benefici pro Slovensko. Jeden svět se letos zaměří na dění na Slovensku, na sociálně-politické změny, které v zemi probíhají a nejhůře dopadají na oblast kultury a občanské společnosti. Tématu bude věnovaná i nesoutěžní filmová kategorie Slovenská cesta a rozšířený debatní program.
09:30 TRAMTÁRIE +TO BYL JEN VTIP!, 18:00 TRAMTÁRIE + RODINNÝ TRENAŽÉR
20:00 Spora uvařila debaty! Co Sporák, to diskuze. Pojďte s námi po představení dochutit prožitý zážitek, restovat souvislosti a kořenit způsoby povídání o divadle. Tentokrát o tanečním představení HUTCH.
14:00 Golda – Železná lady Izraele 16:30 Hamlet: Ian McKellen 21:00 Věčný
19h
14:30 a 16:30 Rodinná dílna BABYDOX pro děti od 1,5 roku do 4 let.
18:00 Jiří Přibáň vydal knihu esejů Sázka na svobodu. V diskusi nad knihou s ním vystoupí Miroslav Petříček, Tereza Matějčková, Zdeněk Kühn a Jan Wintr. Moderuje Tomáš Němeček.
19:30 Křest alba nového projektu slovenské zpěvačky a multiinstrumentalistky Sisi Feher, která se poprvé představí v hudebním sále Kampusu Hybernská.
16:00/KINO ART – Perugino – věčná renesance (umělecký dokument, 110 Kč) 18:00/NOVINKA – Konkláve (thriller nominovaný na Oscary) 20:00/NOVINKA – Emilia Pérez (francouzsko belgický krimi muzikál s nominací na Oscara)
19:30 Lešanské jesličky jsou inscenací tanečního divadla, která vznikla na motivy balady Františka Hrubína s názvem Lešanské jesličky. Soubor ji po více jak roční odmlce znovu představí v novém obsazení. Uhrančivá zimní balada o hodnotě lidského života je napříč generacemi aktuální, o to víc v dnešní době. Hluboký příběh, překrásná podoba jazyka, poezie plná obrazů mohou být lékem proti, za výkonem se řítící podobě světa a připomínkou především lidského rozměru každého z nás. Lešanské jesličky ohromují silou prostoty a lidskosti vystupující z Hrubínovy poezie. NOMINACE NA CENU THÁLIE / 2016 pro Fanny Barrouquére NOMINACE VÝROČNÍ CENY OPERY PLUS 2016 / NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ TANEČNÍ VÝKON: Fanny Barrouquére, Andrea Opavská, NEJLEPŠÍ CHOREOGRAFIE: Lenka Vagnerová NOMINACE NA CENU DIVADELNÍCH NOVIN 2016/2017