Rozhovor

AMERICKÉ JARO

14/10/2021, 20.00 h.
Jazz Dock

http://www.americkejaro.cz/super-trio-a-the-track-inspection/

V rámci 16. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Americké jaro vystoupí 14. října v Jazz Docku dvě originální uskupení, v první části večera Super trio ve složení Charette, Štveráček a Šoltis a poté projekt pianisty a varhaníka Jana Andra The Track Inspection.  

SUPER TRIO Charette / Štveráček / Šoltis (USA/CZ/SK)

S C Supertrio se dalo dohromady ve složení Brian Charette, Dano Šoltis a Ondřej Štveráček v roce 2012.  Newyorský varhaník a hráč na klávesy Brian Charette je vítězem ankety magazínu Downbeat Critic Poll a multikulturní organizací Hot House byl vyhlášený za nejlepšího varhaníka v New Yorku. Řadu let spolupracoval s Lacem Deczim a jeho kapelou Celula New York. Ondřej Štveráček je přední saxofonista, který patří mezi výrazné postavy českého jazzu. Od roku 2006 je členem Bing Bandu Gustava Broma, dále je členem Big Bandu Matúša Jakabčice, East-West European Jazz Orchestra a dalších. Daniel Šoltis je excelentní bubeník, který je stálicí českého jazzového dění. V současné době je především člen kapely Vertigo a kapely minus123minut. 

Super Trio představí typický straight-ahead jazz s mnoha prvky modernějších hudebních směrů a také groove-jazzovými akcenty. Tito hudebníci mají schopnost zahrát standardy na nejvyšší instrumentální úrovni s velkým invenčním vkladem a osobitým přístupem.

The Track Inspection

Projekt pianisty a varhaníka Jana Andra ve svých skladbách snoubí jazzovou tradici s moderními žánry jako soul, funk nebo hip hop. Šestičlenná formace se inspirovala energií newyorských klubů a propojení hammondového tria s dechovou sekcí z ní dělá ojedinělý úkaz na české hudební scéně. Vedle Jana Andra, který spolupracoval s Tonyou Graves, producentem Borisem Carloffem, divadlem bratří Formanů nebo pražským bigbandem Milana Svobody, kapelu tvoří ostřílení jazzoví hudebníci Kirill Yakovlev, Tomáš Hobzek, Miroslav Hloucal, Petr Kalfus a Richard Šanda. V rámci festivalového koncertu parta slavnostně pokřtí své debutové album Introducing, které vyšlo v říjnu roku 2020 na labelu Locator Records.

Rozhovor

13.10.2021 14:00

Ve středu 13.10. si ve 14 hodin budeme povídat o Americkém jaru v Jazz Docku. Naším hostem bude Jan Andr.

reklama
reklama
reklama