Rozhovor

Divadlo BRAVO!

EGO v Divadle BRAVO!: věčný boj ambiciózního mládí a zralých zkušeností  


Novocirkusová parta Losers Cirque Company od konce roku 2019 oživuje divadelní tradici v pražském Braníku. Tamní divadlo zrekonstruovali, přejmenovali na zvučné Divadlo BRAVO! a přesunuli sem všechna svá představení. Své síly spojili s mistrem pantomimy Radimem Vizvárym a ke spolupráci přizvali také řadu talentovaných známějších i méně známých souborů. Společně vytváří pestrý program, ve kterém nechybí pantomima, taneční představení, hudební vystoupení, filmová promítání a diskuze s hostem a pravidelné víkendové pohádky pro děti.

Velkou část programu divadla tvoří samozřejmě to, co umí Losers Cirque Company nejlépe a co nade všechno milují: novocirkusová představení nabitá neuvěřitelnými akrobatickými triky, při kterých tuhne krev v žilách.

V úterý 22.2. od 19:00 bude v Braníku k vidění lahůdka z jejich repertoáru – a zároveň to bude jedna z posledních možností tento výjimečný kus vidět. Představení EGO je zajímavé tím, že v něm účinkují pouze dva akrobaté a svými neuvěřitelnými fyzickými výkony vás dokáží bavit celých šedesát minut.

EGO je příběhem úspěšného sportovce, který je na vrcholu sil, možností a slávy. V tom ale do ringu vstupuje druhý muž, mladší a energičtější. Boj o těžce vydobytou první příčku začíná! Zvítězí bujaré mládí, nebo zralost a zkušenosti? Akrobaté se nebojí použít zbraně silného kalibru: sebeironii, nadsázku a humor.

Výkon Petra Horníčka, principála a zakladatele Losers Cirque Company v tomto představení ocenila česká Herecká asociace nominací na prestižní cenu Thálie. Role jeho soka se ujal tanečník, akrobat a choreograf Jindřich Panský.

Vstupenky na EGO a další představení z programu Divadla BRAVO! zakoupíte v systému GoOut:

https://www.facebook.com/divadlo.bravo

PRINCIPÁL LOSERS CIRQUE COMPANY PETR HORNÍČEK LÁKÁ DIVÁKY NA JARNÍ PROGRAM BRANICKÉHO DIVADLA

Cirkusová představení už dávno nejsou pouze o cvičených zvířatech, klaunech a pestrobarevných třpytivých kostýmech. Novocirkusový soubor Losers Cirque Company na emoce diváků útočí svými působivými triky na pokraji gravitačních zákonů a fyzických sil. Nepotřebují žádné speciální pomůcky, během představení toho příliš nenamluví, ale i tak přihlížejícím divákům nahánějí husí kůži.

Losers, jak se souboru přezdívá, dostali do pronájmu bývalé Branické divadlo, které postupně upravují pro potřeby novocirkusových představení, a novou éru odstartovali změnou názvu na “Divadlo BRAVO!” s podtitulem “divadlo nového cirkusu a pantomimy.” Přesunuli sem všechna svá představení a o domovskou scénu se podělili s hvězdou české pantomimy Radimem Vizvárym. Ke spolupráci přizvali i řadu dalších talentovaných souborů a společně vytvářejí pestrý divadelní program.

Petra Horníčka můžete vidět vystupovat například hned 22.2. od 19:00 – a bude to také jedna z posledních příležitostí vidět inscenaci s názvem EGO, která řeší nekonečný boj divokého mládí se zralostí a zkušenostmi. “Je to hotový masakr. Po celou dobu představení jsme na jevišti pouze dva akrobaté, já a Jindřich Panský, a vydáme ze sebe doslova všechno,”  říká Petr. “Bude to jedna z posledních příležitostí, kdy budete moci toto představení vidět, soubor se rozrůstá a chceme dát prostor také novým tvářím,” dodává. 
V důsledku pandemie a bezpečnostních opatření prochází Divadlo BRAVO! poměrně těžkým obdobím, stejně jako většina kulturních akcí u nás. Původní zahájení provozu divadla se shoduje se startem prvního nouzového stavu. “Pevně doufáme, že nyní, kdy se život pomalu navrací k normálu, nastal pro diváky po velmi dlouhé době čas opět vyrazit za kulturou! My akrobaté máme dost specifickou práci a museli jsme tvrdě dřít i během období, kdy se vůbec hrát nesmělo, abychom si udrželi jak fyzičku, tak důvěru mezi akrobaty, bez ní to nejde. Tak se přijďte podívat k nám do Braníka, ukážeme vám, co nového umíme a kam jsme se posunuli!” usmívá se.

Rozhovor

14.3.2022 17:00

V pondělí 14.3. si od 17:00 budeme povídat s uměleckým ředitelem Divadla BRAVO! Petrem Horníčkem.

reklama
reklama
reklama