Události v Kampus Hybernská

Epos 257 je český umělec pracující s urbanistickým prostředím a ikonografií města, absolvent Vysoké školy umělecko-průmyslové a člen mezioborového uskupení Ztohoven. Ve svých posledních projektech umělce zajímá město, jeho místa propojená ne-místy, jako celek. Vstup zdarma.

Už jsme vám všechno řekli, ale vy nás prostě neposloucháte. Pojďme dál. Pojďme na chvíli předstírat, že všechny tyto rozhovory už proběhly a není třeba je dál vést. Nejsme naštvaní, jsme unavení. Jen chceme jít dál. Coby umělci soudíme a smějeme se hluku naší doby, pokroku a gremlinům ve stroji. Dokud se smát nepřestaneme. Vstup […]

18:00 Mapamátky na čepu aneb kulturní tipovačka! Zábavný hospodský kvíz potěší nadšence do architektury, kultury obecně i historie. Jak dobře naše hlavní město znáte? Vstup zdarma, nutná registrace.

19:30 Hybrid Sessions je naše každoměsíční událost, která vždy začíná kratším improvizačním vystoupením dvou hudebníků, kteří spolu nikdy v takovéto konstelaci nehráli, tentokrát to bude Petr Vrba (trubka, elektronika) a Jan Jirucha (trombón). Po koncertě následuje jam session, který je otevřený všem hudebníkům bez ohledu na žánrové zaměření. Vstup zdarma.

18:00 Otevřená umělecká scéna. Listí možná padá, ale Pátkultůry ne! Snažíme se každý měsíc poskytovat bezpečný prostor pro sebevyjádření, experiment, zpětnou vazbu a dialog. Vstup zdarma.

20:00 Výběr té nejzajímavější dokumentární audiovize z pražské FAMU se vrací! Milý tati (2021, r. Diana Cam Van Nguyen), Apparthegeist (2019, r. Marie Magdalena Kochová), PRATUR Znovuzrození (2022, r. Ludmila Cimbůrková), Žena je krk (2019, r. Širín Nafariehová). Vstup zdarma.

Šestý ročník benefičního festivalu Dudlík je tady! Hudba napříč žánry, odborné přednášky a bohatý doprovodný program. Výtěžek z festivalu věnujeme spolku Lepší začátek, který pomáhá dětem z dětských domovů vykročit do života správnou nohou.

reklama
reklama
reklama