Článek Soutěž

FESTIVAL KUKOKLI

Multižánrový festival pro celou rodinu KUKOKLI už posedmé oživí chátrající kostel: 19. – 21. července v Horním Vítkově u Liberce

KULUTRA, KOSTEL, KLID, LOUKA, GENIUS LOCI – to je multižánrový festival KUKOKLI. Jeho sedmý ročník o víkendu od 19. do 21. července oživí chátrající barokní kostel v Horním Vítkově u Liberce. KUKOKLI není jen o živém umění, ale i výjimečné architektuře a idylické okolní přírodě. KUKOKLI je také o snaze zpřístupnit mimořádně inspirativní prostor společným zážitkům, zachránit zapomenutý kostel a podpořit jeho opravu.

Program KUKOKLI 2024 se odehrajena scéně v beduínském stanu, pod širým nebem na louce u kostela i přímo v kostele. Zahrají a zazpívají legendární Prago Union & live band, Circus Brothers, Toot Ensamble – devět vynikajících muzikantů a žhavá instrumentální taneční hudba v jejich podání, čtveřice mladých hudebníků Branko´s Bridge, Marcel Gidote´s Holy Crab, čtyřčlenná kapela z Hradce Králové SERGE X, originální dívčí hudební uskupení HihiHahaholky,začínající popový zpěvák, který si říká QUIM,a hudební hosté ze sousedního Německa.

Divadelní část zahájí taneční site specific performance Picturam. Holektiv, fungující od roku 2016 ve složení Karolína Křížková, Eva Stará, Andrea Vykysalá, přiveze pouliční představení Letkyně – poetickou sondu do světa letectví, kde výšiny, lety a pády působí také jako analogie světa novocirkusového umělce. Shrex, fraškoidně absurdní konverzační komedie se Simonou Lewandowskou, Radkem Lajfrem a dalšími herci, se dotkne generačních témat Gen Z. S akrobatickým vystoupením na závěsném laně se po roce na festival vrátí Alžběta Tichá.

Součástí doprovodného programu bude ukulele workshop, zkrášlovací stánek, přednáška o historii kostela a jóga.

Za projektem s názvem KUKOKLI stojí Johana Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová, které kostel v Horním Vítkově zaujal hned při první návštěvě před sedmi lety. Johana s Miriam od první chvíle tušily, že kostel Navštívení Panny Marie je kouzelným místem a že by ho rády zpřístupnily lidem skrze festival. Postupem času zjistily, že samy dvě na organizaci festivalu nestačí, a tak přibraly další členy týmu, ochotné a schopné mladé lidi. Společným velkým snem je uspořádat festival na více místech najednou a upozornit tak na špatný stav chátrajících kostelů, které mají potenciál se opět stát místem pro společná setkávání. 

Jsem šťasná, že se kostel podaří oživit již posedmé a že se k nám vrací čím dál více nadšených návštěvníků, což je samozřejmě velká motivace,” říká Johana Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová dodává: „I přestože je organizace KUKOKLI někdy náročná, tak mě každý rok naplní radostí vidět všechny ty úsměvy na tvářích.

Festival KUKOKLI 2024 děkuje za podporu městu Chrastava, obci Horní Vítkov, Česko-německému fondu budoucnosti, Art2Friends a restauraci Červený Jelen.

FB událost: https://www.facebook.com/events/635714765322055/?ref=newsfeed

Foto: Lukáš Veselý

Web: www.kukokli.cz

Soutěž

Ve středu 17. 7. můžete soutěžit o dva vstupy na festival.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama