Rozhovor Soutěž

AUDIOWALK

Detektivní audiowalk Divadla LETÍ provede diváky po ostrově Štvanice!

Divadlo LETÍ připravilo pro diváky, kteří si prozatím netroufají navštívit klasická divadelní představení, zcela bezkontaktní procházku po pražském ostrově Štvanice. Z pera Davida Košťáka vzešel detektivní audiowalk Divoká Štvanice, který je možné si zahrát v jakoukoliv denní či noční dobu. Interaktivní hrou, v níž se diváci stanou detektivy, je mimo jiné provede charismatický hlas Martina Fingera. Slavnostní spuštění audiowalku se uskuteční 7.listopadu v 15:00 v kavárně Divadla VILA Štvanice.

V době, kdy bylo znemožněno divadlům hrát v klasickém režimu, Divadlo Letí nezahálelo a vyměnilo divadelní prkna za venkovní prostory své domovské scény. Na ostrově Štvanice vznikl audiowalk Divoká Štvanice, který diváky provede po celém ostrově a umožní jim ovlivnit konec celého příběhu.
„Téměř roční odmlka přiměla divadla hledat nové cesty, jak oslovit své diváky. Divadlo LETÍ, které se pravidelně věnuje překračování hranic klasických divadelních forem, se krom online série Homeoffice LETÍ pustilo do přípravy dnes již oblíbeného formátu audiowalku. Genius loci pražského ostrova Štvanice inspiroval autora Davida Košťáka k napsání detektivnímu příběhu, v němž si hlavní roli detektiva zahraje sám divák/posluchač. Jeho průvodcem je navíc, vedle řady stálých hereckých spolupracovníků, charismatický Martin Finger. Věříme, že detektivní pátrání po zmizelém klientovi psychiatrického sanatoria Divoká Štvanice přiláká své posluchače i v situaci, kdy divadla postupně začínají opět hrát,” vysvětluje dramaturgyně Marie Špalová.

Příběh ze sanatoria, které se pro bývalé lovce stane útočištěm, napsal pro Divadlo LETÍ jeden z kmenových dramaturgů David Košťák. Inspiraci hledal mimo jiné i v klasických počítačových adventurách. “Vždycky jsem měl slabost pro tradiční počítačové „klikací“ adventury. Divoká Štvanice mi umožnila zkušenost s nimi přenést do psaní pro divadlo. Chtěl jsem účastníkům audiowalku zprostředkovat podobný zážitek, který má hráč při odkrývání těchto klasických příběhů. A ostrov Štvanice – jeho prostředí a zajímavá minulost – se přímo nabízí k tomu, aby se stal dějištěm steampunkového detektivního příběhu, v němž se odkrývá, kdo je lovec a kdo kořist.”

Své hlasy pro postavy audiowalku propůjčili Martin Finger, Jiří Böhm, Natália Drabiščáková, Richard Fiala, Marek Frňka, Ivana Hessová, Dušan Sitek, Pavol Smolárik, Milada Vyhnálková. Na diváky čeká devět zastavení, která jsou rozmístěna po celém ostrově a dávají jim indicie, které napomáhají k vyřešení celého případu. Webovou aplikaci pro Divadlo LETÍ vyvinul Tomáš Mládek a o její grafické zpracování se zasloužila mladá scénografka Alžběta Uhlíková, která společně se svářečskou dílnou Kotelna, sídlící na ostrově Štvanice, vytvořila i jednotlivá zastavení. Podmanivou atmosféru audiostop dokresluje hudba oceňovaného skladatele Ivana Achera. Všichni tvůrci dokázali dodat celému projektu charakteristické znaky steampunku, což byl i záměr autora příběhu Davida Košťáka.

___________________________________________________

Audiowalk Divoká Štvanice

Jsi kořist nebo lovec? Detektivní pátrání po audio stopách zločinu!

Divoká Štvanice – záhadné sanatorium sloužící jako útočiště lovců, kteří se postupem času stali kořistí společnosti. Doktor Dietrich Stefan u rezidentů svého hájemství zkoumá přirozené sklony člověka k lovu a násilí jako takovému. Netradiční skupinová terapie je však narušena zmizením jednoho z účastníků. Na ostrov Štvanice přichází detektiv, aby podivuhodný případ týkající se potřeby člověka stanout na vrcholu potravního řetězce, vyšetřil.

Audiowalk inspirovaný klasikami detektivního žánru a strukturou příběhových počítačových her. Staňte se detektivem a vyřešte záhadu na ostrově Štvanice!

Příběhem, který si můžete zahrát v jakoukoliv denní i noční dobu, vás provede naše webová aplikace – www.audiowalk-leti.cz. Místo lovecké pušky si dobijte baterku svého chytrého telefonu! Vznik hry podpořila Nadace český literární fond.

Autor: David Košťák
Režie: Martina Schlegelová
Dramaturgie: Marie Špalová
Výtvarné řešení: Alžběta Uhlíková
Hudba: Ivan Acher
Zvuk: Jan Sedláček
Technologické řešení: Tomáš Mládek
Hrají:
Martin Finger
Jiří Böhm
Natália Drabiščáková
Richard Fiala
Marek Frňka
Ivana Hessová
Dušan Sitek
Pavol Smolárik
Milada Vyhnálková

Více informací:
Denisa Chuchlová
Produkce a PR
denisa@divadlo-leti.cz
776731571

www.divadlo-leti.cz
FB: Divadlo LETÍ
Instagram: divadloleti

Rozhovor

12.11.2021 17:00

V pátek si na Radiu 1 budeme povídat s Davidem Košťákem, autorem hry.

Soutěž

V pátek 19.11. můžete vyhrát dva „vstupy“ na audiowalk divadla Letí.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama