Kulturní servis

Pátek 17/3/23

předchozí den
Zadejte datum:
následující den

Galerie | 4/11/2022 - 19/3/2023
Alexander Tinei: Funny Games

Výstava Funny Games představuje dílo moldavského malíře, bytostného figuralisty Alexandra Tineie.

DOX
Poupětova 1, Praha 7-Holešovice
web

Galerie | 6/11/2022 - 19/3/2023
Jitka a Květa Válovy - Cesta předurčena osudem

V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře se 6. listopadu otevře pro veřejnost výstava sester-dvojčat Květy a Jitky Válových s názvem Cesta předurčena osudem, která představí životní dílo těchto dvou výrazných osobností u příležitosti stého výročí jejich narození. Klíčovou součástí expozice budou ukázky z pozůstalosti obou sester, která byla v roce 2021 darována do sbírek galerie.

Galerie Středočeského kraje
Barborská 51-53, Kutná Hora
web

Galerie | 17/11/2022 - 30/6/2023
MYTHOS?: MÝTY, VÍRA A JEJÍ SYMBOLY VE VÝTVARNÉM UMĚNÍ ZE SBÍRKY MUSEA MONTANELLI

Otevírací doba: St až Ne 14.00-18.00 Museum Montanelli otevře v listopadu výstavu pod názvem "MYTHOS?". Poprvé představí výhradně díla z vlastní sbírky a to jak současné, tak klasické umění a umělce, jejichž díla jsou inspirována nejrůznějšími mýty. Jejich obrazy, objekty a artefakty mají v expozici připomenout, jak důležitou roli v našem životě mýty, víra a její symboly hrají.

Museum Montanelli
Nerudova 13/250, Praha 1
web

Galerie | 22/11/2022 - 2/4/2023
Výstavní projekt Neboj, neboj!

Neboj, neboj! je interaktivní výstava o strachu a o tom, proč se ho nebát. Víte dost o svém strachu? Výstava Neboj, neboj! provází malé i dospělé návštěvníky galerie strachem nejen jako obecným pojmem, ale i jako jejich osobní emocí. Nahlédněte na fenomén strachu z různých úhlů pohledu, hravě a kreativně, tentokrát za přítomnosti kurátora Fuczika a samotných umělců Lukáše Urbánka a Milady Rezkové.

Atrium na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3-Žižkov
web

Galerie | 8/12/2022 - 16/4/2023
Bolest těch druhých

Cílem výstavního projektu Bolest těch druhých je zamýšlet se nad schopností umění vypovídat o válce, ale především nad naší (ne)schopností vztahovat se prostřednictvím umění k hrůzám války a k bolesti lidí, které zasáhla.

DOX
Poupětova 1, Praha 7-Holešovice
web

Galerie | 20/1/2023 - 30/3/2023
OOZE

Lotyšská umělkyně Laimdota Malle představuje v prostoru Pragovka Gallery Rear svou lyrickou instalaci OOZE. Ta vykresluje jedinečný, senzitivní pohled na svět, na pomíjivost a křehkost všech lidí a věcí na straně jedné a na vzpomínky a sny, které zanechávají, na straně druhé. Instalace vypráví příběhy několika postav z lesa. Návštěvníci se setkají s malou holčičkou Ooze, ale i s vlky, liškami, dospělými a dalšími dětmi.

Pragovka Gallery
Kolbenova 923, Praha 9
web

Galerie | 25/1/2023 - 30/4/2023
„Praha zítra? Domy a byty“

Nová výstava v rámci cyklu Praha zítra? popisuje příčiny, proč má hlavní město České republiky v otázce bydlení k ideálnímu stavu ještě dost daleko. Současně však také ukazuje cesty, které vedou k tomu, aby se nabídka kvalitního a dostupného bydlení pro současné i budoucí obyvatele Prahy významným způsobem zlepšila.

CAMP
Vyšehradská 2075, Praha - Nové Město
web

Galerie | 1/2/2023 - 31/12/2023
František Bílek a Otokar Březina

Komorní výstava představuje stěžejní Bílkovy práce, inspirované Březinovými básněmi a prózou. Díla ze sbírky Galerie hlavního města Prahy doplňují zápůjčky z Muzea Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou a z významné sbírky soukromého pražského sběratele.

Galerie hl. města Prahy: BÍLKOVA VILA
web

Galerie | 1/2/2023 - 11/6/2023
Imaginárium Divadla bratří Formanů a jejich přátel na Chvalském zámku

Chvalský zámek zve na výstavu Divadla bratří Formanů a jejich přátel – Imaginárium. Hravá poetická instalace výtvarníků sdružených kolem osobnosti Matěje Formana nás zavádí do fantazijního světa zašlých časů tajuplného světa cirkusů, kočovných umělců a poutí. Hybohledy, loutky, hry a hejblátka, to vše vyzývá ke hře malých i velkých návštěvníků. Otevřeno denně 9,00 – 18,00.

Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi 857, 193 21 Praha 9 – Horní Počernice
web

Galerie | 7/2/2023 - 1/4/2023
Dno den

út-so 13:00-19:00, Jsme země se 70% recidivou. To je zásadní ukazatel nefunkčnosti vězeňského systému, který má vliv na životy tisíců lidí, nejen těch vězněných. Projekt Lenky Tyrpeklové zkoumá současnou podobu českého vězeňství a otevírá diskuzi o možné budoucí reformě. Vstup zdarma.

Kampus Hybernská
Hybernská 998/4, Praha - Nové Město
web

Galerie | 15/2/2023 - 14/5/2023
Margita Titlová: Purpurová vertikála

Margita Titlová, akční umělkyně, performerka, autorka instalací, výtvarná pedagožka a expe-rimentátorka v oblasti propojení zvuku, přístrojových záznamů a výtvarných technik, na po-čátku své tvorby v osmdesátých letech realizovala minimalisticky založené akce v přírodě a performance v interiéru, jejichž měřítkem bylo její vlastní tělo. Investice energie do finálního díla zůstala pro ni charakteristická dlouhodobě i v období velkoformátových rituálně realizo-vaných kreseb. Exotičnost a znakovost v nich je silně osobní a neodvozená od známých zdro-jů. Zkoumání tělesnosti v interakci s okolím a energie, kterou tělo vydává a vyzařuje a zároveň tak prozrazuje interní tajemství své psychodynamiky, to vše ji zaměstnává a inspiruje dodnes. Její tvorba byla a je ceněna pro kontinuitu a soudržnost uvažování, které v mnoha ohledech akcentuje ženské prvky a atributy s přirozeností a bez ideologizování. Její dnes už rozsáhlé dílo je protkané autentickou a prudkou expresivitou, ale také korigovanými vztahy k vědeckým a technickým experimentům na straně druhé.

Galerie hl. města Prahy: Dům U Kamenného zvonu
Staroměstské nám. 605/13, Praha - Staré Město
web

Galerie | 19/2/2023 - 28/5/2023
Hana Garová - Show Me the Body

Arto.to galerie v Uhelném mlýně nabízí do konce května výstavu velkoformátových kreseb a maleb, kresebných deníkových záznamů a monotypů od subtilní, ale mimořádně energické a talentované česko-slovenské malířky Hany Garové (1986). Výstava "Show me the Body" tematizuje tělo, poznávaní sebe sama a odkrývání vrstev svého neznámého já, skrze horečný a neodbytný tvořivý neklid a bytostný umělecký zápas o obraz. Hana má "rychlou ruku" - expresivní a intenzivní umělecké vyjadřování, které plyne rychleji než myšlenky nebo racionální ego-kontrola, proto mají její díla místy až znepokojivou vizuální naléhavost, nebo temný rozměr. Divák prostupující kompaktním organismem site-specific výstavy pocítí sílu energie nakumulované v díle Hany Garové a potencované geniem loci galerie.

arto.to galerie v Uhelném mlýně
Areál Šroubáren 860, Libčice nad Vltavou
web

Galerie | 23/2/2023 - 26/3/2023
Doteky krásy dřeva

Po výstavě Prague Design Week 2016 soustružnický ateliér Krása dřeva připravil novou kolekci soustružených dřevěných mís, talířů, svícnů a váz z jednoho kusu dřeva slivoně, hrušně, buku, dubu, ořešáku, jasanu a dalších dřevin. K zhlédnutí budou ale i unikátně vyrobené konferenční stolky, nebo velké vázy a duté objekty.

Novoměstská radnice
Karlovo nám. 1, Praha 1
web

Galerie | 24/2/2023 - 21/5/2023
Tomáš Měštánek: Bez sentimentu

Výstava dobrovolného outsidera české výtvarné scény, malíře, který tvořil bez zábran, bez servítek i bez sentimentu.

DOX
Poupětova 1, Praha 7-Holešovice
web

Galerie | 28/2/2023 - 21/5/2023
ONDŘEJ SEKORA: ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ

Před devadesáti lety otiskly Lidové noviny první epizodu obrázkového seriálu Ferda Mravenec. Autora legen-dární komiksové postavičky, českého spisovatele, novináře, kreslíře a ilustrátora knih pro děti Ondřeje Sekoru při té příležitosti připomene výstava v pražské Galerii Villa Pellé. Jejím základem jsou originály Sekorových slavných i méně známých knižních ilustrací, jeho novinové kresby a karikatury, ale i loutky vytvořené podle Sekorových návrhů. „Ondřej Sekora je několika generacím čtenářů znám především jako ilustrátor a kreslíř. Knížky s legendární postavou Ferdy Mravence a jeho přátel jsou zastoupeny ve většině rodinných knihoven, známé jsou i filmové adaptace. Přesto jsme chtěli Sekorovo dílo představit nově a současně s použitím interak-tivních prvků tak, aby byla naše výstava zajímavá pro malé návštěvníky i jejich prarodiče. S tímto typem výstav máme u nás v galerii bohaté zkušenosti a pevně věřím, že vzbudí zájem u laické i odborné veřejnosti. K vidění totiž budou vedle Sekorovy ikonické tvorby i jeho takřka neznámá díla,“ říká Vladana Rýdlová, ředitelka Gale-rie Villa Pellé. Výstava s názvem Ondřej Sekora - známý i neznámý bude veřejnosti přístupná od 28. února do 14. května 2023.

Villa Pellé
Pelléova 91/10, Praha 6-Bubeneč
web

Galerie | 1/3/2023 - 31/3/2023
Výstav+A14:C22a: Holubí Dáma

Výstava v KC Vozovna je věnována Vanesse Vymětalové, jež si v 25 letech po dlouhém boji s psychickou nemocí vzala život. K vidění je Vanessina výtvarná tvorba spolu s fotografiemi a úryvky z jejích deníků. Výstava autenticky ukazuje, jak lidé trpící hraniční poruchou osobnosti uvažují, co cítí a jak k nim přistupovat.

KC Vozovna
Koněvova 2687/164, Praha
web

Galerie | 2/3/2023 - 2/4/2023
Dardanella: "Planetarium"

Výstava barevných linorytů vytvořených autorkou pod uměleckým pseudonymem Dardanella. "Planetarium" je autorská výstava věnovaná vztahu vesmíru a člověka. Prostor je nekonečné neznámo, které je nedostupné, ale zároveň je základem pro nejhlubší úvahy o smyslu naší existence a otázky, co je život. Otevřete se vesmíru a vesmír se vám otevře...Výstava bude zahájena vernisáží 1.3. od 18 h ve výstavním prostoru GAFA.

DEPO 2015 v Plzni
Presslova 14, Plzeň 3-Jižní Předměstí
web

Galerie | 2/3/2023 - 17/3/2023
Matěj Macháček: Sunset Archers

Výstava Matěje Macháčka, malíře a absolventa AVU v pražské ETCETERAART může být pro návštěvníky až nečekaným setkáním s intenzitou barev a dvojznačné hry mezi křehkostí dálným východem inspirované techniky a až performativním vstupem autora samotného do imaginárních prostorů svých obrazů.

Galerie ETCETERA ART
Hradební 761/3, Praha - Staré Město
web

Galerie | 3/3/2023 - 31/3/2023
Eva Turnová: Face Mutace

O nečekaných proměnách během vznikání obrazů. „Maluji hlavně portréty lidí, kteří mají v mém životě nějaký význam, ať už je znám osobně nebo ne. Kromě portrétů zpracovávám i různé vize a výjevy, které se mi zobrazují ve snech, „ říká autorka. „Technika, kterou používám je hlavně akryl nebo olej na plátně, případně na dřevotřísce a potom tisk na dibondu.“ Vernisáž uvede malíř Martin Frind.

KAŠTAN - scéna UNIJAZZU
Bělohorská 201, Praha 6
web

Galerie | 3/3/2023 - 30/3/2023
SHE SELLS SEASHELLS

Poučeni přírodními procesy představují Jindřiška Jabůrková, Radim Langer, Miroslava Večeřová, Barbora Vovsová a Lawrence Wells na skupinové výstavě She Sells Seashells (3. 3. –⁠ 30. 3. 2023, The White Room) jak zobrazivé, tak abstraktní poetické reakce na současnou dobu plnou krizí, v níž se pokouší nalézt jakési post-humánní řešení následků antropocénu. Podobně jako měkkýši filtrují částečky svého prostředí, duševní i fyzické, a staví z nich objekty, které zde zůstanou i po jejich smrti. Rozprostírají se jako souostroví, jako ostrovy, po nichž přeskakují z jednoho světa do druhého. Prochází se po březích Shakespearovy Bohémie a objevují poklady, které před ně vyvrhují hlubiny. Kurátorem výstavy je Lawrence Wells.

Pragovka Gallery
Kolbenova 923, Praha 9
web

Galerie | 3/3/2023 - 30/3/2023
MAPS OF MEMORIES

Výstava Maps of Memories je součástí dlouhodobého výzkumu vztahu člověka a paměti polské umělkyně Magdaleny Kleszyńské. Kleszyńska je také první letošní zahraniční rezidentkou Pragovka Gallery. V rámci svého lednového pobytu se soustředila na řízené rozhovory se zájemci z řad návštěvníků galerie, obyvatel Prahy 9 a umělecké komunity Pragovky o významných předmětech jejich osobní a rodinné paměti. Autorka svou pozornost zaměřuje na lidské příběhy a zasazuje je do kontextu minulosti a přítomnosti. Zásadní problematikou se pro ni stává zkušenost člověka, který pod vlivem emocí pozměňuje prožitou minulost a interpretuje ji do vlastních vzpomínek. Tím otevírá otázky osobní či kolektivní paměti a vytváří rozsáhlou mapu vzpomínek, o kterých se dozvídá na základě dialogu s jejich majiteli. Nikdy by je všechny nemohla zažít prostřednictvím své přímé zkušenosti a nedostala by se k nim bez dlouhodobé osobní fascinace tématem.

Pragovka Gallery
Kolbenova 923, Praha 9
web

Galerie | 3/3/2023 - 14/5/2023
Kingdom of Hex

Globální ekologická a ekonomická krize vyvolaná dlouhodobým drancováním přírodních zdrojů způsobila, že si stále intenzivněji uvědomujeme nejen neudržitelnost tohoto systému, ale také možnost příchodu doby, která nastane po jeho zhroucení. V postpravdivém světě plném společenských a sociálních nejistot, dezinformací a konspiračních teorií dochází k rozvratu racionálna.Téma výstavy souvisí s širším vývojem v rámci současné kulturní scény a soustředí se na aktuální podobu romantických tendencí ve výtvarném umění. Jako první z přehlídek nové výstavní dramaturgie MeetFactory se expozice také částečně ohlíží za mezinárodním projektem Afterbirth of a Dream kurátorů Cristiny Gigliotti a Jana Zálešáka z roku 2017.

MeetFactory
Ke Sklárně 3213/15, Praha 5
web

Galerie | 3/3/2023 - 30/3/2023
THE GREY VOLCANO

Tvorba Julie Kopové se dlouhodobě profiluje v oblasti gestické malby, jejíž primární tematizaci hledá v abstraktním rozkrývání specifických přírodních procesů. V krajině se málokdy nacházejí solitérní body – rytmizaci je možné nalézt v každé louce, vodní hladině, lese i litosférické desce. I tyto spodní vrstvy krajiny (desková tektonika, kolize hornin, teplo a tlak) jsou pro Julii Kopovou silným zdrojem inspirace. Výstava The Grey Volcano navazuje svým názvem i výběrem konkrétních uměleckých děl na autorčin záměr soustředit svou poslední tvorbu zejména na pohyb mimo barevné spektrum; většina maleb tak akcentuje dění na poli mezi černou a bílou barvou. Kurátorem výstavy je Jan Dotřel.

Pragovka Gallery
Kolbenova 923, Praha 9
web

Galerie | 3/3/2023 - 14/5/2023
Jakub Hošek: Clairvoyant

Sólová výstava Jakuba Hoška v Galerii Kostka představí průřez jeho malířským dílem, které kombinuje postinternetovou estetiku s narativním pojetím komiksově-hororových příběhů a textovými znaky městských subkultur.

MeetFactory: Galerie Kostka
web

Galerie | 4/3/2023 - 21/5/2023
MÍSTA CHVĚNÍ: ZVUK JAKO MÉDIUM

Humpolecká zóna pro umění zahajuje první letošní výstavu s názvem Místa chvění: Zvuk jako médium, která návštěvníky vybízí k tomu, aby se tentokrát spíše než diváky stali posluchači. Představuje zvuk jako svébytný fenomén, který dokáže zprostředkovat jiný estetický zážitek, než na jaký jsme v galeriích zvyklí, nikoliv však méně intenzivní.

8SMIČKA - zóna pro umění
Kamarytova 97, Humpolec
web

Galerie | 6/3/2023 - 31/3/2023
Antonie Brůhová - Osobní aktuálnost

Výstava OSOBNÍ AKTUÁLNOST Antonie Brůhové vychází z autorčina projektu VEŽE REÁLNÉ A STYLIZOVANÉ. Ve svém díle se introspektivně zamýšlí nad současným vnímáním reality v toku uplynulého času. VĚŽ, jako určující leitmotiv výstavy souvisí s autorčiným multismyslovým prožíváním prostředí a narativu "stověžaté Prahy”. Ve své expozici nám představuje svébytný pohled na svět a odkazuje se v jeho každodennosti na naivitu vnímání života.

Galerie U R X, Urxova 436/10, 186 00 Praha 8 – Karlín
web

Galerie | 7/3/2023 - 21/5/2023
Karel Otto Hrubý: Retrospektiva

Koncepce výstavy vychází z hlavních tematických oblastí a názorových okruhů fotografického díla K. O. Hrubého. Soustřeďuje se jak na jeho počátky, kdy navazoval na tradice české mezi-válečné avantgardní fotografie, dále pak na fotografie vytvořené v duchu socialistického rea-lismu, snímky s folklórní tematikou a fotografie poetizující každodenní události. V šedesátých letech se Hrubý začal věnovat inscenované fotografii, na kterou organicky navazují jeho mlad-ší koláže a v neposlední řadě malby, jimž se věnoval od osmdesátých let, kdy už nefotografo-val. Stálým objektem jeho zájmu byla krajina, a to jak ta idylická, tak člověkem zdevastovaná. Výstava navazuje na výstavní projekt Domu umění města Brna. Nejde o přímou reprízu, ale o upravený výběr pro prostory GHMP.

Galerie hl. města Prahy: DŮM FOTOGRAFIE
web

Galerie | 8/3/2023 - 6/4/2023
Výstava obrazů: Jakub Smitka - Jakub Smitka

Jakub Smitka je pražský grafik a umělec, dlouhodobě se věnující fotografii, malbě a hudební produkci. Vystudoval uměleckou větev Gymnázia na Pražačce a následně vizuální komunikaci na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě v Plzni. Pojícím prvkem prakticky veškeré umělcovy tvorby se stala fascinace lidskou tváří a její proměnlivostí v běhu času. Tomuto komplexnímu tématu se věnuje již od roku 2017. Proces jeho práce začíná fotografickými a video podklady, které posléze procházejí řadou grafických úprav. Výsledkem toho jsou materiály, které se stávají základem pro realizaci obrazu. Podobnou formu hodlá autor ve své tvorbě nadále využít k adresování současných sociálních problémů opomíjených zákoutí života. Výstava nesoucí autorovo jméno je zaměřená výhradně na umělcovy autoportréty. Každá z prezentovaných maleb se soustředí na přenesení kombinace psyché malíře v jejích niterných a zejména vnějších projevech. Na různorodé vjemy a emoce lidské tělo reaguje navenek specifickým způsobem, jejichž surová podoba se stává objektem zájmu autora, který ji ve vší živelnosti přenáší na médium plátna. Tvorba jakéhokoliv umělce ve výsledku vždy pramení z jeho momentálního vnitřního naladění a internalizovaných prožitků. Právě této skutečnosti se autor napříč svou tvorbou snaží jít naproti, přičemž se nezdráhá pouštět se do kompletního procesu doslova na vlastní kůži. Momenty vyobrazené na plátně jsou přímým svědectvím o konkrétních zážitcích propojených vždy určitou emocí či fyzickým vjemem, které na venek procházely viditelnými proměnami napříč časem. Protože čím pro okolí jsme než právě obrazy zamrzlými v přítomnosti?

Rock Café
Národní 20, Praha 1
web

Galerie | 8/3/2023 - 1/4/2023
Ťuk ťuk: Expozice svépomocné archivace

Jan Kostohryz, Vanda Kovaříková, Natálie Pejchová, Michal Rejzek, Lukáš Slavický, Tereza Tomanová, kurátoři Lukáš Machalický a Robert Šalanda Výstava tematizující ukládání výtvarných prací v domácích nebo tzv. bojových podmínkách studentských bytů či jejich skromných ateliérů.

Pop-up galerie AVU
web

Galerie | 10/3/2023 - 4/5/2023
Jasmín Tůma: Funkce obrazů

Výstava vznikla v reakci na situaci v umění v ČR i ve světě. Široká veřejnost možná občas zapomíná, kčemu nám obrazy a umělci mohou být dobří. Jasmín si proto dala za úkol přijít na všechny možné funkce, které může takový obraz v životě lidí plnit.

Čítárna Unijazz
Husitská 22, Praha 3
web

Galerie | 10/3/2023 - 20/8/2023
Krištof Kintera: How Can I Help You?

Umění jako lék lidské neřesti, zpověď umělce jako léčitele a stovky kreseb krištofa Kintery

DOX
Poupětova 1, Praha 7-Holešovice
web

Galerie | 12/3/2023 - 11/6/2023
Olaf Hanel - Expanze ticha

Umělec, kurátor, chartista a emigrant Olaf Hanel (1943–2022) působil mezi lety 1991–2009 v Českém muzeu umění v Praze (v roce 2009 přejmenovaném na GASK). Komorní výstava a doprovodné sympozium, které proběhne v GASK v sobotu 11. března za účasti autorova generačního souputníka Eugena Brikcia, představí Olafa Hanela jako tvůrce a kurátora v souvislostech totalitního útlaku i obnovené demokracie po roce 1989. Projekt se koná u příležitosti autorových nedožitých 80. narozenin.

Galerie Středočeského kraje
Barborská 51-53, Kutná Hora
web

Galerie | 15/3/2023 - 11/4/2023
Anaïs Tondeur, Martin Netočný, Vojtěch Radakulan: Uvolněné atomy

Skupinová výstava Uvolněné atomy v galerii Fotograf volně navazuje na téma zviditelnění neviditelného. Zatímco rentgenogramy, fotografie vzniklé za použití uměle vytvořeného gama záření, pronikají dovnitř rentgenovaných předmětů a odhalují jejich vnitřní strukturu, vybraná díla současných autorů*rek zachycují naděje vkládané do mírového využití energie i obavy s ní spojené. Vedle autorsky pojaté dokumentace historických radiogramů a popularizačních i avantgardních knih, představí výstava projekty, které prozkoumávají velkolepé modernistické projekty a zpřístupňují prostředí atomových reaktorů i izolovaná místa zasažená jadernou katastrofou. Výstavu můžete navštívit do 11. dubna. Kurátorkou výstavy je Viktorie Vítů.

Fotograf Gallery
Jungmannova 19, Praha 1
web

Galerie | 16/3/2023 - 15/4/2023
HYB4 Galerie: Vrhači stínů

Otevřeno po-so 9:00-21:00. Výstava je svého druhu generační výpovědí etablovaných umělců, čtyř přátel, které přestože částečně spojuje podobná estetika, přistupují k tvorbě odlišně. V dílech dochází ke kohezi formy a obsahu pocházejících z různých zdrojů, přičemž vyzněním záměrně zpochybňují běžný kulturní provoz, který nepovažují za inspirativní, ani originální.

Kampus Hybernská
Hybernská 998/4, Praha - Nové Město
web

Galerie | 16/3/2023 - 16/5/2023
Rozečtený svět

Nová stálá expozice Rozečtený svět představuje v deseti tematicky zaměřených výstavách sbírku Muzea literatury. Expozice nesleduje žádnou konkrétní vyprávěcí linii, zachycuje vybraná umělecká zprostředkování individuální i společenské zkušenosti v literatuře 19. a 20. století. Klade si otázku, co je literatura ve své rozmanitosti a jaké jsou možnosti její vizualizace.

Muzeum literatury - Památník národního písemnictví
Pelléova 44/22, Praha 6
web

Galerie | 16/3/2023 - 15/4/2023
Vrhači stínů

po-so 10:00 - 18:00 Výstava je svého druhu generační výpovědí etablovaných umělců, čtyř přátel, které přestože částečně spojuje podobná estetika, přistupují k tvorbě odlišně. Vstup zdarma

Kampus Hybernská
Hybernská 998/4, Praha - Nové Město
web

Tančírny | 17/3/2023
Dark DEPO no. 2

21:00 Event v tématických industriálních prostorách starého depa plzeňského MHD. Těšit se můžeš na techno, techno a zase techno. Na akci nebudou chybět světelné efekty, profesionální fotoreport a video report.

DEPO 2015 v Plzni
Presslova 14, Plzeň 3-Jižní Předměstí
web

Festivaly | 17/3/2023 - 19/3/2023
La Primavera taneční festival

Tanec v Plzni vás zve na 3 dny plné workshopů, party, zábavy a chvil s přáteli. Primaveru jsme připravili pro všechny, kteří se chtějí v tanci (salse, bachatě, kizombě a zouku) posunout dále. Mezinárodně uznávaní lektoři se sjedou do Plzně, aby s vámi strávili březnový víkend. Čeká vás 22 workshopů a 2 party.

Papírna Plzeň
web

Koncerty | 17/3/2023
Jazz Dock

20 h - Dan Bárta & Robert Balzar Trio (jazz – grooves)

Jazz Dock
Janáčkovo nábř. 3249/2, Praha 5
web

Divadlo | 17/3/2023
Sweet Home Malá Strana

19:30h

A studio Rubín
Malostranské náměstí 262, Praha
web

Divadlo | 17/3/2023
Divadlo Minor

18:00 Polní žínka Evelínka

Divadlo Minor
Vodičkova 674, Praha - Nové Město
web

Galerie | 17/3/2023
Květinová unie

Z Bruselu do Prahy! Devět mladých českých umělců a designerů vyzdobilo při příležitosti loňského předsednictví České republiky dvě budovy Rady Evropské unie v Bruselu – skupina se rozhodla projektem Květinová unie vyjádřit hodnoty, které pro ni Evropská unie zosobňuje a které by měla zastávat i v budoucnu. Díla se přesunula do Malé dvorany Veletržního paláce, kde budou k vidění do 7/5 2023.

Veletržní palác
Dukelských Hrdinů 47, Praha 7 - Holešovice
web

Divadlo | 17/3/2023
Pravomil

11h

Divadlo v Dlouhé
Dlouhá 727/39, Praha - Staré Město
web

Ostatní | 17/3/2023
St Patricks Day

20h

Zach´s Pub v Plzni
web

Divadlo | 17/3/2023
La Putyka

19:30 - Legendární hospodský cirkus.

Jatka78
Jateční 1530, Praha 7-Holešovice
web

Tančírny | 17/3/2023
F2 x Frxxdom x VESELKA: Julian Muller, Tweeman, Vani Vachi, Nastya Muravyova, AVTOMAT & more

23h

Fuchs2
ostrov Štvanice, Praha 7 - Holešovice
web

Koncerty | 17/3/2023
Creatures meeting II – Horrible Creatures, ČAD, Malignant Tumour, Crippled Fingers

18:00 Po loňském úspěšném prvním ročníku akce CREATURES MEETING musí logicky následovat pokračování. To se odehraje ve skoro stejný čas, na stejném místě. 17. 3. 2023 se ve Futurum Music Baru chystá vystoupení pořadatelů Horrible Creatures a také slovenských ČAD, ostravských Malignant Tumour a pražských Crippled Fingers.

Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
web

Ostatní | 17/3/2023
Večer irské kultury

19:30 V průběhu večera vystoupí skupina Conamara Chaos s tanečníkem Andrejem Mikulkou, zazní ukázky irské literatury. Pořádá Kabinet irských studií, ÚALK FFUK.

Kampus Hybernská
Hybernská 998/4, Praha - Nové Město
web

Tančírny | 17/3/2023
80’s & 90’s video party DJ Jirky Neumanna

22:30 Legendární video party v režii DJe Jirky Neumanna se vrací do Futura! Každý pátek pro vás budeme hrát ty největší hity 80., 90. a nultých let. Přijďte si užít neopakovatelnou atmosféru video parties a unikátní videoklipy promítané na LED stěnu. Hrajeme až do ranních 4:00!

Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
web

Filmy | 17/3/2023
KINO PILOTŮ

14:20 Kino za kilo na Céčku: Všechno dobře dopadne / All Ends Well (English friendly), 15:00 Kino seniorů: Babylon (English friendly), 15:20 Mumie, 16:00 Kino za kilo na Céčku: Il Boemo, 17:10 Muž jménem Otto / A Man Called Otto (English friendly), 18:30 Velryba / The Whale (English friendly), 18:40 Kino za kilo na Céčku: Trojúhelník smutku / Triangle of Sadness (English friendly), 19:40 Víly z Inisherinu / The Banshees of Inisherin (English friendly), 20:50 Tár (English friendly), 21:30 Kino za kilo na Céčku: Chlast, 22:00 Je mi ze sebe špatně

Kino Pilotů
Donská 168, Praha 10 - Vršovice
web

Filmy | 17/3/2023
KINO

19:30 Julie, co by bylo, kdyby.. režie: Olivier Treiner

KC BESEDA KLÁNOVICE
Slavětínská 120, Praha 9
web

Divadlo | 17/3/2023 - 18/3/2023
Jana Svobodová a kol. – Osm krátkých kompozic ze života Ukrajinců

20:00 Text mladé ukrajinské spisovatelky Anastasiie Kosodii je silnou emotivní výpovědí, která má postdramatickou podobu a zároveň má hluboké kořeny v ukrajinské kulturní tradici. Režisérka Jana Svobodová zvolila velmi skromný inscenační formát tak, aby příběhy mohly působit samy o sobě. Součástí inscenace je projekce původního nezměněného textu. Pět performerek, každá z jiné evropské země, reaguje na text pohybem, zpěvem a hudbou. Prázdný prostor tak zaplňují emoce, které se přenášejí na diváky. Při prvním uvedení inscenace na festivalu Akcent setrvali diváci v hledišti dlouhé minuty v tichu a meditaci.

Divadlo Archa
Na Poříčí 1047/26, Praha - Nové Město
web

Tančírny | 17/3/2023
Vivacity djs Cubik, Da Moon, Sammy Boyko

23h

U Bukanýra
nábř. L. Svobody 1, Praha - Nové Město
web

Koncerty | 17/3/2023
CLIMAX: MARK KNIGHT (UK)

23:00 resident: Chris Sadler + support: Miquel, 2nd stage: Holly The Big, Nonalis

Roxy
Dlouhá 33, Praha - Staré Město
web

Tančírny | 17/3/2023
dMIT.RY

21:30h

Groove Bar
Voršilská 6, Praha - Nové Město
web

Koncerty | 17/3/2023
NTS trio

19:30h

Klubovna Povaleč
Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
web

Divadlo | 17/3/2023
Pan Pros

19:00 Experimentální činohla spolku JEDL

DOX
Poupětova 1, Praha 7-Holešovice
web

Filmy | 17/3/2023
Edison Filmhub

14:00 Posedlost 16:30 Krvavé pomeranče 18:30 Pacifiction 21:30 Korzet

Edison Filmhub
Jeruzalémská 1321/2, Praha - Nové Město
web

Tančírny | 17/3/2023
Cross Club

BREAKBEAT CONFERENCE STAGE (Enzo Leep (ES), Sabiani, Kaplick & Saku) RUMBLE SOCIETY STAGE (Sofi Lucius (AR/DE), Dash, Disladis)

Cross club
web

Ostatní | 17/3/2023
HYB4 Ateliér: Oscilloscope music

17:00 Jakým způsobem kreativně využít principy oscilloscope music ve vlastní tvorbě? Způsobů je mnoho. Přijďte společně zapátrat na dvoudenní workshop.

Kampus Hybernská
Hybernská 998/4, Praha - Nové Město
web

Koncerty | 17/3/2023
Jameson Svatý Patrik 2023: Cheers!

19h

Rock Café
Národní 20, Praha 1
web

Koncerty | 17/3/2023
Smack One - Nekonečno

"Chimera je to nejlepší ze Smacka a Nekonečno je oslava všech Chimer", říká Jakub Janeček alias Smack One, trojnásobný vítěz cen Anděl v kategorii Rap.

Výstaviště Praha, Malá sportovní hala
web

Tančírny | 17/3/2023 - 18/3/2023
80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann

21h

Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha 1
web

Divadlo | 17/3/2023
CRY BABY CRY

19:00, Jaký je zaručený návod na štěstí? Odpověď na tuto otázku hledá pětice žen, která se na jevišti sešla na kurzu tzv. life coachingu. Ambiciózní sportovkyně, světaznalá novinářka, typická manželka zaneprázdněného podnikatele, plachá recepční a zralá operní pěvkyně – každá je jiná, všechny však touží změnit svůj život. K tomu jim má pomoci kurz vedený lektorem, jediným mužem, kterého ve hře můžete vidět.

Švandovo divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
web

Divadlo | 17/3/2023
SRPNOVÉ SVĚTLO

19:00, Původní české drama situované do skalistých hor ledového severu, kterým neúprosně proniká srpnové světlo. Můžeme pro vlastní naději a štěstí ve dne udělat věci, na které se bojíme v noci jen pomyslet? Karel s Ondřejem žijí zbytky svého mládí v opuštěném statku po svých rodičích. Nepotřebují k životu vesnici, nepotřebují nic, nevěří ničemu – zbyli si. Ukryjí však uprchlou dívku naplněnou jasem. Jeden ji miluje, druhý ji potřebuje. Jaké to je když, musíme najít cestu dál, ale jsme na okraji ledopádu? Může člověk skočit, letět anebo obětovat sebe, i jiné? Přijďte si užít mrazivou atmosféru napínavého příběhu ve studiových prostorech Švandova divadla.

Švandovo divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
web

Koncerty | 17/3/2023
Devastator hall 2023

Devastator - lídr v žánru Hardcore elektronické hudby a legendární Hardstyle parties, letos poprvé v Holešovické tržnici, v Hale 13.

Holešovická tržnice, Hala 13
web

Filmy | 17/3/2023
Bio Skeptik: Velké nic

19:00 Dokumentární tragikomedie o českém pojetí pandemie Covid-19. Režiséři Vít Klusák a Marika Pecháčková mapovali naši společnost v nečekané zkoušce. Byli jsme best in Covid? Kdo měl plán: lidstvo nebo virus? A co nás to naučilo o nás? Po projekci diskuse s filmovým publicistou Martinem Svobodou.

Městská knihovna v Praze
Mariánské náměstí 1, Praha 1
web

Koncerty | 17/3/2023
THE SILVER SPOONS + BLAHALOUISIANA

19h

PALÁC AKROPOLIS
Kubelíkova 1548/27, Praha 3 - Žižkov
web

Tančírny | 17/3/2023
Slovákovica

22:00 Ďalšia edícia najlepšej slovenskej párty v Prahe!

Radost FX
Bělehradská 234/120, Praha
web

Koncerty | 17/3/2023
Koncert pro Petra Slabého (zahrají Michal Kořán & Pavel Richter, Kolna, DPvJU, Hrubý-Tichý-Romanovská, Malé Zuby a další, součástí večera bude projekce klipů a dokumentů Petra Slabého)

19h

KAŠTAN - scéna UNIJAZZU
Bělohorská 201, Praha 6
web

Filmy | 17/3/2023
Kino Dlabačov

16:00/KINO ART – Dánský sběratel – Delacroix až Gauguin (umělecký dokument) 18:00/NOVINKA – 65 (akční novinka) 20:00/NOVINKA – Shazam! Hněv bohů (komiksová novinka / titulky)

Kino Dlabačov
Bělohorská 24, Praha
web

Tančírny | 17/3/2023
Drumatch Takeover w/ Counterstrike

Slovenská těžkotonážní úderka DRUMATCH si po dlouhé době udělá výlet do Prahy a v pátek 17. března obsadí žižkovský Storm Club! Kdo tyto slovenské řezníky zná, tak jistě ví, že rozhodně nemůže čekat žádný večer romantických písní. Přesně tak, DRUMATCH se zabývají převážně tvrdšími odnožemi DNB, což nám budou po většinu večera předvádět v jejich nekompromisních B2B setech. Jako hlavní host navíc vystoupí veterán Hard DNB - COUNTERSTRIKE!

Storm Club
Tachovské nám. 290/5, Praha 3-Žižkov
web

Tančírny | 17/3/2023
NIGHTPHUNK

22:00 Dance Club: NIGHTPHUNK DJs Lucas Hulan & Raidem & Kamu, Chapeau Bar: DJ Goldstar

Chapeau Rouge
Jakubská 2, Praha - Staré Město
web

Koncerty | 17/3/2023
LIVE CONCERT: Svět a díl + Breeze In Trees

19:30 after concert: PANORAMA ABAB & Duma Jr.

Chapeau Rouge
Jakubská 2, Praha - Staré Město
web

Divadlo | 17/3/2023
JAKO LVI ANEB SESTUP A VZESTUP PANA B.

16:00 Optimistický epos o úspěchu volně podle skutečné události.

Divadlo X10
Charvátova 39, Praha - Nové Město
web

Tančírny | 17/3/2023
DJ JOSEF SEDLOŇ (cz)

19h

Klub 007 Strahov
Chaloupeckého 1903/6, Praha 6-Břevnov
web
reklama