Události v Novoměstská radnice

Výstava známé české výtvarnice a malířky Emmy Srncové k oslavě jejích 80. narozenin. Své dílo vystavovala na mnohých místech světa a na svém kontě má na 170 výstav.

20:00 Koncert představuje volné pokračování koncertní série NO LIMITS (Pražská křižovatka 2021), na kterém hobojista Vilém Veverka – přední český umělec mezinárodního renomé – nabídne se svou kapelou Ultimate W Band výběr z letošního vánočního alba i skladby na pomezí klasiky, fusion a jazzu.

Předvánoční jarmark, který naváže po dvou letech koronavirových omezení na tradiční setkávání lidí v tomto výjimečném čase v samém centru Prahy, odstartuje kouzlo adventního času a opět nabídne příjemnou vřelou atmosféru, vánoční zboží, regionální a řemeslné výrobky, hřejivé nápoje, něco na zub, divadlo, dílničky, koledy i další zajímavý program pro celou rodinu.

19:30 12.12. proběhne závěrečný koncert cyklu, Vánoční koncert uměleckého vedoucího projektu „Co čech, to muzikant!“ Radima Kresty spolu s vynikajícími hráči našich předních orchestrů (z České filharmonie, SOČRu a orchestru Národního divadla), kteří společně provedou monumentální Beethovenův Septet op.20. Vrcholem večera bude ve 2. půli koncertu uvedení České mše vánoční J. J. Ryby aktéry koncertu […]

Výstava „Tvůrčí skupiny“ založené již před 40 lety výtvarnými nadšenci z Útvaru hlavního architekta hl. m. Prahy. Mezi prvními členy byl i tehdejší hlavní architekt města Prahy Prof. Blahomír Borovička a nyní je členem Tvůrčí skupiny poslední hlavní architekt města Prahy Ivo Oberstein. Výstava je pestrá, různorodá: portréty, krajina, společenské vztahy a zátiší na jedné […]

19:00 Koncert MHF České doteky hudby. Vystoupí Claudi Arimany (flétna), Boris Kraljević (klavír) a soubor Czech Philharmonic Virtuosi (housle, viola, violoncello, kontrabas, klavír).

15:00 Koncert 22. ročníku MHF České doteky hudby. Hudební skupina GaRe s Gabrielou Vermelho se ve společném večeru setká s dvojicí tanečníků – Leonou Qaša Kvasnicovou a Martinem Dvořákem. Nabídnou tak nevšední spojení tance a nevšeního zvuku nevšední hudební skupiny s leaderkou Gabrielou Vermelho – kvintonistkou, zpěvačkou, herečkou a hlavně skladatelkou.

19:00 Hudba středoevropského regionu zemí V4. Vystoupí Jiří Bárta, Tamás Mérei, Aleksandra Ohar, Józef Lupták (violoncello). Koncert MHF České doteky hudby se koná u příležitosti předsednictví Slovenské republiky zemím V4 pod záštitou J. E. p. Rastislava Káčera, mimořádného a zplnomocněného velvyslance v ČR a ve spolupořadatelství Slovenského institutu v Praze.

reklama
reklama
reklama