Článek Rozhovor

BĚH DOBRÉ VŮLE POMŮŽE RODINÁM V TÍSNI

V úterý 13. září odstartuje v oboře Hvězda Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové na pomoc rodinám v nepříznivé životní situaci. Celý výtěžek ze startovného charitativního závodu, jehož pořadatelem je Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, podpoří rodiny samoživitelů, rodiny, které přišly o střechu nad hlavou, nebo rodiny pečující o zdravotně znevýhodněné děti.

Čtvrtý ročník charitativní akce nabídne účastníkům trasy 5 či 10 kilometrů a štafetový běh pro čtyřčlenné týmy. Pro nejmenší běžce budou v rámci doprovodného programu připraveny dětské závody. Běh dobré vůle zaštítily a osobně se jej zúčastní významné osobnosti českého sportu, například ultramaratonec Miloš Škorpil, oštěpařka Irena Gillarová nebo běžkyně Jana Nosková.

V dnešní době je pomoc těm, kteří ji potřebují, ještě důležitější. Zdražují se nejenom energie, ale i všechny věci nezbytné k životu. A pro někoho to mohou být potraviny, ale pro jiné například kompenzační pomůcky. Těší mě, že sportovci, ať už profesionálové nebo amatéři, mají opět chuť pomáhat a poběží s námi pro dobrou věc,“ uvedla Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Již počtvrté věnuje nadace celý výtěžek ze startovného na pomoc rodinám v tísni. Finanční příspěvek obdrží rodina pečující o chlapce se svalovým onemocněním nebo maminka samoživitelka vychovávající dva syny, z nichž jeden je vážně nemocný. Pomoci se také dostane rodině se dvěma zdravotně znevýhodněnými dětmi na zakoupení elektrického pohonu k mechanickému vozíku. Část výtěžku tradičně zajistí rodinám, které jsou ohrožené ztrátou bydlení, dočasné ubytování v náhradních, azylových či krizových domech.

Na předpolí u Vypichu před oborou Hvězda bude vedle stánku nadace připraven i doprovodný program pro rodiny s dětmi. Účastníci akce si budou moci vyzkoušet hod oštěpem s olympioničkou Irenou Gillarovou a sadu atletické přípravky od USK Praha. Sportovní odpoledne obohatí Divadlo Spejbla a Hurvínka nebo výstava „Ciť hlavou a mysli srdcem“ z Charity Lovosice. Nebudou chybět stánky s občerstvením či fotokoutek s Olgou a Václavem Havlovými.

Běh dobré vůle se koná 13. září v oboře Hvězda v Praze 6 od 18 hodin. Doprovodný program začíná již v 16 hodin. Více o závodu a registraci najdete zde. Spolupořadatelem akce je Městská část Praha 6.

Rozhovor

1.9.2022 14:00

O akci si budeme povídat v pondělí 1. září ve 14 hodin, naším hostem bude ředitelka Výboru dobré vůle  Monika Granja.

reklama
reklama
reklama