Události v Čítárna Unijazz

20:00 The Spermbankers – heretic gospel. Křest nového alba Death Takes Us All a vánoční večírek Rachotu. Pražské trio s českým kytaristou Martinem Růžičkou, nizozemským zvukařem Bertem Nevenem na bicí a finským zpěvákem a kytaristou Pasi Mäkelä, založené v roce 2011, vydává druhé album Death Takes Us All.

19:00 Beseda s potápěčem s padesátiletou praxi, který strávil pod vodou téměř osm tisíc hodin. Třicet let se věnuje pracovnímu potápění na plný úvazek, je soudním znalcem a seznam jeho certifikací a oprávnění asi nemůže být o moc působivější.

19:00 Večer věnovaný dílu velikána americké literatury Cormaca McCarthyho, který zemřel letos v červnu autora světoznámých počinů jako Cesta, Tahle země není pro starý nebo Všichni krásní koně. Křest v srpnu vydaného překladu jeho nové knihy Pasažér. O hudební doprovod se postará Tomáš Pácalt.

19:00 Další z pravidelných projekcí z 16mm filmu v režii Fíly a Adama se bude věnovat nezapomenutelnému dětskému seriálu Břetislava Pojara podle Jiřího Trnky: Zahrada (1974).

20:00 Rok po jeho úmrtí zavzpomínáme na geniálního grafika nakladatelství Argo Libora Batrlu. V rámci večera proběhne krátká projekce fotografií a k vidění budou časopisy, plakáty a knihy, které Libor pro Argo vytvořil. O hudební doprovod se postará Polansky versus Langman.

19:00 Vánoce? Stromeček? Svařák? Muzika? Tanec? Všecko bude! Přijďte oslavit blížící se vánoční svátky se všemi, kdo společně sídlí pod střechou Krenovky – Čítárnou Unijazz, Tancem Praha, uměleckými atelíéry Inkubátor a dalšími! Hudební doprovod zajistí neohrožený synth-kovboj Janny Richter i balkánsko-jazzová partička Free Balkan Quintet.

19:00 Dokumentární film Veroniky Liškové z roku 2022. Antropoložka Zdenka zjišťuje, co znamená cítit se jako vetřelec na místě, které se na první pohled zdá být přístupné komukoliv. Dokument o volnosti, přijetí a pocitu bezpečí a domova.

reklama
reklama
reklama