Článek Soutěž

AUSSIE & KIWI FILM SUMMER 21 ZAČÍNÁ V LETNÍCH KINECH

Léto je tady, kultura po dlouhé pauze ožívá a nic neobjeví ten, kdo jenom doma zahálí! Díky spolupráci s Bioscop Films přehlídku zahájí festivalová předpremiéra snímku Zkrať to, zlato. Další dvě komedie (V tom a Guns Akimbo) a příběh podle skutečné události Lion nabídne Aussie & Kiwi Film SUMMER 21 pod širým nebem. Léto s filmovými pohlednicemi z Austrálie a Nového Zélandu začíná 25. června 2021 ve 21 hodin v kulturním prostoru Kasárna Karlín, pokračuje v letním kině před ikonickým holešovickým klubem Cross a vrcholí projekcí dvou dokumentů v Kině Pilotů 29. září od 19 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji na GoOut – zde.

Zahájení ve veřejném prostoru – Nový Zéland v Riegrových sadech

Slavnostní zahájení osmého ročníku festivalu se odehraje netradičně ve veřejném prostoru na volně přístupné akci Novozélandský den. V sobotu 26. 6. od 13 do 21 hodin v Riegrových sadech tým Aussie & Kiwi Film Festu přivítá širokou veřejnost a promítne pětidílnou dokumentární sérii Kiwiland díky hlavnímu mediálnímu partnerovi České televizi. Přehlídku kultury a umění protinožců pořádá OKO! Magazine, organizace CANZA (Czech Australian New Zealand Association – Česko-australsko-novozélandská asociace), ABIE (Australian Bussiness in Europe) a Aussie & Kiwi Film Fest.

S dobrodruhy Davidem Vávrou a Radovanem Lipusem pokřtíme publikaci Pohlednice z Tichomoří – vznikla po natáčení Šumných stop v Austrálii a na Novém Zélandu. Ilustrace z knihy vystavíme od 9. srpna v galerijním baru Champagneria a spolu s tvůrci představíme 2 šumné díly putování po Terra Australis a Za Maory. Pojďme si společně užít filmové obrazy a pohlednice z Tichomoří! Doprovodný program přinese dvě speciální promítání díky spolupráci s partnery festivalu – Českou televizí, barem Champagneria (který připravil speciální nabídku vín z Austrálie a Nového Zélandu), Foltýn Wine a OKO! Bistro.

PROGRAM LÉTO 2021:

ZKRAŤ TO, ZLATO / LONG STORY SHORT (Kasárna Karlín, 25. 6. 2021, 21:00)

Austrálie 2021, komedie, 100 min. Scénář a režie: Josh Lawson. Hrají: Rafe Spall, Zahra Newman, Ronny Chieng

Věčný prokrastinátor Teddy se ráno po svatbě probudí a zjistí, že od obřadu uběhl celý rok a že každé další ráno ho posune o pár let dopředu. Během krátké doby tak prožije poměrně dlouhý kus svého života. Teddy má jen několik málo okamžiků na zvrácení nepříjemného osudu. K tomu musí moudře využít každý přítomný moment a získat zpět ženu, kterou miluje. Romantická komedie o druhých šancích od režiséra i u nás známého snímku Malá smrt.

NOVOZÉLANDSKÝ DEN  (Riegrovy sady, 26. 6. 2021, 13:00 – 21:00)

Kiwiland – dokumentární cyklus České televize uvedeme od 14 hodin ve stánku Aussie & Kiwi Film Fest na kulturní akci prezentující novozélandskou kulturu a umění

GUNS AKIMBO (Cross Club, 28. 6. 2021, 21:00)

VB / Nový Zéland / Německo / USA 2019, akční, komedie, thriller, 95 min. Režie a scénář: Jason Lei Howden. Hrají: Daniel Radcliffe, Samara Weaving, Ned Dennehy

Miles (Daniel Radcliffe) je nýmand opuštěný přítelkyní, který ve svém kutlochu programuje počítačové hry. Celé dny tráví toužením po bývalé dívce nebo urážením lidí na internetu. Jednoho dne narazí na zločinecký kybernetický gang Skizm, který pořádá online zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli a kriminálníky. A pak mu do bytu přijde divná návštěva, omráčí ho a unese. Když se doma probudí, zjistí, že dostal nečekanou nadílku. Pro Milese tak začíná skutečná hra o život, obzvlášť když se do ní neplánovaně přichomýtne i jeho bývalá přítelkyně…

V TOM / BABY DONE (Kasárna Karlín, 1. 7. 2021, 21:00)

Nový Zéland 2020, komedie, 91 min. Režie: Curtis Vowell. Hrají: Rose Matafeo, Matthew Lewis, Emily Barclay

Arboristka Zoe se vyděsí, když otěhotní se svým dlouholetým přítelem Timem. A zatímco on přijme myšlenku na otcovství s nadhledem a radostí, Zoe se pustí do bláznivého plnění všech svých snů, než na ně bude pozdě. Částečně autobiografický příběh Sophie Hendersonové (a jejího partnera, režiséra Curtise Vowella), která se tvorbou scénáře k této komedii vyrovnávala s vlastním těhotenstvím. 

LION (Cross Club, 5. 8. 2021, 21:00)

Austrálie / USA / VB  2016, drama, 118 min. Režie: Garth Davis. Hrají: Dev Patel, Nicole Kidman, David Wenham

Pětiletý indický chlapec Saroo se ztratí ve vlaku, který ho odveze tisíce kilometrů od jeho domova do mnohamilionové Kalkaty. Je sám a v jejích ulicích se musí naučit přežít. Po strastiplných zážitcích ho adoptuje manželský pár z Austrálie. O pětadvacet let později si už jako Australan začne postupně vybavovat vzpomínky na dětství. Díky moderní technologii Google Earth a svému velkému odhodlání se vydává na cestu zpátky, aby v Indii našel původní rodinu.

POHLEDNICE Z TICHOMOŘÍ A ŠUMNÉ STOPY PROTINOŽCŮ (Bar Champagneria, 9. 8. 2021, 18:00)

Prezentace knižní novinky Pohlednice z Tichomoří za přítomnosti autorů Davida Vávry a Radovana Lipuse. Vernisáž ilustrací Davida Vávry. Na zahrádce galerijního baru Champagneria promítneme dva díly dokumentárního cyklu České televize – Šumné stopy. Autentickou chuť a vůni zemí protinožců dodají australská a novozélandská vína od partnera festivalu Foltýn Wine.

Večer s dokumentárními filmy v Kině Pilotů

(29. 9., 19:00 – 23:00, Donská 168, 100 00 Praha 10)

SÍLA KAPITALISTOVA / Capitalist Drive (19:00)

Austrálie / Česko 2004, dokument, 55 min. Režie: Barbara Chobocky

Australská režisérka s českými kořeny Barbara Chobocky mapuje svoji vlastní rodinu rozklenutou přes dva kontinenty a tři generace. Přesto, že studená válka rozdělila příbuzné žijící v Čechách a v Austrálii, všechny nakonec spojuje stejná touha a odvaha podnikat. Jak to šlo v emigraci v poválečné Austrálii a v pozdějším Československu v podmínkách svobodné tržní ekonomiky? Název filmu je slovní hříčkou používanou v rodině, která odkazuje na sílu ekonomického systému a výkonné motory aut. Důležitou roli v něm hrají amatérské snímky z rodinného archivu. Režisérčin otec je posílal svým příbuzným do socialistického Československa a autorka se po letech ptá, jak moc byly pravdivé a zda neukazovaly jen světlé stránky života v Austrálii.

ZA PRAPOREM – OD PAMĚTI K ODKAZU / Beyond the Battalion from Memory to Legacy (21:00)

Nový Zéland 2017, dokument, 53 min. Režie: Michael Havas, Julian Arahanga

Snímek Za praporem česko-novozélandského filmaře Michaela Havase připomíná osudy příslušníků speciálního 28. praporu složeného z Maorů, kteří bojovali za 2. světové války na evropském kontinentu. Společně s Michaelem Havasem na něm pracoval světoznámý maorský herec a filmař Julian Arahanga. Jejich film je připomínkou hrdinství Maorů, kteří se vydali do války o Evropu jako dobrovolníci, a to nejen z touhy po „dobrodružství“, ale i se záměrem získat lepší sociální postavení v novozélandské společnosti. Vedle toho je zajímavým svědectvím o silném poutu, jaké vzniklo mezi maorskými vojáky a obyvateli okupované Kréty.

Vstupenky zakoupíte na GoOUT za 100,-. Všechny filmy uvedeme v originálním znění s českými titulky.

PANDEMICKÁ OPATŘENÍ:

Všechny akce proběhnou za dodržování veškerých aktuálních vládních a hygienických nařízení. Pokud situace dovolí, plánujeme další projekce v září a v listopadu v kamenných kinech, jako v letech 2014 – 2019.

Soutěž

Ve středu 23.6. můžete soutěžit o 2 vstupenky na projekci akční komedie GUNS AKIMBO v letním kině před klubem Cross v Praze Holešovicích  v pondělí 28.června od 21 hodin.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama