Josef Sedloň

VYSÍLÁNÍ/ON AIR
Út/Tue 15:00 – 18:00 CET
Pořady/Programmes:
Ne/Su 20:00 – 01:00 NOVINKY NA ALTERNATIVNÍ SCÉNĚ
Po/Mo 01:00 – 02:30 INTRO
Po/Mo 02:30 – 03:30 SEANCE
Po – Pá/Mo-Fri 19:00 – 20:00 CD NONSTOP

Bio

jeden z nejdéle fungujících DJs na R1, moderátor hudebních pořadů, hudební redaktor a promotér.

Narodil jsem se 6.12.1969 v Praze a vystudoval gymnázium Ohradní a poté VŠE, obor Zahraniční obchod. Od 10 let se věnuju hudbě, hře na kytaru a poslechu hudby. Od roku 1983 do revoluce se zajímám o všemožně dostupnou alternativní scénu. Po revoluci v květnu 1990 jsem poprvé veřejně vystoupil coby DJ v klubu 007 na Strahově a takto činím až do dnes. Od podzimu 1990 jsem také spolupřipravoval hudební pořad Nezávislá scéna a to na stanici ČRo Mikrofórum. Poté jsem také externě pracoval coby hudební redaktor na stanici Radiožurnál, a to až do roku 1995, kdy jsem zde také ukončil i civilní službu. Od roku 1991 až do současnosti působím hlavně na pražském Radiu 1, kde připravuji čtyři hudební pořady (Novinky na alternativní scéně, Intro, Seance a CD nonstop) a každé úterý také odpolední vysílaní. Od roku 1995 až do 2003 jsem byl spolumajitelem promotérské agentury Lighthouse, která do Čech dovážela přední zahraniční umělce z oblasti převážně elektronické taneční hudby. V roce 2003 jsem také připravoval týdenní hudební pořad Alternativa na stanici ČRo 1 Radiožurnál. Poté jsem začal od roku 2005 vysílat na stanicí ČRo 3 Vltava a zde dodnes připravuji dva hudební pořady – jednou v měsíci čtvrteční pořad Art Café – Alternative, který představuje novinky ze zahraniční alternativní hudby a také každou třetí sobotu ambientní pořad Noční hudba. Od konce roku 2005 spolupracuji s klubem Palác Akropolis na koncertní serii Music Infinity, kde se snažíme představit to nejzajímavější ze současné alternativní a experimentální hudební scény a od roku 2013 jsme také založili festival Spectaculare, který propojuje alternativní hudbu s dalším uměleckými žánry, multimedii a nabízí workshopy, showcasey či filmová představení. Zároveň také od roku 2005 spoluprodukuju tvorbu v projektech jako Life Kids, Uncless, Universal Loosers či Hifi a Lofi. Od roku 2017 jsem také spoluzaložil projekt Dance to Ecstasy, který nabízí tanec v novém rozměru, bez drog a alkoholu.

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Braids - Evolution / Secret City
  • Juke The Tiger - The Past keeps knockin´ on my Door / Spirit Goth
  • Benoït Pioulard - Halve / Morr Music
  • John Cale - Noise of you / Cooking Vinyl
  • Lydsten - Opale (Aparde rmx) / reliefs
  • Weval - Forever / Technicolour
  • Lenka Dusilová - Tmání / Musicraft
  • Biig Piig - In the Dark / RCA
  • Baltra - Goodbye / 96 And Forever
  • Overmono - Is U / XL
  • Art School Girlfriend - A Place to lie / Art School Girlfriend
  • HÆLOS - You / SOLEAH
  • Bonobo & Jacques Greene - Fold / OUTLIER
  • 16 - 17h
  • Edouard Ferlet - Cécile / Mélisse
  • Haquin - Glow ft. Adam Maalouf, Zaid Al-Nayazi & Arina Lernik / Outtalectuals
  • VIQ - Jane´s gone / VIQ Music
  • O´o - Indigo (Holy Other rmx) / InFiné
  • Ghostly Kisses - Carry me (il:lo rmx) / Akira
  • Daphni - Cloudy (Kelbin rmx) / Jiaolong
  • DJ Seinfeld - The right Place ft. Teira (Live mix) / Ninja Tune
  • Theodore - Voyage (Max Cooper rmx) / United We Fly
  • Jon Kennedy - Narcotize / Jon Kennedy Federation
  • GoGo Penguin - Glimmerings / XXIM
  • Mammal Hands - Nightingale / Gondwana
  • 17 - 18h
  • The Day - Hide / Sinnbus
  • freddyboy - Fool4U / Spirit Goth
  • Afternoon Bike Ride - Nothing in particular / Friends Of Friends
  • Deary - Fairground / Sonic Cathedral
  • Seasurfer - Something very bad / Seasurfer
  • Snow Ghosts - Buried / Houndstooth
  • José González - Visions (Flanger rmx) / City Slang
  • Avalon Emerson - Sandrail Silhouette / Another Dove
  • Phaeleh - No more / Undertow
  • Reid Willis - Conveyor / Mesh
  • Wordcolour - Cloud Room / Houndtooth
  • El-B & Burial - Prophecy / El-B
  • Fatima Al Qadiri - Mojik (Your Waves) / Hyperdub
  • Foam And Sand - Circle 35 ft. Stewart Cole / Nettwerk
  • Tour-Maubourg - Grief / Pont Neuf
  • Tracklist
  • V dnešním pořadu Intro zazní průřez tvorbou francouzského elektronického projektu Thylacine, za kterým najdeme už dekádu producenta a saxofonistu jménem William Rezé. Jeho unikátní hudba míchá progresivní elektroniku s vlivy minimalismu, trip hopu, ale i jazzu či world music. Více info - https://www.thylacinemusic.com/ či https://thylacine.bandcamp.com/
  • Thylacine - Sand (Blend EP)
  • Thylacine - Dad ft. Camille Despres (Blend EP)
  • Thylacine - Anthem (Exil EP)
  • Thylacine - Closing ft. Dyllan (Exil EP)
  • Thylacine - Train (Train SP/Transsiberian LP)
  • Thylacine - Irkutsk (Irkutsk SP/Transsiberian LP)
  • Thylacine - Belobezvodnoe (Transsiberian LP)
  • Thylacine - Poly (Transsiberian LP)
  • Thylacine - Pleasure ft. Camille Despres (Singles EP)
  • Thylacine - Antidote (Singles EP)
  • Thylacine - The Road (The Road SP/ROADS vol. 1 LP)
  • Thylacine - Volver (Volver SP/ROADS vol. 1 LP)
  • Thylacine - 4500m ft. Mr. J. Medeiros (ROADS vol. 1 LP)
  • Thylacine - 30 (Outro) (ROADS vol. 1 LP)
  • Thylacine - Saksun (ROAD vol. 2 EP/ROADS vol. 1 - Deluxe edition LP)
  • Thylacine - Sheremetiev (Sheremetiev SP/Timeless LP)
  • Thylacine - Beethoven (Timeless LP)
  • Thylacine - Satie II (Timeless LP)
  • Thylacine - Versailles (Jaffna rmx) (Singles 2 EP)
  • Eydís Evensen - Wandering I (Thylacine rmx) (Bylur - Deluxe edition LP)
  • Thylacine - Polar (Polar SP/9 Pieces LP)
  • Thylacine - Olatu (Olatu SP/9 Pieces LP)
  • Thylacine - Bosphorus (Bosphorus SP/9 Pieces LP)
  • Thylacine - Night Train (Night Train SP/9 Pieces LP)
  • Tracklist
  • V dnešní Seanci se podíváme za německým ambient/IDM projektem Arovane a jeho novinkou Sinter, která vyšla před pár týdny na francouzské experimentální značce LAAPS. My si poté pustíme i jeho starší sólová alba, tak i spolupráce třeba s Taylor Deupree, Porya Hatami či Mark Lazarev. Naživo vystoupí v pátek 14. dubna v CAMPu v rámci 10. ročníku festivalu Spectaculare. Více info - https://arovane.bandcamp.com/ či https://laaps-records.com/album/sinter
  • Arovane - Konstant [Sinter, LAAPS 2023]
  • Arovane - Wendung [Sinter, LAAPS 2023]
  • Arovane & Taylor Deupree - Etta_Lorn [Skal_Ghost, 12k 2022]
  • Arovane + EMHO - Melt [In Between, Sonic Dialogue 2022]
  • Arovane - Rekursiv [Reihen, 12k 2021]
  • Arovane - Endolp [Gestalt, Puremagnetik 2020]
  • Arovane & Mike Lazarev - Echoes on, quiet [Aeon (Eilean 55), Eilean 2019]
  • Arovane & Porya Hatami - Mata Evolve [Organism_evolution, Karlrecords 2018]
  • Arovane & Hior Chronik - Pilgrim [On my own, A Strangely Isolated Place 2017]
  • Arovane - III_I [/​/​I/, Éter Editions 2016]
  • Tracklist
  • Singly/EPs: - :
  • Sébastien Leger - Ariana (Ariana EP) / Lost Miracle
  • Mark de Clive-Lowe, Shigeto & Melanie Charles - The Creator has a Master Plan Part II / Ghostly Int´l
  • Magic Gardening Club - Far Gone / Spirit Goth
  • Léonie Pernet - Les Chants de Maldoror (Para one remix) / InFiné
  • Sultan & Shepard - Neptune / This Never Happened
  • Deary - Fairground / Sonic Catherdral
  • Adiel - From A to Z (Everything in Between EP) / Tectonic
  • DJ Seinfeld - The right Place (Live mix) / Ninja Tune
  • Fatima Al Qadiri - Mojik (Your Waves) / Hypedub
  • Hollie Kenniff - Amidst the tall Grass / Western Vinyl
  • Bar.ba - Temporale (Sottobosco EP) / LUKINS
  • Art School Girlfriend - A Place to lie / Art School Girlfriend
  • Jon Kennedy - Narcotize / Jon Kennedy Federation
  • Carlos Cipa - Between Two Strangers / Warner Classics
  • Ghostly Kisses - Carry me (il:lo rmx) / Akira
  • Kammerflimmer Kollektief - Sechstes Kapitel / Karlrecords
  • Saytek - IYNDUB01 (Live) / R&S
  • Mammal Hands - Nightingale / Gondwana
  • Leaving Laurel - The Family we find / Anjunadeep
  • Rum Buffalo - Spark Dreamer / Rum Buffalo
  • Fireground - Spice up (Recreation EP) / Ilian Tape
  • freddyboy - This Time (Hobby EP) / Spirit Goth
  • Donata - Avalon (Robot Koch rmx) / Humming
  • Bassfreq - Filter (Filter EP) / Trapez
  • Monrroe & Duskee - Mud / Shogun Audio
  • Matt Masters - Moon Rise (Worlds collide EP) / Freerange
  • Bruno Sanfilippo - Sacred Spring / ad21 Music
  • Reid Willis - Conveyor / Mesh
  • Snow Ghosts - Buried / Houndstooth
  • VIQ & Adieu Aru - Égérie / VIQ Music
  • Brijean - Ooo La La (bad tuner rmx) / Ghostly International
  • Route 8 - Rare Spice Blends (Rare Spice Blends & Indecipherable Dance Moves EP/ This Is Our Time
  • Niklas Paschburg - 21st of June / 7k!
  • aus - Until then (Until then EP) / flau
  • Kamilo Sanclemente - Believe (Believe EP) / Pro B Tech Music
  • José González - Visions (Flanger rmx) (Visions EP) / City Slang
  • Baltra - Goodbye (Where I end EP) / 96 And Forever
  • Seasurfer - Something very strange (Something very strange EP) / Seasurfer
  • Klur - Apologue (Fejká rmx) (Apologue EP) / Colorize
  • Teen Daze - Back 2 it (Natural Movement EP) / FLORA
  • Daphni - Cloudy (Kelbin rmx) / Jiaolong
  • Yamil - Ritual (Amanecer EP) / Pieces Of Life
  • Avalon Emerson - Sandrail Silhouette / Another Dove
  • Hior Chronik - The last Time was the best Time / Bigo & Twigetti
  • Oval - Touha / Thrill Jockey
  • Robert Babicz - Hold on to me (edit) (Kelch 4 EP) / Kelch
  • Yves Tumor - Echolalia / Warp
  • Groove Armada - Rescue me (DJ Island rmx) (Rescue me EP) / Get Physical Music
  • Fever Ray - Kandy ft. Olof Dreijer / Rabid/Mute
  • El-B & Burial - Prophecy / El-B
  • Orbital - Are you alive? ft. Penelope Isles (edit) (Are you alive? EP) / London
  • Alba: - :
  • Young Fathers - Holy Moly (Heavy Heavy) / Ninja Tune
  • Acid Arab - Habaytak (٣ [Trois]) / Crammed Discs
  • The Go! Team - Sock it to me (Get up Sequences Part Two) / Memphis Industries
  • Marsh - Hymn (Endless) / Anjunadeep
  • Loscil & Lawrence English - Aqua (Colours of Air) / Kranky
  • Dobrawa Czocher - March (Dreamscapes) / Modern
  • Haquin - Through the Trap Door ft. Lo.Reznzo & Lisssa Robert (Wakeful) / Outtalectuals
  • The Smashing Pumpkins - Space Age (ATUM; Act II) / Martha's Music
  • The WAEVE - Someone up there (The WEAVE) / Transgressive
  • Byron Metcalf & Shane Morris - Ancestral Resonance (Ancestral Resonance) / Projekt
  • Eyolf Dale - The Wayfarer (Wayfarers) / Edition
  • Fred P. - Ny (States of Bliss) / Private Society
  • Martina Bertoni - From E to W (Hypnagogia) / Karlrecords
  • Kompilace: - :
  • Laurence Guy - My Heart still leans on you (VA: 7 Years of Shall Not Fade) / Shall Not Fade
  • Double Touch & Reigan - The Promises (VA: A Winter Sampler V) / All Day I Dream
  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Mat Zo - Astatine / Anjunabeats
  • Feiertag - Cala / Sonar Kollektiv
  • Lydsten - Opale (Aparde rmx) /reliefs
  • Overmono - Is U / XL
  • Marie Kieslowski - Nevadí / Musicraft
  • Jadu Heart - Freedom / VLF
  • Arlo Parks - Weightless / Transgressive
  • Braids - Evolution / Secret City
  • Sleaford Mods - UK GRIM / Rough Trade
  • Juke The Tiger - The Past keeps knockin´ on my Door / Spirit Goth
  • Softcult - Dress / Easy Life
  • Mac DeMarco - Chicago / Mac´s Record
  • Haquin - Vines ft. Sandy Finslayson / Outtalectuals
  • Ishmael Ensemble - Reasons ft. Rider Shafique / Severn Songs
  • Slow Magic - Human Nature / Slow Magic
  • 16 - 17h
  • Underworld - Cowgirl / Junior Boys Own
  • Moderat - FAST LAND (Marie Davidson rmx) / Monkeytown
  • Boys Noize & Kelsey Lu - Love & Validation (Jackson rmx) / Boysnoize
  • Rozi Plain - Standing up / Memphis Industries
  • Benoït Pioulard - Halve / Morr Music
  • badfocus - sora / badfocus
  • Simon Doty - Soulflow ft. Ursula Rucker / Anjunadeep
  • Max Cooper - A Model of Reality (Sebastien Veyan rmx) / Mesh
  • HÆLOS - You / SOLEAH
  • The Day - Hide / Sinnbus
  • The WAEVE - Over and over / Transgressive
  • 17 - 18h
  • Chaos In The CBD - Higher Elevation / Fabric
  • Bonobo & Jacques Greene - Fold / OUTLIER
  • Murge - Virtue / Loci
  • Seb Wildblood - vitara 3000 / Oath
  • Jan Brand - 4 Ever / Sat Production
  • Floex - Torrid Zone / Minority
  • Nosaj Thing - Process / LuckyMe
  • Tour-Maubourg - Solaced / Pont Neuf
  • The Orb - Living in recycled Times / Cooking Vinyl
  • Clark - Town Crank / Throttle
  • Siv Jakobsen - Romain´s Place / The Nordic Mellow
  • Sandrayati - Vast ft. Ólafur Arnalds / Decca
  • Dhafer Youssef - Herbie´s Dance / Back Beat Edition
  • Bill Laurance & Michael League - Sant Esteve / ACT
  • Tracklist
  • Tentokrát v pořadu Seance uslyšíte novinku ze značky Projekt, Perennial Source od italského ambientního projektu Aglaia, který z původní dvojice nyní tvoří multiinstrumentalista Gino Fioravanti. My si poté pustíme i starší nahrávky, a to hlavně ze značky Hic Sunt Leones, kde vydává od počátku milénia. Více info - https://aglaia1.bandcamp.com/ a https://projektrecords.bandcamp.com/album/perennial-source
  • Algaia - Eternal Chronology [Perennial Source, Projekt 2022]
  • Algaia - As the Night sighs [Perennial Source, Projekt 2022]
  • Algaia - Selenografia [Calling the Moon, Hic Sunt Leones 2022]
  • Algaia - Gray Dragon [Fades over Time, Aglaia 2022]
  • Aglaia - Cronosequenza [Slow Movements, Hic Sunt Leones 2022]
  • Algaia - Slow Transition [Paraphrasing the Infinite, Hic Sunt Leones 2022]
  • Aglaia - Fragments of coloured Glass [Figures and Forms, Hic Sunt Leones 2021]
  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Vesicle - Askel / L.A.O.S.
  • Akuratyde - Home Movies / Blu Mar Ten Music
  • Anushka - Speak to me / Tru Thoughts
  • Kittchen - Rohlíky / Fullmoon
  • Tomemitsu - When you lay your Head down / Friends Of Friends
  • Slowly Rolling Camera - Illuminate ft. Sachal Vasandani / Edition
  • Throwing Snow - Traveller / Houndstooth
  • sir Was - Spend a Lifetime / Memphis Industries
  • San Holo - You´ve changed, I´ve changed / bitbird/Counter
  • FVLCRVM x KeKe - Come get some ft. Ivan Dorn / Mom I Made It
  • CRoSz - Coming back / Krmelec
  • Coloray - Face of Value / Atomnation
  • Luttrell - Dream Machine / Anjunadeep
  • 16 - 17h
  • Linguistics - Think too much / Shogun Audio
  • Duskee & SL8R - Evolving / Shogun Audio
  • Kelly Lee Owens - Re-Wild (Breaka rmx) / Smalltown Supersound
  • Launder - Half-Life / Ghostly International
  • quickly, quickly - Everything is different (to me) / Ghostly International
  • Okandi - (If I lose my) Morals / Okandi
  • Cadence Weapon - Senna ft. Jacques Greene / eOne
  • Tor - Red Tide / Eleuthera Music
  • tomy .45 - 7 [seven] / tomy.45
  • Hania Rani - Nest (Portico Quartet rmx) / Gondwana
  • Thom Yorke - Not the News (Overmono rmx 1) / XL
  • Flying Lotus - Black Gold / Warp
  • 17 - 18h
  • Poté - Valley II / Outlier
  • : - Interview: Cool v Plotě na Kampě - Amelie Siba & Milan Spiller
  • Develooper - Talinskej rybník / Develooper
  • Amelie Siba - Hold on to me / Sing Sing Soundsystem
  • Chuck Drtina - Dream / Solstice
  • Amelie Siba - Warm Burning Cheeks / Teargarten
  • Florence & The Machine - Call me Cruella / Walt Disney
  • Lucinda Chua - Torch Song / 4AD
  • Steve Moore - Assemblers / Kompakt
  • Kalipo - In between / Kí
  • Vojtěch Nýdl - Větve stejných stromů / Animal Music
reklama