Článek Rozhovor

KONEC PRÁZDNIN NA FESTIVALU KEFÍR

Konec prázdnin si užijí děti na Kefíru. Na sjezdovce

V sobotu 2. září se v královéhradeckém Parku 360 koná devátý ročník festivalu pro děti a jejich rodiče Kefír. Zahraje Michal Pavlíček s Kamilem Střihavkou, Kašpárek v rohlíku, Děda Mládek Illegal Band, Anna Polívková, TUTOcirk, BomBarďák a řada dalších kapel a divadel.

Poslední víkend prázdnin dorazí tisíce malých, větších i dávno dospělých dětí na letiště u Hradce Králové na festival živé kultury Kefír. Kromě bohatého hudebního a divadelního programu si letos nově užijí i sjezdovku.

“Každý ví, že je hrozné vedro. Otepluje se nám planeta, já se víc na koncertech potím a s tím je potřeba něco udělat. Maká na tom i Park 360, kde festival děláme. Než to ale dokážeme změnit, tak se letos ochladíme na Kefíru aspoň pocitově. Proto se bude jezdit po modré, červené a borci i po černé trati. A komu bude na sjezdovce zima, může se ohřát vedle na písečné pláži,” vysvětluje Kašpárek v rohlíku, frontman stejnojmenné kapely a prezident festivalu.

V provozu budou samozřejmě i osvědčené kefírovské atrakce a blbiny jako svezení na stupátku popelářského fára či na trávožerech, obří houpačka na jeřábu, bagrování opravdovým bagrem, bejbypankové kadeřnictví, rychlodráha na letiště, hovínková dílna nebo cesta pošťáka.

Na hlavní stagi devátého plnotučného ročníku festivalu vystoupí Michal Pavlíček a Trio s hostem Kamilem Střihavkou, kapela Děda Mládek Illegal Band hrající s posvěcením autora známé hity Ivana Mládka, uskupení muzikantů a divadelníků BomBarďák a takzvaná movierocková kapela Radosta, která svými písněmi vzdává hold filmu Kulový blesk.

Celý hudební program, zastoupený také autorským debutem Vladimíra Javorského Ještě je, jediným letošním živým festivalovým vystoupením youtubového pořadu Kumšt nebo smyčcovým kvartetem PKF — Prague Philharmonia, vygraduje jako již tradičně největším letním koncertem bejbypankové kapely Kašpárek v rohlíku.

Prostor na Kefíru dostane samozřejmě také divadlo. “Vedle hraní v plenéru na různých místech nově přibude hangár pro komornější inscenace Anny Polívkové a Radima Vizváryho,“ uvedl dramaturg divadelní části programu Michal Opočenský. Vizváry přiveze pantomimický titul Sólo, za který získal mimo jiné Cenu Thálie, Polívková one-woman stand-up Proslov. Areál ožije i divadelními průvody Mask Bureau či novým cirkusem TUTOcirk. Nejen pro menší děti zahraje Divadlo b nebo U staré herečky. Chybět nebude ani tradiční odpočinková zóna s postelemi s opravdovými nebesy, pohádky k uspávání bude letos předčítat vedle Polívkové také herec Martin Pechlát.

Nejvěrnější fanoušci stráví v Hradci celý víkend, přespí ve festivalovém kempu ve vlastních stanech či karavanech, ale i v pronajatých týpí, luxusních Chill Village nebo klasických táborových stanech s podsadou. Kempující se mohou těšit na bonusový program v pátek večer a v neděli dopoledne.

Festival Kefír se koná plnohodnotně po deváté. Na posledním předkoronavirovém ročníku v roce 2019 se do zahrady zámku Kačina u Kutné Hory sjelo sedm a půl tisíce lidí. Jde o největší českou akci, která cílí v jeden okamžik na celou rodinu a blíží se přitom velkým hudebním festivalům.

Odkazy

webová stránka

facebooková stránka

účet na Instagramu

youtube kanál

after movie festivalu 2022

vstupenky

Rozhovor

28.8.2023 14:00

Na rozhovor dorazí v pondělí 28.8. ve 14:00 Kašpárek v rohlíku.

reklama
reklama
reklama