Článek Rozhovor Soutěž

JAKUB KÖNIG VYDÁVÁ DESKU HVĚZDY

Hudebník Jakub König rozsvěcí první Hvězdy

Videoklip k písničce Hvězdy předznamenává první sólové album písničkáře a výtvarníka Jakuba Königa. Stejnojmenné album, které produkovali Aid Kid a Petr Ostrouchov, vychází 22. září 2023 na CD, LP a digitálně. Titulní píseň Hvězdy je také prvním singlem, který je ode dneška dostupný na streamingových platformách.

Na pestrém albu, které Jakub König (dosud známý z kapel Obří broskev, Zvíře jménem Podzim nebo Kittchen) vydává jako první pod svým vlastním jménem, patří Hvězdy k těm formálně tradičnějším skladbám; zpěváka a oba producenty v ní doplňují bubeník ještě Roman Vícha a baskytarista Jakub Vejnar. Přirozeně se tak staly prvním singlem z alba a podobně přirozeně padla volba i na režiséra Jana Chramostu, který se svým kreativním produkčním týmem z Final2.cz natočil k písničce videoklip.  Za sebou má Chramosta mimo jiné tvorbu videoklipů pro kapely Wohnout, Tata Bojs, Divokej Bill, Zvíře jménem Podzim, Chinaski, nebo pro Michala Hrůzu. V roce 2021 produkoval a režíroval charitativní videoklip Hippokratova armáda s Igorem Orozovičem a Vladimírem Javorským a dalšími 50 osobnostmi české kultury. Díky klipu se vybralo takřka 1,5 milionů na pomoc zdravotníkům a  dostal ocenění „nejlepší charitativní projekt mimo neziskový sektor.

„S Janem se známe dlouho a už dlouho společně plánujeme natočit videoklip… ale až teď, když spolu začaly kámošit i naše děti, přišel ten správný song i nápad. Jan vymyslel svatební večírek z pohledu dětí a já si uvědomil, že vím o parádním místě. A než jsem se rozkoukal, už to jelo. Když mi Jan řekl, že plánuje točit s dětskými herci a pak když jsem viděl všechnu tu techniku, celý štáb, filmaře, herce a kamarády, tak mi až zatrnulo. Děti ale byly parádní a vlastně úplně všichni odvedli skvělou práci. Myslím, že se nám podařilo společně vytvořit něco moc hezkýho a jsem vděčnej, že to teď můžeme vyslat do světa,” říká Jakub König.

Natáčelo se na sklonku léta v malebném vesnickém klubu Nostalgická Myš v kokořínské vesničce Šemanovice. Většinu bohatého komparsu tvořili přátelé a rodina kapely a štábu. Hrdiny videa jsou ovšem děti: v hlavních rolích videem prosviští trojice Kristýna Lukasová, Nio Áhinsá Sutrisno a Oliver Vyskočil. 

“Hudba a text písničky Hvězdy mi přinesly vzpomínku na intenzivní zážitek z dětství. Jako 12 letý kluk jsem byl na venkovské svatbě na severní Moravě a prožil jsem tam nezapomenutelný den plný různých “poprvé”. Ukázalo se, že podobnou zkušenost má z toho přechodového období mezi dětstvím a pubertou skoro každý. A tak začal vznikat scénář,“ vysvětluje Chramosta. “Mám radost, že je klip plný našich autentických vzpomínek, ale i osobitého hereckého projevu mladých talentovaných herců Olivera, Kristýnky a Nia, kterým jsem nechal dost svobody k tomu, aby mohli do díla vložit i kus sebe,” dodává. Kromě videoklipů natočil Jan Chramosta také řadu reklam a krátkých filmů, s nimiž byl úspěšný i mezinárodně, a v současné době připravuje svůj celovečerní režijní debut.

Album Hvězdy pokřtí Jakub König spolu s kapelou na dvou podzimních koncertech.
28. listopadu v Kabinetu múz v Brně a 29. listopadu v Paláci Akropolis v Praze. 

27. září proběhne v dejvickém klubu Za školou vernisáž Jakubových obrazů, které namaloval ke každé z písní alba. Při té příležitosti odehraje malý sólový koncert. 

www.animalmusic.cz 

Facebook: https://www.facebook.com/jakubkonigofficial
Instagram: https://www.instagram.com/konig_ink/
Youtube: https://www.youtube.com/@KITTCHEN33
Web: http://www.jakubkonig.cz/hvezdy/

Rozhovor

26.9.2023 17:00

O desce Hvězdy si na Radiu 1 budeme povídat s Jakubem Königem.

Soutěž

Ve středu 27.9. můžete soutěžit o LP Hvězdy s podpisem Jakuba Königa.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama