Události v Čítárna Unijazz

Výstava vznikla v reakci na situaci v umění v ČR i ve světě. Široká veřejnost možná občas zapomíná, kčemu nám obrazy a umělci mohou být dobří. Jasmín si proto dala za úkol přijít na všechny možné funkce, které může takový obraz v životě lidí plnit.

20:00 Za projektem overdriven dreams stojí Uroš Kostić, srbský skladatel pohybující se na poli ambientu. Svou tvorbou se snaží probudit k životu nekonečná zvuková pole fantasmagorických snů. Pracuje s kazetovými smyčkami i s klasickými nástroji. Se smyčkami pracuje i český hudebník BŌR. Nabízí improvizaci, zpěv i analogové syntezátory. Koncert pořádáme ve spolupráci s festivalem Alternativa […]

19:00 Tvorba Tomáše Brauna je výsledkem tvůrčího experimentování s hmotou, tvary, prostorem i světem lidského podvědomí a vzpomínek. Díky tomu mají jeho díla silně surrealistický nádech i kubistické tvary, zároveň jsou však výrazně expresivní a využitím jasných barev kontrastují s ráznými tahy černých obrysů. Tím je umocněn emocionální náboj maleb, které mnohdy působí až syrově.

19:00 Nadčasový jazzový kaleidoskop. Tentokrát bude tématem jeden z nejvýznačnějších orchestrů nejen 60. let, ale celé moderní jazzové historie, který vedl trumpetista Quincy Jones. Dále se bude pouštět trio basisty Františka Uhlíře, trumpetista Tom Harrell, saxofonista Joshua Redman a další.

19:00 Večírek a křest prvního minialba skupiny Mr. Pink and The Bad Thoughts. Parta kolem Václava Stoupy Dobeše kombinuje gotické country s temnými syntezátory. Garážové blues se prolíná s caveovskými náladami a dunivými rytmy à la The Cramps. Koncert podpoří legendární kapela Rány Těla, berlínská formace Elektrokohle a „superskupina“ Thee Lazy Eyes. O afterparty se […]

19:00 Představení nové knihy. Spisovatelka Sylvie Novak se na prahu padesátky ohlíží za svou úspěšnou kariérou angažované autorky a reflektuje svůj komplikovaný osobní život. Kontroverzní život spisovatelky, která je i není Petrou Hůlovou. Skandální odhalení, nebo mystifikace? Provokace, nebo skutečnost? Autobiografie, nebo fikce? Besedu s autorkou povede Kateřina Čopjaková.

19:00 Jak by řekli američtí popoví klasikové *NSYNC, je čas říct Bye Bye Bye. Magazín Lógr končí a s ním i všechno krásné, co jeho redakce za téměř dvanáct let vytvořila a napsala. Přijďte tedy zamáčknout slzu a naposledy se sejít u příležitosti legendárního večírku Lógrnight. Vystoupí performerka Kateřina Ká a kapela Ziegler.

15:30 Autorská hudba, která se svým zvukem nejvíce blíží keltskému folku. Inspiraci nachází v keltské mytologii, přírodě a příbězích na pomezí snu a reality, svou tvorbu proto skupina nazývá „akustická mytologie“. Kapela vystupuje v následujícím obsazení: dva vokály, akustická kytara, violoncello, housle, viola, keltská harfa a flétny.

18:00 Redakce týdeníku Respekt rozebírá spolu s hosty na veřejné debatě vybranou knihu, která by vás neměla minout. Střídají beletrii a literaturu faktu. Čtou osvědčené i nové tituly. Tentokrát se budou věnovat knize Klub: Sexuální skandál ve Švédské akademii spisovatelky Matildy Voss Gustavsson. Debata je zároveň natáčena jako podcast. Moderuje Štěpán Sedláček.

reklama
reklama
reklama