Článek Soutěž

JEDNOTA NERATOV V ORLICKÝCH HORÁCH

feat. Supersilent, Xiu Xiu, Moin, Svarte Greiner, Amelie Siba, Simm a další

sobota 23. září 2023, Neratov v Orlických horách

Začalo to v Soulkostele, pokračovalo na Kalvárii a v Polomu — a letos Jednota naváže 23. září 2023 koncertní událostí v Neratově. Jedinečné místo, pečlivá dramaturgie, potenciál nezapomenutelného večera (a noci).

Kostel Nanebevzetí Panny Marie nabízí nejen naprosto unikátní prostředí, ale i mimořádný příběh památky, která vstala z mrtvých.

SUPERSILENT

„Nikdy společně nezkouší a nikdy se mezi sebou nebaví o hudbě,“ píše domovský label Rune Grammofon. Norské trio Supersilent si za pětadvacet let vybudovalo mytickou auru výjimečnosti, která stojí na instrumentální zručnosti, improvizátorském porozumění a charismatickém výrazu, ale také na ochotě naplno využívat aktuální technologické možnosti. Trojice stálých členů – Arve Henriksen, Helge Sten a Ståle Storløkken – má na kontě desítky projektů na špičce jazzové, experimentální i rockové scény, jejich živý dialog v Supersilent ale stojí mimo kategorie. 

XIU XIU

Ignore Grief, říkají titulem své nejnovější desky kalifornští Xiu Xiu. A představují hudbu, která žal doslova zhmotňuje. Je to příjemné? Ne. Má to v sobě hloubku, jaké je nemožné odporovat? Rozhodně. Aktuálně trio (Jamie Stewart, Angela Seo a někdejší bubeník Devo David Kendrick) se vrací do Evropy a my si nemohli nechat ujít příležitost představit je v kulisách akce, jaká se k jejich hudbě náramně hodí. 

MOIN

Když Joe Andrews a Tom Halstead vydali v roce 2012 svoji první nahrávku jako Moin na splitu s Petem Swansonem, bylo je možné vnímat jako postpunkový vedlejší projekt k jejich industriálně dubovým Raime. Britská elektronická scéna, zformovaná mimo jiné okolo labelu Blackest Ever Black, intenzivně čerpala inspiraci z postpunku osmdesátých let a Moin představovali rub tohoto přístupu se svým kytarovými zvukem následujícím postupy elektronické hudby.

3PHAZ

Anonymní káhirský producent 3Phaz si důrazně řekl o pozornost hned debutem Three Phase. Na jedné straně u něj stojí rytmická a melodická inspirace egyptskými žánry shaabi a jeho novější elektronickou odnoží mahraganat, na druhé důkladná znalost globální stylů od techna přes gabber po footwork.

SIMM

Italský producent a muzikant Eraldo Bernocchi od počátku osmdesátých let nelenil a byl průkopníkem v mnoha oblastech, takže i kondenzovaný výčet jeho aktivit vydá na slohovou práci. Počátky spjaté s industriální scénou a projektem Sigillum S zastínila později hojnost spoluprací tak rozdílných jako třeba ambientní instalace s Haroldem Buddem a Robinem Guthriem na straně jedné nebo surové remixy a projekty s Ephel Duath, Bong Ra či Zu na straně druhé.

SVARTE GREINER

Norský skladatel Erik K. Skodvin aka Svarte Greiner se k nám po mnoha letech vrací se sólovým vystoupením. Pečlivý kurátor vlastního labelu Miasmah, jinak také polovina Deaf Center a třetina B/B/S (spolu s Andreou Belfim a Aidanem Bakerem), začal být v poslední době aktivní i na poli soundtracků a hudby k výtvarným instalacím. Skodvin je mistr ve vyvolávání utajených i zapovězených zvuků z každého nástroje a svoji fúzi ambientu, konkrétní hudby a terénních nahrávek na počátku s oblibou škatulkoval jako akustický doom.

AMELIE SIBA

Od bedroompopových balad k nezaměnitelné autorské výpovědi. Amelie Siba stihla za čtyři roky své tvorby ujít mimořádnou cestu. Indierockové songy možná odrážejí současnou podobu americké písničkářské scény, zároveň však hledají cestu sobě vlastní. Siba propojuje s lehkostí devadesátkovou přímočarost s křehkou otevřeností tolik typickou pro její generaci. V nynější konstelaci věnované poslední desce Gently Double A (Day After Records) zahraje v duu s kytaristou a producentem Kryštofem Kříčkem (také známým jako Haru či z projektu Fyield). 

VSTUPENKY https://bit.ly/JednotaNeratov_tickets

FB EVENT https://www.facebook.com/events/580665040660362/ 

https://jednota.space/neratov

Soutěž

Ve čtvrtek 7.9. můžete soutěžit o dva vstupy na akci.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama