Josef Sedloň

VYSÍLÁNÍ/ON AIR
Út/Tue 15:00 – 18:00 CET
Pořady/Programmes:
Ne/Su 20:00 – 01:00 NOVINKY NA ALTERNATIVNÍ SCÉNĚ
Po/Mo 01:00 – 02:30 INTRO
Po/Mo 02:30 – 03:30 SEANCE
Po – Pá/Mo-Fri 19:00 – 20:00 CD NONSTOP

Bio

jeden z nejdéle fungujících DJs na R1, moderátor hudebních pořadů, hudební redaktor a promotér.

Narodil jsem se 6.12.1969 v Praze a vystudoval gymnázium Ohradní a poté VŠE, obor Zahraniční obchod. Od 10 let se věnuju hudbě, hře na kytaru a poslechu hudby. Od roku 1983 do revoluce se zajímám o všemožně dostupnou alternativní scénu. Po revoluci v květnu 1990 jsem poprvé veřejně vystoupil coby DJ v klubu 007 na Strahově a takto činím až do dnes. Od podzimu 1990 jsem také spolupřipravoval hudební pořad Nezávislá scéna a to na stanici ČRo Mikrofórum. Poté jsem také externě pracoval coby hudební redaktor na stanici Radiožurnál, a to až do roku 1995, kdy jsem zde také ukončil i civilní službu. Od roku 1991 až do současnosti působím hlavně na pražském Radiu 1, kde připravuji čtyři hudební pořady (Novinky na alternativní scéně, Intro, Seance a CD nonstop) a každé úterý také odpolední vysílaní. Od roku 1995 až do 2003 jsem byl spolumajitelem promotérské agentury Lighthouse, která do Čech dovážela přední zahraniční umělce z oblasti převážně elektronické taneční hudby. V roce 2003 jsem také připravoval týdenní hudební pořad Alternativa na stanici ČRo 1 Radiožurnál. Poté jsem začal od roku 2005 vysílat na stanicí ČRo 3 Vltava a zde dodnes připravuji dva hudební pořady – jednou v měsíci čtvrteční pořad Art Café – Alternative, který představuje novinky ze zahraniční alternativní hudby a také každou třetí sobotu ambientní pořad Noční hudba. Od konce roku 2005 spolupracuji s klubem Palác Akropolis na koncertní serii Music Infinity, kde se snažíme představit to nejzajímavější ze současné alternativní a experimentální hudební scény a od roku 2013 jsme také založili festival Spectaculare, který propojuje alternativní hudbu s dalším uměleckými žánry, multimedii a nabízí workshopy, showcasey či filmová představení. Zároveň také od roku 2005 spoluprodukuju tvorbu v projektech jako Life Kids, Uncless, Universal Loosers či Hifi a Lofi. Od roku 2017 jsem také spoluzaložil projekt Dance to Ecstasy, který nabízí tanec v novém rozměru, bez drog a alkoholu.

Vysílání

Nadcházející

Uplynulé

  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Mat Zo - Astatine / Anjunabeats
  • Feiertag - Cala / Sonar Kollektiv
  • Lydsten - Opale (Aparde rmx) /reliefs
  • Overmono - Is U / XL
  • Marie Kieslowski - Nevadí / Musicraft
  • Jadu Heart - Freedom / VLF
  • Arlo Parks - Weightless / Transgressive
  • Braids - Evolution / Secret City
  • Sleaford Mods - UK GRIM / Rough Trade
  • Juke The Tiger - The Past keeps knockin´ on my Door / Spirit Goth
  • Softcult - Dress / Easy Life
  • Mac DeMarco - Chicago / Mac´s Record
  • Haquin - Vines ft. Sandy Finslayson / Outtalectuals
  • Ishmael Ensemble - Reasons ft. Rider Shafique / Severn Songs
  • Slow Magic - Human Nature / Slow Magic
  • 16 - 17h
  • Underworld - Cowgirl / Junior Boys Own
  • Moderat - FAST LAND (Marie Davidson rmx) / Monkeytown
  • Boys Noize & Kelsey Lu - Love & Validation (Jackson rmx) / Boysnoize
  • Rozi Plain - Standing up / Memphis Industries
  • Benoït Pioulard - Halve / Morr Music
  • badfocus - sora / badfocus
  • Simon Doty - Soulflow ft. Ursula Rucker / Anjunadeep
  • Max Cooper - A Model of Reality (Sebastien Veyan rmx) / Mesh
  • HÆLOS - You / HÆLOS
  • The Day - Hide / Sinnbus
  • The WAEVE - Over and over / Transgressive
  • 17 - 18h
  • Chaos In The CBD - Higher Elevation / Fabric
  • Bonobo & Jacques Greene - Fold / OUTLIER
  • Murge - Virtue / Loci
  • Seb Wildblood - vitara 3000 / Oath
  • Jan Brand - 4 Ever / Sat Production
  • Floex - Torrid Zone / Minority
  • Nosaj Thing - Process / LuckyMe
  • Tour-Maubourg - Solaced / Pont Neuf
  • The Orb - Living in recycled Times / Cooking Vinyl
  • Clark - Town Crank / Throttle
  • Siv Jakobsen - Romain´s Place / The Nordic Mellow
  • Sandrayati - Vast ft. Ólafur Arnalds / Decca
  • Dhafer Youssef - Herbie´s Dance / Back Beat Edition
  • Bill Laurance & Michael League - Sant Esteve / ACT
  • Tracklist
  • V dnešním pořadu Intro se podíváme za anglickou indie-pop/elektronicko-kytarovou dvojici Jadu Heart, kterou od roku 2016 tvoří multiinstrumentalisté, zpěvačka Diva-Sachy Jeffrey a hudebník Alex Headford. Jejich eklektická hudba vyšla na 3 albech a několika EPs na značkách Anchor Point a VLF. Více info - https://www.jaduheart.com/
  • Jadu Heart - Warm Magic (Wanderflower EP)
  • Jadu Heart - Meeting Faro (Wanderflower EP)
  • Jadu Heart - Late Night (Late Night SP/Ezra´s Garden EP)
  • Jadu Heart - Orca (Ezra´s Garden EP)
  • Jadu Heart - I´m a Kid (I´m a Kid SP/Melt away LP)
  • Jadu Heart - Harry Brompton's Ice Tea (Harry Brompton's Ice Tea SP/Melt away LP)
  • Jadu Heart - U never call me ft. Mura Masa (U never call me SP)
  • Jadu Heart - unevercallmebutidontmindbecauseimintheclub (Jadu VIP) (SP/JADUWL01VLF016 EP)
  • Jadu Heart - Heroin Song (The Gloom that looms EP/Melt away LP)
  • Jadu Heart - Purity (Purity SP/Melt away LP)
  • Jadu Heart - The Cure (The Gloom that looms EP/Melt away LP)
  • Jadu Heart - Forgotten Ghosts (Melt away LP)
  • Jadu Heart - U never call me (Clark rmx) (JADUWL01VLF016 EP)
  • Jadu Heart - Walk the Line (Walk the Line SP/Hyper Romance LP)
  • Jadu Heart - Caroline (Caroline SP/Hyper Romance LP)
  • Jadu Heart - Metal Violets (Hyper Romance LP)
  • Jadu Heart - Burning Hour (Hyper Romance LP)
  • Jadu Heart - The final wave crashing against the shore_extended (demo) (free SP)
  • Jadu Heart - I shimmer (I shimmer SP/Derealised LP)
  • Jadu Heart - Freedom (Freedom SP/Derealised LP)
  • Jadu Heart - Blame (Blame SP/Derealised LP)
  • Jadu Heart - The Glass Box between me and you (Derealised LP)
  • Tracklist
  • Tentokrát v pořadu Seance uslyšíte novinku ze značky Projekt, Perennial Source od italského ambientního projektu Aglaia, který z původní dvojice nyní tvoří multiinstrumentalista Gino Fioravanti. My si poté pustíme i starší nahrávky, a to hlavně ze značky Hic Sunt Leones, kde vydává od počátku milénia. Více info - https://aglaia1.bandcamp.com/ a https://projektrecords.bandcamp.com/album/perennial-source
  • Algaia - Eternal Chronology [Perennial Source, Projekt 2022]
  • Algaia - As the Night sighs [Perennial Source, Projekt 2022]
  • Algaia - Selenografia [Calling the Moon, Hic Sunt Leones 2022]
  • Algaia - Gray Dragon [Fades over Time, Aglaia 2022]
  • Aglaia - Cronosequenza [Slow Movements, Hic Sunt Leones 2022]
  • Algaia - Slow Transition [Paraphrasing the Infinite, Hic Sunt Leones 2022]
  • Aglaia - Fragments of coloured Glass [Figures and Forms, Hic Sunt Leones 2021]
  • Tracklist
  • Singly/EPs: - :
  • SHMN - Tenet (Dogma EP) / Poesie Musik
  • Ercos Blanka - To lonely People (Boston Tea Party EP) / Seven Villas
  • Murge - Virtue / Loci
  • two blinks, i love you - i love you / Heist Or Hit
  • BCee - Alpha (Day like these EP) / Fokuz
  • Fabrice Lig - Funky Bitches (Dirty Cat EP) / Otherwise
  • Sam Goku - Lotus Drive / Permanent Vacation
  • Kerala Dust - Still there / Play It Again Sam
  • Aukai - Azure (Büşra Kayıkçı Piano Rework) / Aukai Music
  • Joseph Ray - Give me a Reason (edit) (Give me a Reason SP) / Anjunadeep
  • Visionobi - Weather the Storm ft. Philth & SOLAH / Soulvent
  • Sandrayati - Vast ft. Ólafur Arnalds / Decca
  • Izo FitzRoy - Give me the High (radio edit) / Jalapeno
  • Mall Grab & Flansie - You / Steel City Dance Discs
  • Magdalena - Opia (Opia EP) / Warung
  • Arms And Sleepers - to have and to hold / DXFXWXU Collective
  • Bayonne - Right Thing / Nettwerk
  • Chaos In The CBD - Higher Elevation / Fabric
  • Haquin - Vines ft. Sandy Finlayson / Outtalectuals
  • Seb Wildblood - vitara 3000 (vitara 3000 EP) / Oath
  • Lambert - Bummel / Mercury KX
  • Filterheadz - The Siren (Waveriders EP) / Tronic
  • James Bangura - Witness Dub (Harrar/Witness Dub EP) / !K7
  • Braids - Evolution / Secret City
  • Distance + Scuba - Opposites / Hotflush
  • Max Cooper - A Model of Reality (Deadly Custard rmx) (A Model of Reality Remixes EP) / Mesh
  • Jacob David - Lunefuld / Moderna
  • Softcult - Dress / Easy Life
  • Falden - Giving up on you ft. Lewyn / This Never Happened
  • Metrik - Immortal / Hospital
  • Thoma - Edges / Folded Music
  • James Holden - Contains Multitudes (edit) (Contains Multitudes SP) / Border Community
  • HÆLOS - You (Last Days EP) / HÆLOS
  • Textreth (Laurence Guy, Aleksandir & Jesse Bru) - Business / Textreth
  • The WAEVE - Over and over / Transgressive
  • D-Nox & Beckers - Alright (No Boundaries EP) / Einmusika
  • 96 Back - Syrup (Crass EP) / Aus Music
  • The Orb - Living in the Recycled Times (edit) / Cooking Vinyl
  • Circulation - Satellite (Funk Chunk EP) / Bedrock
  • Clark - Town Crank / Throttle
  • Moderat - FAST LAND (Marie Davidson rmx) / Monkeytown
  • Monty & Visages - Ange (Ange/Demon EP) / 1985 Music
  • Maps - Fever Dream / Mute
  • Dave Angel - Glide (Glide EP) / Rekids
  • Emika - Breath Cuts (Breath Cuts EP) / Emika Music
  • Simon Doty - Soulflow ft. Ursula Rucker (Soulflow SP) / Anjunadeep
  • Mudhoney - Almost everything / Sub Pop
  • Henrik Schwarz - Posidonia Oceanica (Home in on EP) / DGTL
  • Bonobo & Jacques Greene - Fold / OUTLIER
  • Alba: - :
  • Hammock - Release (Love in the Void) / Hammock Music
  • Phaeleh - No more (A new Day) / Undertow
  • Bill Laurance & Michael League - Meeting of the Mind (Where you wish you were) / ACT
  • Arovane - Faraday (Sinter) / LAAPS
  • Waeys - Familiar Face (Repetition) / Critical Music
  • Crosslegged - I could never (Another Blue) / Hartly Art
  • Dhafer Youssef - Whirling in the Air (Street of Minarets) / ‎Back Beat Edition
  • Tour-Maubourg - Just believe (Spaces of Silence) / Pont Neuf
  • Jarguna & Nicola Serena - The Forest does not sleep (Amongst Jungles) / Projekt
  • Jonah Yano - Call the Number ft. BadBadNotGood (Portrait of a Dog) / Innovative Leisure
  • Siv Jakobsen - Small (Gardening) / The Nordic Mellow
  • Max Würden - Prospect (Landmark) / A Strangely Isolated Place
  • Kompilace: - :
  • Zalvador - Epiphany (VA: Winter Collection 2023) / The Soundgarden
  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Amy Mitchell - Patience / Amy Mitchell
  • Rozi Plain - Painted the Room / Memphis Industries
  • Teenage Priest - Let it pass / Independent
  • River Tiber - In between / River Tiber
  • Rahill - Growing Pain / Big Dada
  • Mall Grab - On my Ones / Looking For Trouble
  • NASAYA - RUMMELBURG / Foreign Family Collective
  • Ambassadeurs - Clarion / Ambassadeurs
  • Jasper Tygner - Need you / LG105
  • Saint Jude - No Angels / Slow Club
  • Overmono - Is U / XL
  • Young Fathers - Rice / Ninja Tune
  • Sleaford Mods - UK GRIM / Rough Trade
  • 16 - 17h
  • VIQ - Jane´s gone / VIQ Music
  • The Day - Hide / Sinnbus
  • Kelela - Contact / Warp
  • Yaeji - For granted / XL
  • Slow Magic - Human Nature / Slow Magic
  • Mick Destitute - Everyday Sounds / Folded Music
  • Baba Ali - Burn me out / Memphis Industries
  • Juke The Tiger - The Past keeps Knockin' on my Door / Spirit Goth
  • Afternoon Bike Ride - Nothing in particular / Friends Of Friends
  • Arlo Parks - Weightless / Transgressive
  • Urbs - Mandarin Sparrow Song / Compost
  • Biig Piig - Liquorice / RCA
  • Si Tew - UIHHI (radio edit) / Atjazz Record Company
  • 17 - 18h
  • O´o - Indigo (Holy Other rmx) / InFiné
  • Seb Wildblood - re-location.zip / Oath
  • Weval - Forever / Technicolour
  • Lowtopic - Marzo / Hommage
  • GoGo Penguin - Glimmerings / XXIM
  • Edouard Ferlet - Cécile / Mélisse
  • Benoït Pioulard - Halve / Morr Music
  • Boyhood - Stroke it / Boyhood
  • Jadu Heart - Cocoon / VLF
  • Hammock - It´s in this Lie / Hammock Music
  • Woah - I don´ t want to die when I´m with you / Woah
  • Conic Rose - Learn to be cool / Conic Rose
  • Foam And Sand - Circle 35 ft. Stewart Cole / Nettwerk
  • Hosini - The Discovery / Reflections
  • Carlos Cipa - Ourselves, as we are / Warner Classics
  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Will Samson & Message To Bears - Laika / Human Chorus
  • Crayon - Misplaced ft. Tora & Gracy Hopkins / Erased Tapes
  • Rival Consoles - Monster (edit) / Erased Tapes
  • Parra For Cuva - Merlins Head (Aparde rmx) / Parra For Cuva
  • Leifur James - Sirens / Late Night Tales
  • Ego Ella May - I feel something / Ego Ella May
  • Chrome Sparks - Blood ft. Reo Cragun / Counter
  • HANYA - Logan´s Run / HANYA
  • Jitwam & Cosmo´s Midnight - Feel good / Defected
  • Riton presents Gucci Soundsystem - Let´s stick around ft. Jarvis Cocker / Ritontime
  • Almeeva - Ever out Weatherall / Baciami Disques
  • Kalipo - The Accident / Kí
  • rAAAH - Aubade / Friends Of Friends
  • 16 - 17h
  • Bonobo - Otomo ft. O Flynn / Ninja Tune
  • dj poolboi - Yesterday / Shall Not Fade
  • Day Wave - Where do you go? / Play It Again Sam
  • Trentemøller - Dead or alive / In My Room
  • Body Bill - Peruhu / Sinnbus
  • Kaytranada - Be careful ft. Thundercat / RCA
  • Kraftwerk - Computer World..2 / Kling Klang/EMI
  • boys be kko - MAGO / Atomnation
  • Underworld - Beautiful Burnout (radio edit) / Underworldlive.com
  • Wajatta - Do you even care anymore? / Brainfeeder
  • Yumi Zouma - Mona Lisa / Polyvinyl
  • Vinyl Williams - Exopalace / Harmony
  • OSOO - Discrepancy / Rescue + Return
  • 17 - 18h
  • Seb Wildblood - Night Ride w/ Lex Amor / All My Thoughts
  • Teen Daze - 2 AM (Real Love) / Cascine
  • SPC ECO - I don´t want to / SPC ECO
  • Land Of Talk - Leave Life alone / Dine Alone
  • Beach House - Through me / Sub Pop
  • Vanishing Twin - Light Vessel / Fire
  • Magoya - The most beautiful Lie ft. Ella Knight / Brownswood
  • Asta Hiroki - Fold / Folded Music
  • Clams Casino - Misty / Clams Casino
  • SusTrapperazzi - Say it to me / Ilian Tapes
  • Holy Other - Absolutes / Holy Other
  • Kristian Nord - The Adventurer / Clouds Hill
  • Portico Quartet - On the Light / Gondwana
  • Ekkstacy - I want to be by your Side ft. Herhexx / UnitedMasters
reklama