Článek Soutěž

DO KIN PŘICHÁZÍ ANATOMIE PÁDU

V historii Filmového festivalu v Cannes si Zlatou palmu odnesly pouze tři režisérky, Jane Campion, Julie Ducournau, a letos se po jejich bok zařadila i Justine Triet. Její strhující drama o rozpadu jednoho vztahu zabalené do chytrého detektivního hávu Anatomie pádu vstoupí již za měsíc do českých kin. Úspěšná spisovatelka Sandra má zdánlivě vše, úspěšnou kariéru i vyrovnaný rodinný život… tedy pouze do momentu, kdy je její manžel Samuel nalezen mrtev. Indicie vedou k tomu, že možná jejich život nebyl tak poklidný a na Sandru padá stín podezření, a následně i obvinění z vraždy. V roli osudem zkoušené ženy se představila Sandra Hüller, známá českým divákům z německé komedie Toni Erdmann, jejíž výkon uhranul festivalové publikum, nejen v Cannes, ale i v Karlových Varech. Napínavý film vynikající precizní režii a rafinovaným scénářem uvede do kin distribuční společnost Aerofilms již 19. října.

Příběh jednoho vztahu

Samotný akt pádu hraje ve filmu důležitou roli na několika rovinách, jak té fyzické, tak i metaforické. „Mým záměrem bylo vytvořit film, který zobrazuje pád jednoho vztahu. Chtěla jsem zobrazit nejen fyzický, ale i emocionální pád, který by symbolizoval úpadek jejich milostného života,“ říká Justine Triet. „Film nás vybízí k tomu, abychom zpochybnili své zažité představy o harmonii ve vztahu. Odmítnutí smířit se s ne zcela ideální situací je u tohoto páru navzdory jeho potížím obdivuhodný. Dokonce i ve svých hádkách, které jsou vlastně jednáním, k sobě zůstávají upřímní a odhalují hlubokou lásku, která přetrvává i navzdory jejich problémům,“ dodává francouzská režisérka k turbulentnímu vztahu hlavní hrdinky a jejího manžela.

Sandra Hüller a její herecký koncert

Do hlavní role obsadila Triet německou herečku Sandru Hüller, se kterou spolupracovala již na svém předchozím snímku Sibyl. „Její interpretace role zanechala ve filmu trvalou stopu. Na konci natáčení jsem měla pocit, že dala projektu část sebe a že to, co jsme zachytili, je jedinečné,“ říká Triet o výkonu Suhlské rodačky, která ve filmu vystřídá několik jazyků. „Tato osvobozená žena, která byla odsuzována za svou sexualitu, kariéru a mateřství: věřila jsem, že Sandra vnese do postavy komplexnost a hloubku a scénář jsem psala již jí přímo na tělo,“ dodává francouzská režisérka.

https://www.aerofilms.cz/anatomie-padu/

Soutěž

V úterý 17.10. můžete soutěžit o dva vstupy na film (Světozor Praha,22.10.,20,15 hod).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama