Článek

FESTIVAL VIZ-AIR-KA V ÚDOLÍ TICHÉ ŠÁRKY

Údolí Tiché Šárky nebude tiché ani letos díky festivalu VIZ-AIR-KA

Opavské KUPE pořádá nejen pro obyvatele Prahy 6 už třetí ročník hudebního festivalu VIZ-AIR-KA. Minifestival se uskuteční v sobotu 9. září od 14.15 hod. v údolí Tiché Šárky a vstupné bude dobrovolné.

Jsme rádi, že se nám už třetím rokem daří uspořádat tento jednodenní minifestival na louce u usedlosti Vizerka v údolí Tiché Šárky. Podle mě se jedná o krásné místo, které si zaslouží pozornost a jako v minulém roce jsme festival doplnili také o výstavu fotografií Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě,“ vysvětluje myšlenku festivalu jeho ředitel Vladimír Peringer.  

Vdechnout život na louku tak přijede dvojice bluesmanů Ptaszek & Bužma, které pro účastníky zahraje od 14.15 hod. Lubomíra Bužmu si mohou účastníci festivalu pamatovat už z předešlého ročníku. Následovat bude od 16.17 hod. fenomenální pianista Tomáš Homuta se svým triem a v údolí Tiché Šárky se tak rozezní melodie rythm and blues. Finále programu obstará od 18.19 Ukulele Orchestra jako Brno. Toto velmi pestré sdružení hráčů na havajský hudební nástroj představí svůj repertoár složený z cover verzí známých hitů. 

V rámci doprovodného programu se návštěvníci mohou seznámit blíže s tvorbou Institutu tvůrčí fotografie prostřednictvím komentovaných prohlídek, a to samotným vedoucím institutu profesorem Vladimírem Birgusem. Mimo jiné bude pro návštěvníky zajištěno občerstvení spolu se sociálním zařízením.

Na místo konání je možné se dostat více způsoby. Dostupnost z Bořislavky (stanice metra) autobusy na Jenerálku – č. 161, 312, 316, 356, z Nádraží Veleslavín (stanice metra) pěšky ulicí Vokovickou dále k usedlosti Vizerka z Nebušic ulicí V Pachmance k usedlosti Vizerka. Pěší trasa bude pro návštěvníky řádně vyznačena, nicméně k usedlosti není možné přijet autem.

KUPE je soukromý, nezávislý, kulturně-umělecký prostor nacházející se v bývalé vodárenské věži v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží Opava-východ. KUPE je expozice Kurta Gebauera, je Železniční muzeum, je výstavní prostor, je kino, je prostor pro přednášky, besedy, koncerty, performance, je kavárna. KUPE je místo, kde se dějí věci.

reklama
reklama
reklama