Článek Rozhovor

JFDR V CROSS CLUBU

JFDR (IS)

JFDR, islandská multiinstrumentalistka s podmanivým hlasem, přijede s novým albem Museum do Prahy. Ještě než se Jófríður Ákadóttir vydala na sólovou dráhu, působila v projektech Pascal Pinon, Samaris nebo Gangly, a jejího talentu si všimli i Björk anebo Ólafur Arnalds, kteří se řadí mezi její fanoušky.

V Praze se JFDR s dvojicí muzikantů představí 26. května 2023 v rámci koncertní série UpTONE zaměřené na mladé talenty. Koncert je po předchozí rezervaci bezplatný, už teď je možné zamluvit si místo na stránce fource.cz nebo na GoOut.cz. Projekt #UpTone je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.
„Ta deska pojednává o vnitřní očistě a hojení, její poslech je jako dýchat čerstvý vzduch svým starým tělem,“ prozrazuje islandská hudebnice. První singl Spectator představuje jako ukolébavku pro všechny osoby, které jsou nezdravě závislé na někom jiném. „Doufám, že někomu dodám odvahu k oproštění se od nezdravého vztahu.“ O druhém singlu Orchid napsal magazín Fader: „Skladba s delikátní strukturou, která promlouvá jakoby z dálky, ale o to více si ji zamilujete.“

Ákadóttir je hudebnice se zajímavým životním příběhem i bohatou tvůrčí drahou, která jí do cesty přivedla spolupráce s Arnaldsem, ale i Damienem Ricem a taky práce na několika filmových soundtracích, včetně krátkého filmu Dakoty Fanning Hello Apartment.

Více informací zde.

Rozhovor

26.5.2023 14:00

S JFDR si budeme povídat dnes ve 14 hodin.

reklama
reklama
reklama