Výstava Funny Games představuje dílo moldavského malíře, bytostného figuralisty Alexandra Tineie.
V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře se 6. listopadu otevře pro veřejnost výstava sester-dvojčat Květy a Jitky Válových s názvem Cesta předurčena osudem, která představí životní dílo těchto dvou výrazných osobností u příležitosti stého výročí jejich narození. Klíčovou součástí expozice budou ukázky z pozůstalosti obou sester, která byla v roce 2021 darována do sbírek galerie.
Otevírací doba: St až Ne 14.00-18.00 Museum Montanelli otevře v listopadu výstavu pod názvem "MYTHOS?". Poprvé představí výhradně díla z vlastní sbírky a to jak současné, tak klasické umění a umělce, jejichž díla jsou inspirována nejrůznějšími mýty. Jejich obrazy, objekty a artefakty mají v expozici připomenout, jak důležitou roli v našem životě mýty, víra a její symboly hrají.
Neboj, neboj! je interaktivní výstava o strachu a o tom, proč se ho nebát. Víte dost o svém strachu? Výstava Neboj, neboj! provází malé i dospělé návštěvníky galerie strachem nejen jako obecným pojmem, ale i jako jejich osobní emocí. Nahlédněte na fenomén strachu z různých úhlů pohledu, hravě a kreativně, tentokrát za přítomnosti kurátora Fuczika a samotných umělců Lukáše Urbánka a Milady Rezkové.
Cílem výstavního projektu Bolest těch druhých je zamýšlet se nad schopností umění vypovídat o válce, ale především nad naší (ne)schopností vztahovat se prostřednictvím umění k hrůzám války a k bolesti lidí, které zasáhla.
Lotyšská umělkyně Laimdota Malle představuje v prostoru Pragovka Gallery Rear svou lyrickou instalaci OOZE. Ta vykresluje jedinečný, senzitivní pohled na svět, na pomíjivost a křehkost všech lidí a věcí na straně jedné a na vzpomínky a sny, které zanechávají, na straně druhé. Instalace vypráví příběhy několika postav z lesa. Návštěvníci se setkají s malou holčičkou Ooze, ale i s vlky, liškami, dospělými a dalšími dětmi.
Nová výstava v rámci cyklu Praha zítra? popisuje příčiny, proč má hlavní město České republiky v otázce bydlení k ideálnímu stavu ještě dost daleko. Současně však také ukazuje cesty, které vedou k tomu, aby se nabídka kvalitního a dostupného bydlení pro současné i budoucí obyvatele Prahy významným způsobem zlepšila.
Komorní výstava představuje stěžejní Bílkovy práce, inspirované Březinovými básněmi a prózou. Díla ze sbírky Galerie hlavního města Prahy doplňují zápůjčky z Muzea Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou a z významné sbírky soukromého pražského sběratele.
Chvalský zámek zve na výstavu Divadla bratří Formanů a jejich přátel – Imaginárium. Hravá poetická instalace výtvarníků sdružených kolem osobnosti Matěje Formana nás zavádí do fantazijního světa zašlých časů tajuplného světa cirkusů, kočovných umělců a poutí. Hybohledy, loutky, hry a hejblátka, to vše vyzývá ke hře malých i velkých návštěvníků. Otevřeno denně 9,00 – 18,00.
út-so 13:00-19:00, Jsme země se 70% recidivou. To je zásadní ukazatel nefunkčnosti vězeňského systému, který má vliv na životy tisíců lidí, nejen těch vězněných. Projekt Lenky Tyrpeklové zkoumá současnou podobu českého vězeňství a otevírá diskuzi o možné budoucí reformě. Vstup zdarma.
Margita Titlová, akční umělkyně, performerka, autorka instalací, výtvarná pedagožka a expe-rimentátorka v oblasti propojení zvuku, přístrojových záznamů a výtvarných technik, na po-čátku své tvorby v osmdesátých letech realizovala minimalisticky založené akce v přírodě a performance v interiéru, jejichž měřítkem bylo její vlastní tělo. Investice energie do finálního díla zůstala pro ni charakteristická dlouhodobě i v období velkoformátových rituálně realizo-vaných kreseb. Exotičnost a znakovost v nich je silně osobní a neodvozená od známých zdro-jů. Zkoumání tělesnosti v interakci s okolím a energie, kterou tělo vydává a vyzařuje a zároveň tak prozrazuje interní tajemství své psychodynamiky, to vše ji zaměstnává a inspiruje dodnes. Její tvorba byla a je ceněna pro kontinuitu a soudržnost uvažování, které v mnoha ohledech akcentuje ženské prvky a atributy s přirozeností a bez ideologizování. Její dnes už rozsáhlé dílo je protkané autentickou a prudkou expresivitou, ale také korigovanými vztahy k vědeckým a technickým experimentům na straně druhé.
Arto.to galerie v Uhelném mlýně nabízí do konce května výstavu velkoformátových kreseb a maleb, kresebných deníkových záznamů a monotypů od subtilní, ale mimořádně energické a talentované česko-slovenské malířky Hany Garové (1986). Výstava "Show me the Body" tematizuje tělo, poznávaní sebe sama a odkrývání vrstev svého neznámého já, skrze horečný a neodbytný tvořivý neklid a bytostný umělecký zápas o obraz. Hana má "rychlou ruku" - expresivní a intenzivní umělecké vyjadřování, které plyne rychleji než myšlenky nebo racionální ego-kontrola, proto mají její díla místy až znepokojivou vizuální naléhavost, nebo temný rozměr. Divák prostupující kompaktním organismem site-specific výstavy pocítí sílu energie nakumulované v díle Hany Garové a potencované geniem loci galerie.
Po výstavě Prague Design Week 2016 soustružnický ateliér Krása dřeva připravil novou kolekci soustružených dřevěných mís, talířů, svícnů a váz z jednoho kusu dřeva slivoně, hrušně, buku, dubu, ořešáku, jasanu a dalších dřevin. K zhlédnutí budou ale i unikátně vyrobené konferenční stolky, nebo velké vázy a duté objekty.
Výstava dobrovolného outsidera české výtvarné scény, malíře, který tvořil bez zábran, bez servítek i bez sentimentu.
Před devadesáti lety otiskly Lidové noviny první epizodu obrázkového seriálu Ferda Mravenec. Autora legen-dární komiksové postavičky, českého spisovatele, novináře, kreslíře a ilustrátora knih pro děti Ondřeje Sekoru při té příležitosti připomene výstava v pražské Galerii Villa Pellé. Jejím základem jsou originály Sekorových slavných i méně známých knižních ilustrací, jeho novinové kresby a karikatury, ale i loutky vytvořené podle Sekorových návrhů. „Ondřej Sekora je několika generacím čtenářů znám především jako ilustrátor a kreslíř. Knížky s legendární postavou Ferdy Mravence a jeho přátel jsou zastoupeny ve většině rodinných knihoven, známé jsou i filmové adaptace. Přesto jsme chtěli Sekorovo dílo představit nově a současně s použitím interak-tivních prvků tak, aby byla naše výstava zajímavá pro malé návštěvníky i jejich prarodiče. S tímto typem výstav máme u nás v galerii bohaté zkušenosti a pevně věřím, že vzbudí zájem u laické i odborné veřejnosti. K vidění totiž budou vedle Sekorovy ikonické tvorby i jeho takřka neznámá díla,“ říká Vladana Rýdlová, ředitelka Gale-rie Villa Pellé. Výstava s názvem Ondřej Sekora - známý i neznámý bude veřejnosti přístupná od 28. února do 14. května 2023.
Výstava v KC Vozovna je věnována Vanesse Vymětalové, jež si v 25 letech po dlouhém boji s psychickou nemocí vzala život. K vidění je Vanessina výtvarná tvorba spolu s fotografiemi a úryvky z jejích deníků. Výstava autenticky ukazuje, jak lidé trpící hraniční poruchou osobnosti uvažují, co cítí a jak k nim přistupovat.
Výstava barevných linorytů vytvořených autorkou pod uměleckým pseudonymem Dardanella. "Planetarium" je autorská výstava věnovaná vztahu vesmíru a člověka. Prostor je nekonečné neznámo, které je nedostupné, ale zároveň je základem pro nejhlubší úvahy o smyslu naší existence a otázky, co je život. Otevřete se vesmíru a vesmír se vám otevře...Výstava bude zahájena vernisáží 1.3. od 18 h ve výstavním prostoru GAFA.
Výstava Matěje Macháčka, malíře a absolventa AVU v pražské ETCETERAART může být pro návštěvníky až nečekaným setkáním s intenzitou barev a dvojznačné hry mezi křehkostí dálným východem inspirované techniky a až performativním vstupem autora samotného do imaginárních prostorů svých obrazů.
O nečekaných proměnách během vznikání obrazů. „Maluji hlavně portréty lidí, kteří mají v mém životě nějaký význam, ať už je znám osobně nebo ne. Kromě portrétů zpracovávám i různé vize a výjevy, které se mi zobrazují ve snech, „ říká autorka. „Technika, kterou používám je hlavně akryl nebo olej na plátně, případně na dřevotřísce a potom tisk na dibondu.“ Vernisáž uvede malíř Martin Frind.
Poučeni přírodními procesy představují Jindřiška Jabůrková, Radim Langer, Miroslava Večeřová, Barbora Vovsová a Lawrence Wells na skupinové výstavě She Sells Seashells (3. 3. – 30. 3. 2023, The White Room) jak zobrazivé, tak abstraktní poetické reakce na současnou dobu plnou krizí, v níž se pokouší nalézt jakési post-humánní řešení následků antropocénu. Podobně jako měkkýši filtrují částečky svého prostředí, duševní i fyzické, a staví z nich objekty, které zde zůstanou i po jejich smrti. Rozprostírají se jako souostroví, jako ostrovy, po nichž přeskakují z jednoho světa do druhého. Prochází se po březích Shakespearovy Bohémie a objevují poklady, které před ně vyvrhují hlubiny. Kurátorem výstavy je Lawrence Wells.
Výstava Maps of Memories je součástí dlouhodobého výzkumu vztahu člověka a paměti polské umělkyně Magdaleny Kleszyńské. Kleszyńska je také první letošní zahraniční rezidentkou Pragovka Gallery. V rámci svého lednového pobytu se soustředila na řízené rozhovory se zájemci z řad návštěvníků galerie, obyvatel Prahy 9 a umělecké komunity Pragovky o významných předmětech jejich osobní a rodinné paměti. Autorka svou pozornost zaměřuje na lidské příběhy a zasazuje je do kontextu minulosti a přítomnosti. Zásadní problematikou se pro ni stává zkušenost člověka, který pod vlivem emocí pozměňuje prožitou minulost a interpretuje ji do vlastních vzpomínek. Tím otevírá otázky osobní či kolektivní paměti a vytváří rozsáhlou mapu vzpomínek, o kterých se dozvídá na základě dialogu s jejich majiteli. Nikdy by je všechny nemohla zažít prostřednictvím své přímé zkušenosti a nedostala by se k nim bez dlouhodobé osobní fascinace tématem.
Globální ekologická a ekonomická krize vyvolaná dlouhodobým drancováním přírodních zdrojů způsobila, že si stále intenzivněji uvědomujeme nejen neudržitelnost tohoto systému, ale také možnost příchodu doby, která nastane po jeho zhroucení. V postpravdivém světě plném společenských a sociálních nejistot, dezinformací a konspiračních teorií dochází k rozvratu racionálna.Téma výstavy souvisí s širším vývojem v rámci současné kulturní scény a soustředí se na aktuální podobu romantických tendencí ve výtvarném umění. Jako první z přehlídek nové výstavní dramaturgie MeetFactory se expozice také částečně ohlíží za mezinárodním projektem Afterbirth of a Dream kurátorů Cristiny Gigliotti a Jana Zálešáka z roku 2017.
Tvorba Julie Kopové se dlouhodobě profiluje v oblasti gestické malby, jejíž primární tematizaci hledá v abstraktním rozkrývání specifických přírodních procesů. V krajině se málokdy nacházejí solitérní body – rytmizaci je možné nalézt v každé louce, vodní hladině, lese i litosférické desce. I tyto spodní vrstvy krajiny (desková tektonika, kolize hornin, teplo a tlak) jsou pro Julii Kopovou silným zdrojem inspirace. Výstava The Grey Volcano navazuje svým názvem i výběrem konkrétních uměleckých děl na autorčin záměr soustředit svou poslední tvorbu zejména na pohyb mimo barevné spektrum; většina maleb tak akcentuje dění na poli mezi černou a bílou barvou. Kurátorem výstavy je Jan Dotřel.
Sólová výstava Jakuba Hoška v Galerii Kostka představí průřez jeho malířským dílem, které kombinuje postinternetovou estetiku s narativním pojetím komiksově-hororových příběhů a textovými znaky městských subkultur.
Humpolecká zóna pro umění zahajuje první letošní výstavu s názvem Místa chvění: Zvuk jako médium, která návštěvníky vybízí k tomu, aby se tentokrát spíše než diváky stali posluchači. Představuje zvuk jako svébytný fenomén, který dokáže zprostředkovat jiný estetický zážitek, než na jaký jsme v galeriích zvyklí, nikoliv však méně intenzivní.
Výstava OSOBNÍ AKTUÁLNOST Antonie Brůhové vychází z autorčina projektu VEŽE REÁLNÉ A STYLIZOVANÉ. Ve svém díle se introspektivně zamýšlí nad současným vnímáním reality v toku uplynulého času. VĚŽ, jako určující leitmotiv výstavy souvisí s autorčiným multismyslovým prožíváním prostředí a narativu "stověžaté Prahy”. Ve své expozici nám představuje svébytný pohled na svět a odkazuje se v jeho každodennosti na naivitu vnímání života.
Koncepce výstavy vychází z hlavních tematických oblastí a názorových okruhů fotografického díla K. O. Hrubého. Soustřeďuje se jak na jeho počátky, kdy navazoval na tradice české mezi-válečné avantgardní fotografie, dále pak na fotografie vytvořené v duchu socialistického rea-lismu, snímky s folklórní tematikou a fotografie poetizující každodenní události. V šedesátých letech se Hrubý začal věnovat inscenované fotografii, na kterou organicky navazují jeho mlad-ší koláže a v neposlední řadě malby, jimž se věnoval od osmdesátých let, kdy už nefotografo-val. Stálým objektem jeho zájmu byla krajina, a to jak ta idylická, tak člověkem zdevastovaná. Výstava navazuje na výstavní projekt Domu umění města Brna. Nejde o přímou reprízu, ale o upravený výběr pro prostory GHMP.
Jakub Smitka je pražský grafik a umělec, dlouhodobě se věnující fotografii, malbě a hudební produkci. Vystudoval uměleckou větev Gymnázia na Pražačce a následně vizuální komunikaci na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě v Plzni. Pojícím prvkem prakticky veškeré umělcovy tvorby se stala fascinace lidskou tváří a její proměnlivostí v běhu času. Tomuto komplexnímu tématu se věnuje již od roku 2017. Proces jeho práce začíná fotografickými a video podklady, které posléze procházejí řadou grafických úprav. Výsledkem toho jsou materiály, které se stávají základem pro realizaci obrazu. Podobnou formu hodlá autor ve své tvorbě nadále využít k adresování současných sociálních problémů opomíjených zákoutí života. Výstava nesoucí autorovo jméno je zaměřená výhradně na umělcovy autoportréty. Každá z prezentovaných maleb se soustředí na přenesení kombinace psyché malíře v jejích niterných a zejména vnějších projevech. Na různorodé vjemy a emoce lidské tělo reaguje navenek specifickým způsobem, jejichž surová podoba se stává objektem zájmu autora, který ji ve vší živelnosti přenáší na médium plátna. Tvorba jakéhokoliv umělce ve výsledku vždy pramení z jeho momentálního vnitřního naladění a internalizovaných prožitků. Právě této skutečnosti se autor napříč svou tvorbou snaží jít naproti, přičemž se nezdráhá pouštět se do kompletního procesu doslova na vlastní kůži. Momenty vyobrazené na plátně jsou přímým svědectvím o konkrétních zážitcích propojených vždy určitou emocí či fyzickým vjemem, které na venek procházely viditelnými proměnami napříč časem. Protože čím pro okolí jsme než právě obrazy zamrzlými v přítomnosti?
Jan Kostohryz, Vanda Kovaříková, Natálie Pejchová, Michal Rejzek, Lukáš Slavický, Tereza Tomanová, kurátoři Lukáš Machalický a Robert Šalanda Výstava tematizující ukládání výtvarných prací v domácích nebo tzv. bojových podmínkách studentských bytů či jejich skromných ateliérů.
Výstava vznikla v reakci na situaci v umění v ČR i ve světě. Široká veřejnost možná občas zapomíná, kčemu nám obrazy a umělci mohou být dobří. Jasmín si proto dala za úkol přijít na všechny možné funkce, které může takový obraz v životě lidí plnit.
Umění jako lék lidské neřesti, zpověď umělce jako léčitele a stovky kreseb krištofa Kintery
Umělec, kurátor, chartista a emigrant Olaf Hanel (1943–2022) působil mezi lety 1991–2009 v Českém muzeu umění v Praze (v roce 2009 přejmenovaném na GASK). Komorní výstava a doprovodné sympozium, které proběhne v GASK v sobotu 11. března za účasti autorova generačního souputníka Eugena Brikcia, představí Olafa Hanela jako tvůrce a kurátora v souvislostech totalitního útlaku i obnovené demokracie po roce 1989. Projekt se koná u příležitosti autorových nedožitých 80. narozenin.
Skupinová výstava Uvolněné atomy v galerii Fotograf volně navazuje na téma zviditelnění neviditelného. Zatímco rentgenogramy, fotografie vzniklé za použití uměle vytvořeného gama záření, pronikají dovnitř rentgenovaných předmětů a odhalují jejich vnitřní strukturu, vybraná díla současných autorů*rek zachycují naděje vkládané do mírového využití energie i obavy s ní spojené. Vedle autorsky pojaté dokumentace historických radiogramů a popularizačních i avantgardních knih, představí výstava projekty, které prozkoumávají velkolepé modernistické projekty a zpřístupňují prostředí atomových reaktorů i izolovaná místa zasažená jadernou katastrofou. Výstavu můžete navštívit do 11. dubna. Kurátorkou výstavy je Viktorie Vítů.
Otevřeno po-so 9:00-21:00. Výstava je svého druhu generační výpovědí etablovaných umělců, čtyř přátel, které přestože částečně spojuje podobná estetika, přistupují k tvorbě odlišně. V dílech dochází ke kohezi formy a obsahu pocházejících z různých zdrojů, přičemž vyzněním záměrně zpochybňují běžný kulturní provoz, který nepovažují za inspirativní, ani originální.
Nová stálá expozice Rozečtený svět představuje v deseti tematicky zaměřených výstavách sbírku Muzea literatury. Expozice nesleduje žádnou konkrétní vyprávěcí linii, zachycuje vybraná umělecká zprostředkování individuální i společenské zkušenosti v literatuře 19. a 20. století. Klade si otázku, co je literatura ve své rozmanitosti a jaké jsou možnosti její vizualizace.
po-so 10:00 - 18:00 Výstava je svého druhu generační výpovědí etablovaných umělců, čtyř přátel, které přestože částečně spojuje podobná estetika, přistupují k tvorbě odlišně. Vstup zdarma
21:00 Event v tématických industriálních prostorách starého depa plzeňského MHD. Těšit se můžeš na techno, techno a zase techno. Na akci nebudou chybět světelné efekty, profesionální fotoreport a video report.
Tanec v Plzni vás zve na 3 dny plné workshopů, party, zábavy a chvil s přáteli. Primaveru jsme připravili pro všechny, kteří se chtějí v tanci (salse, bachatě, kizombě a zouku) posunout dále. Mezinárodně uznávaní lektoři se sjedou do Plzně, aby s vámi strávili březnový víkend. Čeká vás 22 workshopů a 2 party.
20 h - Dan Bárta & Robert Balzar Trio (jazz – grooves)
18:00 Polní žínka Evelínka
Z Bruselu do Prahy! Devět mladých českých umělců a designerů vyzdobilo při příležitosti loňského předsednictví České republiky dvě budovy Rady Evropské unie v Bruselu – skupina se rozhodla projektem Květinová unie vyjádřit hodnoty, které pro ni Evropská unie zosobňuje a které by měla zastávat i v budoucnu. Díla se přesunula do Malé dvorany Veletržního paláce, kde budou k vidění do 7/5 2023.
19:30 - Legendární hospodský cirkus.
23h
18:00 Po loňském úspěšném prvním ročníku akce CREATURES MEETING musí logicky následovat pokračování. To se odehraje ve skoro stejný čas, na stejném místě. 17. 3. 2023 se ve Futurum Music Baru chystá vystoupení pořadatelů Horrible Creatures a také slovenských ČAD, ostravských Malignant Tumour a pražských Crippled Fingers.
19:30 V průběhu večera vystoupí skupina Conamara Chaos s tanečníkem Andrejem Mikulkou, zazní ukázky irské literatury. Pořádá Kabinet irských studií, ÚALK FFUK.
22:30 Legendární video party v režii DJe Jirky Neumanna se vrací do Futura! Každý pátek pro vás budeme hrát ty největší hity 80., 90. a nultých let. Přijďte si užít neopakovatelnou atmosféru video parties a unikátní videoklipy promítané na LED stěnu. Hrajeme až do ranních 4:00!
14:20 Kino za kilo na Céčku: Všechno dobře dopadne / All Ends Well (English friendly), 15:00 Kino seniorů: Babylon (English friendly), 15:20 Mumie, 16:00 Kino za kilo na Céčku: Il Boemo, 17:10 Muž jménem Otto / A Man Called Otto (English friendly), 18:30 Velryba / The Whale (English friendly), 18:40 Kino za kilo na Céčku: Trojúhelník smutku / Triangle of Sadness (English friendly), 19:40 Víly z Inisherinu / The Banshees of Inisherin (English friendly), 20:50 Tár (English friendly), 21:30 Kino za kilo na Céčku: Chlast, 22:00 Je mi ze sebe špatně
19:30 Julie, co by bylo, kdyby.. režie: Olivier Treiner
20:00 Text mladé ukrajinské spisovatelky Anastasiie Kosodii je silnou emotivní výpovědí, která má postdramatickou podobu a zároveň má hluboké kořeny v ukrajinské kulturní tradici. Režisérka Jana Svobodová zvolila velmi skromný inscenační formát tak, aby příběhy mohly působit samy o sobě. Součástí inscenace je projekce původního nezměněného textu. Pět performerek, každá z jiné evropské země, reaguje na text pohybem, zpěvem a hudbou. Prázdný prostor tak zaplňují emoce, které se přenášejí na diváky. Při prvním uvedení inscenace na festivalu Akcent setrvali diváci v hledišti dlouhé minuty v tichu a meditaci.
23h
23:00 resident: Chris Sadler + support: Miquel, 2nd stage: Holly The Big, Nonalis
19:00 Experimentální činohla spolku JEDL
14:00 Posedlost 16:30 Krvavé pomeranče 18:30 Pacifiction 21:30 Korzet
BREAKBEAT CONFERENCE STAGE (Enzo Leep (ES), Sabiani, Kaplick & Saku) RUMBLE SOCIETY STAGE (Sofi Lucius (AR/DE), Dash, Disladis)
17:00 Jakým způsobem kreativně využít principy oscilloscope music ve vlastní tvorbě? Způsobů je mnoho. Přijďte společně zapátrat na dvoudenní workshop.
"Chimera je to nejlepší ze Smacka a Nekonečno je oslava všech Chimer", říká Jakub Janeček alias Smack One, trojnásobný vítěz cen Anděl v kategorii Rap.
21h
19:00, Jaký je zaručený návod na štěstí? Odpověď na tuto otázku hledá pětice žen, která se na jevišti sešla na kurzu tzv. life coachingu. Ambiciózní sportovkyně, světaznalá novinářka, typická manželka zaneprázdněného podnikatele, plachá recepční a zralá operní pěvkyně – každá je jiná, všechny však touží změnit svůj život. K tomu jim má pomoci kurz vedený lektorem, jediným mužem, kterého ve hře můžete vidět.
19:00, Původní české drama situované do skalistých hor ledového severu, kterým neúprosně proniká srpnové světlo. Můžeme pro vlastní naději a štěstí ve dne udělat věci, na které se bojíme v noci jen pomyslet? Karel s Ondřejem žijí zbytky svého mládí v opuštěném statku po svých rodičích. Nepotřebují k životu vesnici, nepotřebují nic, nevěří ničemu – zbyli si. Ukryjí však uprchlou dívku naplněnou jasem. Jeden ji miluje, druhý ji potřebuje. Jaké to je když, musíme najít cestu dál, ale jsme na okraji ledopádu? Může člověk skočit, letět anebo obětovat sebe, i jiné? Přijďte si užít mrazivou atmosféru napínavého příběhu ve studiových prostorech Švandova divadla.
Devastator - lídr v žánru Hardcore elektronické hudby a legendární Hardstyle parties, letos poprvé v Holešovické tržnici, v Hale 13.
19:00 Dokumentární tragikomedie o českém pojetí pandemie Covid-19. Režiséři Vít Klusák a Marika Pecháčková mapovali naši společnost v nečekané zkoušce. Byli jsme best in Covid? Kdo měl plán: lidstvo nebo virus? A co nás to naučilo o nás? Po projekci diskuse s filmovým publicistou Martinem Svobodou.
19h
22:00 Ďalšia edícia najlepšej slovenskej párty v Prahe!
19h
16:00/KINO ART – Dánský sběratel – Delacroix až Gauguin (umělecký dokument) 18:00/NOVINKA – 65 (akční novinka) 20:00/NOVINKA – Shazam! Hněv bohů (komiksová novinka / titulky)
Slovenská těžkotonážní úderka DRUMATCH si po dlouhé době udělá výlet do Prahy a v pátek 17. března obsadí žižkovský Storm Club! Kdo tyto slovenské řezníky zná, tak jistě ví, že rozhodně nemůže čekat žádný večer romantických písní. Přesně tak, DRUMATCH se zabývají převážně tvrdšími odnožemi DNB, což nám budou po většinu večera předvádět v jejich nekompromisních B2B setech. Jako hlavní host navíc vystoupí veterán Hard DNB - COUNTERSTRIKE!
22:00 Dance Club: NIGHTPHUNK DJs Lucas Hulan & Raidem & Kamu, Chapeau Bar: DJ Goldstar
19:30 after concert: PANORAMA ABAB & Duma Jr.
16:00 Optimistický epos o úspěchu volně podle skutečné události.
19h